Wynajem sal w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury dysponuje jedną z ciekawszych przestrzeni, zarówno pod względem architektonicznym, jak i z uwagi na jej możliwości adaptacyjne. Blisko 13 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni sprawia, że NCK jest jednym z największych centrów kultury w Polsce, a jednocześnie pozwala na organizację wielu przedsięwzięć, zwłaszcza tych nietypowych, wymagających dodatkowych aranżacji przestrzennych.

Scena NCK

Jedna z największych sal widowiskowych w Krakowie, dysponująca widownią na 585 miejsc. Jej powierzchnia wynosi 342 m2, a różnica 5 metrów pomiędzy pierwszym i ostatnim rzędem gwarantuje doskonałą widoczność sceny z każdego miejsca.
Sama scena, dzięki swoim rozmiarom, umożliwia wystawianie widowisk angażujących nawet do kilkudziesięciu aktorów jednocześnie. Dodatkowo jest ona wyposażona w orkiestron, co pozwala na organizację dużych form muzycznych. Neutralna, subtelna kolorystyka sali sprawia, że nadaje się ona do widowisk o każdym charakterze.
Do sali przylega hol z szatnią wyposażoną w 440 wieszaków. Z niego, jak też bezpośrednio z sali można przejść do wyjątkowych wnętrz Białej Galerii CENTRUM, co pozwala na organizację bankietu po spektaklu, koncercie bądź konferencji.

Parametry:

powierzchnia sali – 668 m2
powierzchnia sceny – 254 m2
powierzchnia orkierstronu – 82 m2
wysokość sceny do sztankietu – 9 m
głębokość sceny – 15,86 m
szerokość sceny – 22,70 m
głębokość proscenium do kurtyny – 5,58 m
hol – 253 m2
szatnia – 76 m2

Scena NCK (1)

Scena NCK (2)

Sala Kameralna

Gruntownie zmodernizowana sala widowiskowa z widownią na 103 miejsca. Sala przeznaczona jest przede wszystkim do realizacji mniejszych form scenicznych. Może także pełnić rolę sali wykładowej i konferencyjnej.
Sala kameralna na stałe wyposażona jest w projektor oraz system nagłośnieniowy. Ciekawostką architektoniczną jest oryginalny betonowy podwieszany strop, wspomagający akustykę pomieszczenia.
Pomieszczenie posiada widownię o układzie amfiteatralnym, zapewniającą doskonałą widoczność z każdego miejsca. Na życzenie wynajmującego sala kameralna może być dodatkowo wyposażona w ruchomą scenę, oświetlenie oraz inny sprzęt sceniczny.

Parametry:

powierzchnia sali – 149,5 m2
szerokość sali – 13 m
długość sali – 11,5 m
wysokość sali – 3,85 m

sala kameralna (1)

sala kameralna (2)

 

Sala wielofunkcyjna

Sala o łącznej powierzchni 600 m2, wyposażona w system mobilnych ścian pozwalających na podział na trzy mniejsze sale o powierzchni około 200 m2 każda. W każdej z sal istnieje możliwość ustawienia teatralnego, szkolnego, warsztatowego lub według indywidualnych potrzeb klienta. Pomieszczenie doskonale sprawdza się także jako przestrzeń targowa i wystawiennicza. Każda z sal może być dowolnie aranżowana i wyposażana w sprzęt sceniczny i konferencyjny.
Sala zlokalizowana jest na poziomie wejścia głównego do NCK, w bezpośrednim sąsiedztwie łazienek dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także pomieszczeń technicznych mogących służyć za magazyn czy schowek. Możliwy jest także bezpośredni dojazd, bez konieczności wnoszenia transportowanych materiałów po schodach czy za pomocą wind. Dużym atutem pomieszczenia jest ponadto klimatyzacja.
Obszerny korytarz, prowadzący do sali konferencyjno-targowej funkcjonuje jako Szara Galeria CENTRUM. Dzięki profesjonalnemu systemowi wystawienniczemu przestrzeń tę można wykorzystać na przykład do prezentacji produktów, towarzyszącą konferencji.

Parametry:

szerokość sali – 17,2 m
długość sali – 36 m
wysokość sali – 3,3 m

Sala wielofunkcyjna

Biała Galeria CENTRUM

Wyjątkowa przestrzeń galeryjno-wystawiennicza, z szerokimi oknami wychodzącymi na teren Łąk Nowohuckich, zapewniającymi odpowiednią ilość światła. Biała Galeria CENTRUM najczęściej wykorzystywana jest do organizacji wystaw dzieł sztuki (m.in. głośna wystawa malarstwa Zdzisława Beksińskiego w 2014 roku), ale doskonale sprawdza się jako przestrzeń wystawiennicza i targowa. Atutem, oprócz wystroju, jest także niestandardowa wysokość sali, umożliwiająca ekspozycję wielkoformatowych instalacji.
Na potrzeby zamawiających Biała Galeria CENTRUM może zostać doposażona w ruchomą scenę, a także nagłośnienie i dodatkowe oświetlenie. Pomieszczenie bezpośrednio sąsiaduje z salą teatralną, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako miejsce bankietów towarzyszących koncertom czy spektaklom.

