08/04/2024

Scena NCK. Od kwietnia do listopada

Scena NCK. Od kwietnia do listopada

Zaraz po świętach wracamy do kultury i zamierzamy ją nakręcać do listopada. Na te kilka miesięcy zaplanowaliśmy zestaw wydarzeń, które powinny sprostać wymaganiom naszych widzów. Będzie bardzo muzycznie – Natalia Przybysz, Stare Dobre Małżeństwo, Anna Rusowicz, Aga Zaryan, Grzegorz Turanu, Spięty i… historia zupełnie wyjątkowa. Na Scenie NCK wystąpi legenda światowej muzyki rockowej The Animals. Teatralnej widowni też mamy coś do zaproponowania – „I Love you, a teraz się zmień”, komedię dla singli i żonatych, sceniczną wersję popularnego serialu „Friends” oraz „Pomoc domową” Och-Teatru z Krystyną Jandą w jednej z ról. A dla dzieci? Pięć barwnych spektakli – przygody pociesznej świnki, niecodziennych skarpetek, owadów mieszkających w przydomowym trawniku i wielorybów pływających w piaskownicy – takie cuda. Dla tych, którzy potrzebują zastrzyku dobrej rozrywki też mamy propozycje. Dwie powszechnie uznane firmy kabaretowe: Mumio i Hrabi, Grupa MoCarta oraz stand-uperzy z pewnością dadzą mnóstwo powodów do oczyszczającego śmiechu. Po takiej dawce atrakcji każdemu należy się relaks, a wiadomo, że nikt tak dobrze nie potrafi o to zadbać jak Marcin Kydryński – jego muzyczna sjesta to uczta dla uszu.

 

DLA DOROSŁYCH

4 kwietnia (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
NATALIA PRZYBYSZ „Tam”
Jeden z najciekawszych kobiecych głosów na rodzimej scenie muzycznej, ale także kompozytorka i autorka tekstów. „Tam” to opowieść o wyjątkowych podróżach – dalekich i tych w głąb siebie.
<czytaj więcej – kliknij>

6 kwietnia (sobota), g. 17.00, Scena NCK
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
Najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.
skład zespołu: Krzysztof Myszkowski, Wojciech Czemplik, Tomasz Pierzchniak
<czytaj więcej – kliknij>

10 kwietnia (środa), g. 18.30, Scena NCK
WIELKA TRASA STAND-UP POLSKA
Najlepsze, premierowe teksty w wykonaniu młodych zdolnych komików, dopiero wkraczających na scenę stand-upu.
Wystąpią: Sylwia Wiszowata, Wiktoria Chachulska, Tomek Skrzypek, Mateusz Płocha, Bartosz Młynarski, Kuba Wu, Marcel Bieńkowski, Roman Kostelecki, Aleksei Rogozin.
<czytaj więcej – kliknij>

21 kwietnia (niedziela), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK 
HRABI „Ariaci”
W widowisku z pogranicza koncertu i kabaretu, wyśmienita muzyka komponuje się z błyskotliwymi żartami, a całość, obok solidnej porcji oczyszczającego śmiechu, dostarcza kilku łez wzruszenia.
Gościem specjalnym programu będzie Maciej Miecznikowski – światowej sławy śpiewak operowy i komik, od lat z powodzeniem łączący dwa światy – muzyczny i komediowy.
<czytaj więcej – kliknij>

22 kwietnia (poniedziałek), g. 19.00, Scena NCK 
MUMIO „25 lat w 25 kawałkach”
Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne i konsekwencja w realizowaniu oryginalnej wizji humoru. Zobaczymy 25 najlepszych scen z 25 lat twórczości tej grupy. Nie zabraknie również nowości. Wystąpią: Jadwiga Basińska, Dariusz Basiński, Jacek Borusiński, Jarosław Januszewicz.
<czytaj więcej – kliknij>

26 kwietnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK
GWIAZDY DLA AUTYZMU – Skaldowie
Podczas koncertu zbierane będą środki na pomoc dla Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie. Tym razem Orkiestra Wieniawa zaprosiła do współpracy założycieli zespołu Skaldowie – braci Andrzeja i Jacka Zielińskich. Usłyszymy Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał czy Medytacje wiejskiego listonosza. Wszystko w nowych aranżacjach przygotowanych przez Mateusza Szmigla. Utwory wykona Orkiestra Wieniawa pod batutą Jarosława Ignaszaka.
<czytaj więcej – kliknij>

28 kwietnia (niedziela), g. 20.00, Scena NCK
OLKA SZCZĘŚNIAK „Skąpiec poznawczy”  
Stand-uperka z Częstochowy. Ma ostre i bezlitosne poczucie humoru połączone z kobiecym wdziękiem.
<czytaj więcej – kliknij>

