Klub Super Mama

Klub Super Mama

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA – BRAK WOLNYCH MIEJSC NA ZAJĘCIA.

ZAPISY NA ZAJĘCIA W KLUBIE SUPER MAMA – rok artystyczny 2022/2023:

Zgłoszenia przyjmowane są tylko droga mailową, w mailu należy podać:
– imię i nazwisko opiekuna,
– imię i  nazwisko oraz wiek dziecka,
– telefon kontaktowy,
– wybrane zajęcia,
– dzień i godzinę zajęć.

Zgłoszenie proszę przesyłać w wyznaczonym terminie na adres: klubsupermama@nck.krakow.pl
Liczba miejsc w grupach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia nadesłane przed wyznaczonym terminem nie będą brane pod uwagę.
Dziecko może uczestniczyć tylko w jednym rodzaju zajęć 1 raz w tygodniu.
Dodatkowo mama może zapisać się na Fitness z maluszkiem.

TERMINY PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ:

NCK zbiera i przetwarza dane osobowe takie jak: imię i nazwisko, numer tel., wiek dziecka, adres e-mail w celu zapisu na zajęcia i ich realizacji.
Obowiązek informacyjny RODO oraz regulamin uczestnictwa w zajęciach dostępny na: https://nck.krakow.pl/regulaminy-nowohuckiego-centrum-kultury-w-krakowie/
Wysyłając e-mail zgłoszeniowego uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

WYNIKI REKRUTACJI:
o wynikach rekrutacji uczestnicy zostaną powiadomieni drogą mailową do dnia 23.09.2022 r. (piątek); rozpoczęcie zajęć 27 września 2022 r.

 

Klub Super Mama to miejsce spotkań, zdobywania wiedzy, nowych umiejętności, wymiany doświadczeń i wzajemnego wspierania się w rodzicielstwie. Zapraszamy rodziców i opiekunów na spotkania warsztatowe i wykłady, których celem jest wspomaganie rozwoju dziecka, zrozumienie jego potrzeb, budowanie mocnych i zdrowych więzi emocjonalnych oraz wzmacnianie kompetencji wychowawczych.

Klub funkcjonuje w ramach projektu „Kluby Rodziców” uruchomionego przez Urząd Miasta Krakowa w 2015 roku i mającego na celu wspieranie krakowskich rodzin z dziećmi oraz oczekujących na potomstwo.

 

W ramach klubu zapraszamy na regularne zajęcia:

Fitness z maluszkiem <terminy, więcej szczegółów – kliknij>
Wszechstronny i efektywny trening dla mam z małymi dziećmi. Uczestnicząc w zajęciach mama dba o swoje zdrowie, samopoczucie i figurę nie rozstając się ze swoim maleństwem. Ćwiczenia wykonuje się wspólnie z dzieckiem, można go trzymać w ramionach, układać na brzuchu. Dla obojga jest to wspaniała zabawa i okazja do budowania wzajemnej więzi.

Joga dla kobiet w ciąży <terminy, więcej szczegółów – kliknij>
Ćwiczenia jogi dla kobiet w ciąży są specjalnie wybrane i dopasowane do potrzeb i możliwości przyszłych mam. Dzięki delikatnym sekwencjom ruchów, ciało rozluźnia się, wzmacnia, uelastycznia, a także przygotowuje do porodu. Pozycje wykorzystywane na zajęciach otwierają biodra, rozciągają nogi, wzmacniają mięśnie dna miednicy oraz pleców, które podczas ciąży narażone są na przeciążenia i napięcia.

Małe przedszkolaki <termin, więcej szczegółów – kliknij>
Ogólnorozwojowe zajęcia adaptacyjne dla dzieci 1,5-3 lat z rodzicem/opiekunem. Zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla najmłodszych dzieci, które przygotowują je do pracy w grupie.

Poznaj(my) się <termin, więcej szczegółów – kliknij>
Zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla najmłodszych dzieci, które przygotowują je do pracy w grupie. Aktywności na spotkaniach prowadzone są z wykorzystaniem metod psychologicznych, jak i pedagogicznych. Podczas zajęć prowadzone są zabawy inspirowane elementami arteterapii i bajkoterapii.

Ruchy maluchy! <termin, więcej szczegółów – kliknij>
Zajęcia gimnastyczno-sportowe z elementami umuzykalniania dla dzieci 1-3 lat z rodzicem/opiekunem. Specjalne zajęcia ogólnorozwojowe wprowadzające w świat ruchu. Dostarczą każdej mamie i tacie ciekawych pomysłów, inspiracji do tworzenia własnych zabaw, a dla dzieci okażą się rewelacyjną formą aktywności, która zaowocuje w przyszłości przekonaniem, że ruch to źródło zdrowia i dobrego samopoczucia.

SMYKO-multisensoryka <termin, więcej szczegółów – kliknij>
Zajęcia sensoryczne dla dzieci od 12 miesiąca do 3 roku życia. Zajęcia stymulują wszystkie 7 zmysłów. Rodzice i opiekunowie poznają w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci – prowadzone metodą prof. E. E. Gordona 
<terminy, więcej szczegółów – kliknij>

Dzieci rodzą się utalentowane i niezwykle twórcze. Muzykalność jest jedną z wielu dziedzin takich jak mowa czy poruszanie się, do których każdy człowiek ma predyspozycje od samego początku. Tak więc poczucie rytmu, melodii i harmonii nie jest zarezerwowane tylko dla wybranych ludzi, ale dla wszystkich. Na zajęciach uczymy dzieci muzycznego języka podobnie, jak uczy się języka mówionego.

oraz comiesięczne wykłady i warsztaty:

26.10.2022 r. (środa), g. 10.30 „Porozmawiajmy o emocjach. Depresja? Nie, nie u mnie…” – wykład oraz panel dyskusyjny poświęcony depresji poporodowej <więcej informacji – kliknij>

16.11.2022 r. (środa), g. 10.30 Instrukcja obsługi dziecięcej złości i buntu – wykład <więcej informacji – kliknij>

14.12.2022 r. (środa), g. 10.30 Prezenty wspierające rozwój dziecka – sensoryczne zabawki i pomoce <więcej informacji – kliknij>

25.01.2023 r. (środa), g. 10.00-12.00 Bal postaci z bajek dla najmłodszych <więcej informacji – kliknij>

8.03.2023 r. (środa), g. 10.00 Dzień Kobiet w Klubie Super Mama <więcej informacji – kliknij>

19.04.2023 r. (środa), g. 10.00 Moje poczucie własnej wartości <więcej informacji – kliknij>

19.05.2023 r. (piątek), g. 10.00 Bezpieczny maluch – pierwsza pomoc u niemowląt i małych dzieci <więcej informacji – kliknij>

7.06.2023 r. (środa), g. 10.00 Sensoryczne zabawy dla dzieci w plenerze. Jak wspierać rozwój dziecka podczas letnich wycieczek <więcej informacji – kliknij>

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 36
e-mail: klubsupermama@nck.krakow.pl