26.04.2024

Skaldowie – Gwiazdy dla Autyzmu

Skaldowie – Gwiazdy dla Autyzmu

wiosenny koncert charytatywny na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” w Krakowie

Po raz ósmy w NCK organizowany jest koncert, podczas którego zbierane są środki na pomoc dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pn. Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie. Cały dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe SOSW Centrum Autyzmu, aby móc zapewnić najwyższy standard edukacji podopiecznym. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dodatkowe wyposażenie ośrodka, organizację atrakcyjnych zajęć, wycieczek i treningów społecznych.

Tym razem Orkiestra Wieniawa zaprosiła do współpracy założycieli zespołu Skaldowie – braci Andrzeja i Jacka Zielińskich. Skaldowie to najdłużej działający na polskiej scenie muzycznej zespół rockandrollowy. Ich dyskografia pełna jest wielkich przebojów, które na stałe wpisały się w kanon polskich piosenek popowo-rockowych. Podczas koncertu usłyszymy takie hity jak: Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał, Prześliczna wiolonczelistka czy Medytacje wiejskiego listonosza. Wszystko w nowych i specjalnie przygotowanych przez Mateusza Szmigla aranżacjach. Utwory wykona tradycyjnie Orkiestra Wieniawa pod batutą Jarosława Ignaszaka. Można śmiało powiedzieć, że synonimem Orkiestry jest eksperyment, łączenie brzmień, gatunków i stylów oraz ciągłe przełamywanie barier i stereotypów przypisywanych orkiestrom dętym. Dotychczas z Wieniawą wystąpili m.in.: Natalia Kukulska, Kayah, Czesław Mozil, Mateusz Ziółko, Artur Andrus, Rahim czy AbradAb. Warto dodać, że koncert poprowadzi przebojowy mieszkaniec Nowej Huty – Adam Grzanka we własnej osobie!

Oprócz świetnej zabawy, jednym z wielu celów koncertu jest promowanie wiedzy na temat autyzmu. Większość z nas nie wie i nie zdaje sobie sprawy, że statystycznie liczba osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu rośnie, w tym momencie już 1 na 100 osób. Zaburzenia związane z autyzmem utrudniają nawiązywanie kontaktów społecznych, komunikowanie się czy radzenie sobie podczas zmieniających się sytuacji życiowych. Wychodząc naprzeciw rosnącemu problemowi zostaną zorganizowane punkty informacyjne, w których na wszelkie pytania będą udzielać odpowiedzi specjaliści. Koncertowi będzie towarzyszyć kiermasz oraz wystawa prac uczniów.

Inicjatorem i koordynatorem wydarzenia jest Roman Głowacki, pedagog specjalny, nauczyciel w Centrum Autyzmu oraz muzyk. Jego największą pasją jest praca terapeutyczna z drugim człowiekiem i pomaganie mu w stawaniu się lepszym każdego dnia.

Organizatorzy: Nowohuckie Centrum Kultury i Orkiestra Wieniawa na rzecz SOSW Centrum Autyzmu
Sponsorzy: Oknoplast

Piątek, 26.04.2024, Scena NCK
godz. 19:00

Bilet - 120 / 100 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

Osoby z niepełnosprawnością ruchową prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem Organizacji Widowni w celu wyznaczenia miejsc.
Pierwszy i drugi rząd widowni Sceny NCK jest wyposażony w pętlę indukcyjną dla osób słabosłyszących.