15 maja (środa), g. 19.00, Scena NCK
MICHAŁ LEJA „Chciałbym się mylić”
Stand-uper, improwizator i twórca wielu formatów komediowych szturmem zdobył sympatię publiczności w całej Polsce oraz uznanie środowiska kabaretowego.
<czytaj więcej – kliknij>

17 maja (piątek), g. 19.00, Scena NCK
GRUPA MOCARTA „Ale kino!”
Żartobliwe spojrzenie na ponadczasowe przeboje muzyki filmowej. Spotkania z Charliem Chaplinem, Woodym Allenem i Tomem Hanksem. Niskobudżetowe efekty specjalne na miarę hollywoodzkich superprodukcji, tańczący Lord Vader i dużo wspaniałej muzyki, okraszonej mistrzowskim poczuciem humoru w wykonaniu: Pawła Kowaluka, Bolesława Błaszczyka, Michała Sikorskiego i Filipa Jaślara.
<czytaj więcej – kliknij>

18 maja (sobota), g. 19.00, Scena NCK
THE ANIMALS & FRIENDS
Jeden z najważniejszych rockowych zespołów wszech czasów. The Animals powstali w 1963 roku i mają w swoim dorobku cały szereg przebojów, z ponadczasowym hitem House of the Rising Sun. Zespół cały czas tworzą legendarni muzycy – John Steel oraz Mick Gallagher. Towarzyszyć im będą Dany Handley i Roberto Ruiz.
<czytaj więcej – kliknij>

25 maja (sobota), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK
PERŁY MUZYKI ROZRYWKOWEJ „Uśmiechnij się Mamo!”
Premierowe widowisko pełne żywiołowej i wzruszającej muzyki, w której widzowie odnajdą swoje najcenniejsze wspomnienia. Program koncertu wypełnią utwory, którymi zachwycała się Polska i świat, szlagiery traktujące o miłości, napawające nadzieją i dodające skrzydeł. Usłyszymy Do grającej szafy grosik wrzuć, Apasjonatę, Nie dokazuj, Deszczową piosenkę, To świt, to zmrok, Gorzko mi, Pasadoble, Mexicanę, Quando Quando, Bella, bella donna, Cyganerię i wiele innych. Łącznie – w tym barwnym widowisku pełnym śpiewu, tańca i humoru – wybrzmi 20 przebojów.
Wystąpią: Grażyna Brodzińska, Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Dariusz Kordek, Jacek Wójcicki oraz Orkiestra Musicalove pod dyrekcją Macieja Niecia, reżyseria i prowadzenie: Łukasz Lech.
<czytaj więcej – kliknij>

26 maja (niedziela), g. 16.00, Scena NCK
I LOVE YOU, a teraz się zmień
Komedia dla singli i żonatych. Dla pozostających w nieformalnych związkach i rozwodników. Dla wszystkich, którzy byli, są lub będą w parach. Wartka akcja, świetna oprawa muzyczna, aktorskie metamorfozy, błyskotliwe dialogi, przebojowe piosenki i gwiazdorska obsada: Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Rafał Królikowski i Robert Rozmus.
<czytaj więcej – kliknij>

29 maja (środa), g. 19.00, Scena NCK
ANTONI SYREK-DĄBROWSKI „Jaka piękna katastrofa”
Refleksje dotyczące ostatniego roku życia stand-upera, które diametralnie się zmieniło odkąd został ojcem. Spektakl dla widzów dorosłych.
<czytaj więcej – kliknij>

1 czerwca (sobota), g. 11.00, Scena NCK
CZEREŚNIE – koncert rodzinny
Andrzej Zagajewski, laureat Paszportu Polityki, wraz z zespołem Hańba!, stworzył muzykę, która za cel stawia sobie nie tylko dobrą zabawę, ale również pobudzanie rozwoju każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności. Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu.
<czytaj więcej – kliknij>

20 września (piątek), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK
CZARDASZEM PRZEZ OPERETKĘ
Podczas wieczoru zabrzmią pełne temperamentu czardasze, które artyści zaprezentują w różnych wersjach i konwencjach scenicznych tak, by widzowie poczuli klimat węgierskiej puszty i cygańskiej operetki. Na scenie: Monika Biederman-Pers, Piotr Karzełek,  Jakub Oczkowski, Orkiestra Krakowskiej Młodej Filharmonii pod batutą Tomasza Chmiela, tancerki Krynickiego Studia Baletowego im. W. Szlęka z Krynicy Zdroju.
<czytaj więcej – kliknij>