Parametry:

powierzchnia galerii – 275 m2
szerokość galerii – 10 m
długość galerii – 27,5 m
wysokość galerii – 9 m

Biała Galeria (3)

Biała Galeria (1)

Biała Galeria (2)

Studio tańca

Studio przeznaczone jest do aktywności opartej przede wszystkim o formy taneczne, ze szczególnym uwzględnieniem tańca współczesnego. Pomieszczenie wyposażone jest w garderobę ze stanowiskami charakteryzatorskimi a także w łazienki z prysznicami, co w znaczący sposób podnosi komfort korzystania. Sala wyposażona jest w profesjonalną podłogę baletową Harlequin.

Studio może dodatkowo zostać wyposażone w widownię na 70 miejsc, dzięki czemu sprawdza się ono zarówno jako pomieszczenie do ćwiczeń, jak też do kameralnych spektakli dla publiczności.
Parametry:

powierzchnia studia – 147,6 m2
szerokość studia – 8,2 m
długość studia – 18 m
wysokość studia – 2,9 – 3,9 m

Studio KCC (1)

Studio KCC (2)

Scena mobilna

Od 2013 roku Nowohuckie Centrum Kultury dysponuje sceną mobilną, która na stałe ustawiona jest na skwerze pomiędzy budynkiem NCK a aleją Jana Pawła II. Scena doskonale nadaje się do plenerowych widowisk estradowych, takich jak koncerty czy spektakle teatralne możliwe do wystawienia w przestrzeni publicznej.

Powierzchnia skweru nadaje się do wykorzystania jako widownia. Na zamówienie istnieje możliwość wyposażenia jej w krzesła oraz leżaki. Istnieje również możliwość zainstalowania dodatkowego wyposażenia technicznego sceny.
Parametry:

powierzchnia sceny – 120 m2
szerokość sceny – 12 m
głębokość sceny – 10 m
wysokość sceny – 0,7 – 1,2 m
wysokość zadaszenia sceny – 7 m

Sale baletowe

Trzy, zmodernizowane i odpowiednio wyposażone sale przystosowane do prowadzenia zajęć tanecznych i zdrowotnych, takich jak joga czy fitness. Pomieszczenia wyposażone są w lustra oraz odpowiednio przystosowane podłogi. Dodatkowo każda z sal posiada szatnię, przebieralnie oraz łazienki z prysznicami.

Sala 204:
powierzchnia: 112m2
wymiary: 8m x 14m
wyposażenie:
– lustra
– drabinki gimnastyczne
– pianino

Sala 206:
powierzchnia: 254m2
wymiary: 11,4m x 22,3m
wyposażenie:
– lustra
– fortepian
– drążki baletowe

Sale baletowe (3)

Sale baletowe (1)

Sale baletowe (2)

 

Ponadto oferujemy:
Sale szkoleniowe – mniejsze sale szkoleniowe przeznaczone dla grup do 50 osób.

Wyposażenie sal:
stoły, krzesła, sprzęt oświetleniowy i nagłaśniający, rzutnik, dwa duże ekrany 3×4 m do projekcji przedniej i tylnej, małe ekrany, flipchart, tablica, WiFi, klimatyzacja, catering.

Organizowaliśmy:
Konferencje międzynarodowe, kongresy , walne zgromadzenia, pokazy mody, koncerty, sztuki teatralne, festiwale, targi kosmetyczne & SPA, targi medyczne, castingi do programów telewizyjnych, imprezy rozrywkowe.

Zaufali nam m.in.:
Urząd Miasta Krakowa, Telewizja TVN, Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Fundacja Edukacji Artystycznej, TSP Instytut, Międzynarodowa Fundacja Talentów Artystycznych, Małopolska Izba Pielęgniarek i Położnych, Stowarzyszenie Teatralne Ingenium, Grodzki Urząd Pracy w Krakowie, Stowarzyszenie Geodetów Polskich, JAKE VISION, Medycyna Praktyczna, Ambasada Izraela, Okręgowa Izba Radców Prawnych, Agencja Artystyczna SCENIC, British Council, Edukacja Artystyczna Dzieci, Beauty In, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rolniczy, Instytut Rozwoju Miast, Wish to Travel, Fundacja Amicus Renis.

Kontakt:

Dział Administracyjno-Techniczny
telefon: 607- 296- 002
e-mail: wynajmy@nck.krakow.pl