27 września (piątek), g. 18.00, Scena NCK
SHIRLEY VALENTINE – Teatr Polonia
Monodram pióra brytyjskiego dramaturga Willy’ego Russela o kobietach dla kobiet – i nie tylko. Rozbawi, wzruszy i zainspiruje, by zamiast mówić: „Boże, mam czterdzieści dwa lata” – któregoś dnia wykrzyknąć: „Kobieto! Masz dopiero czterdzieści dwa lata, jak to cudownie!”. Obsada – Krystyna Janda, reżyseria – Maciej Wojtyszko.
<czytaj więcej – kliknij>

5 października (sobota), g. 19.00, Scena NCK
ANNA RUSOWICZ
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, psycholog sceny i laureatka czterech Fryderyków. Jej twórczość, nawiązująca do kolorowych lat 60. i 70., charakteryzuje lekkość i pogoda ducha, a przede wszystkim wysoki poziom artystyczny.
<czytaj więcej – kliknij>

12 października (sobota), g. 15.00 i 19.00, Scena NCK
FRIENDS – the unauthorized musical parody – Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu
Spektakl w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej pozwoli fanom serialu zobaczyć na jednej scenie wszystkich głównych bohaterów. To bezpieczny, radosny świat, w którym problemy zawsze można rozwiązać, nigdy nie dzieją się życiowe tragedie, a relacje damsko-męskie traktowane są z dużym dystansem. Podróż do Wielkiego Jabłka umilą śpiewane na żywo „friendsowe” piosenki w polskim tłumaczeniu.
<czytaj więcej – kliknij>

14 października (poniedziałek). g. 19.00, Scena NCK
MARCIN KYDRYŃSKI PREZENTUJE „Siesta w drodze” – Nancy Vieira
Tym razem na scenie wystąpi Nancy Vieira – najbardziej stylowa kontynuatorka sztuki Cesarii Evory. Artystka, po sześciu latach od tej premiery, wraca na trasę „Siesty w drodze” z nową muzyką. 
<czytaj więcej – kliknij>

15 październik (wtorek), g. 19.00, Scena NCK
AGA ZARYAN
Artystka sięgnie po utwory polskich jazzowych kompozytorów. W repertuarze nie zabraknie też polskich evergreenów. Usłyszymy Kocham cię, kochanie moje Maanamu, Ale w koło jest wesoło Perfectu, La valse du mal Kaliny Jędrusik, Pamiętasz była jesień Sławy Przybylskiej. Artystce towarzyszy zespół w składzie: Michał Tokaj, Michał Barański, Łukasz Żyta, Robert Majewski.
<czytaj więcej – kliknij>

9 listopada (sobota), g. 17.00 i 20.30, Scena NCK
POMOC DOMOWA – Och-Teatr
Jedna noc, jedno mieszkanie, dwie sypialnie i pomoc domowa kierująca wydarzeniami. Do tego znikający alkohol – whisky, tequila, rum i szampan – potęgujący nieporozumienia, słabości oraz śmieszności ludzkich charakterów. Jednym słowem – zabawa. Obsada: Katarzyna Gniewkowska, Krystyna Janda, Małgorzata Kocik/Barbara Wypych, Krzysztof Dracz, Mirosław Kropielnicki, reżyseria – Krystyna Janda.
<czytaj więcej – kliknij>

17 listopada (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
GRZEGORZ TURNAU z zespołem
Piosenkarz, kompozytor, pianista. Ze swoim zespołem występuje od ponad 30 lat. Wydał 16 albumów z własnym repertuarem i 3 płyty będące interpretacją utworów innych artystów. Gościnnie brał udział w wielu projektach fonograficznych i koncertowych, współpracując z licznymi solistami, instrumentalistami i orkiestrami.
<czytaj więcej – kliknij>

22 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK
SPIĘTY „Heartcore”
Koncert promujący trzeci solowy album Huberta „Spiętego” Dobaczewskiego, gitarzysty, wokalisty i autora tekstów znanego z wieloletnich występów z zespołem LAO CHE. Płyta „Heartcore” uzyskała nominację do nagrody Fryderyki 2023 w kategorii Muzyka Alternatywna. Artyście na scenie towarzyszy zespół w składzie: Bartek Kapsa, Mikołaj Zieliński, Patryk Kraśniewski.
<czytaj więcej – kliknij>

 

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

7 kwietnia (niedziela), g.10.00, 13.00 i 16.00, Scena NCK
PRZYGODY ŚWINKI PEPPY
<czytaj więcej – kliknij>

14 kwietnia (niedziela), g. 14.00 i 17.00, Scena NCK
15 i 16 kwietnia (poniedziałek, wtorek), g. 18.00, Scena NCK
CEZIK DZIECIOM „NutkoSfera i DrobNutki” – spektakl muzyczny
<czytaj więcej – kliknij>

23 kwietnia (wtorek), g. 11.00, Scena NCK
NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK – Teatr Nowy w Zabrzu
<czytaj więcej – kliknij>

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL