Klub Super Mama

Klub Super Mama

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia Klubu Super Mama:
https://nck.krakow.pl/nh-fest-lato-w-miescie-klub-super-mama/

 

Klub Super Mama to miejsce spotkań, zdobywania wiedzy, nowych umiejętności, wymiany doświadczeń i wzajemnego wspierania się w rodzicielstwie. Zapraszamy rodziców i opiekunów na spotkania warsztatowe i wykłady, których celem jest wspomaganie rozwoju dziecka, zrozumienie jego potrzeb, budowanie mocnych i zdrowych więzi emocjonalnych oraz wzmacnianie kompetencji wychowawczych.

Klub funkcjonuje w ramach projektu „Kluby Rodziców” uruchomionego przez Urząd Miasta Krakowa w 2015 roku i mającego na celu wspieranie krakowskich rodzin z dziećmi oraz oczekujących na potomstwo.

 

W ramach klubu zapraszamy na regularne zajęcia:

Fitness z maluszkiem <terminy, więcej szczegółów – kliknij>
Wszechstronny i efektywny trening dla mam z małymi dziećmi. Uczestnicząc w zajęciach mama dba o swoje zdrowie, samopoczucie i figurę nie rozstając się ze swoim maleństwem. Ćwiczenia wykonuje się wspólnie z dzieckiem, można go trzymać w ramionach, układać na brzuchu. Dla obojga jest to wspaniała zabawa i okazja do budowania wzajemnej więzi.

Joga dla kobiet w ciąży <terminy, więcej szczegółów – kliknij>
Ćwiczenia jogi dla kobiet w ciąży są specjalnie wybrane i dopasowane do potrzeb i możliwości przyszłych mam. Dzięki delikatnym sekwencjom ruchów, ciało rozluźnia się, wzmacnia, uelastycznia, a także przygotowuje do porodu. Pozycje wykorzystywane na zajęciach otwierają biodra, rozciągają nogi, wzmacniają mięśnie dna miednicy oraz pleców, które podczas ciąży narażone są na przeciążenia i napięcia.

Małe przedszkolaki <termin, więcej szczegółów – kliknij>
Ogólnorozwojowe zajęcia adaptacyjne dla dzieci 1,5-3 lat z rodzicem/opiekunem. Zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla najmłodszych dzieci, które przygotowują je do pracy w grupie.

Poznaj(my) się <termin, więcej szczegółów – kliknij>
Zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla najmłodszych dzieci, które przygotowują je do pracy w grupie. Aktywności na spotkaniach prowadzone są z wykorzystaniem metod psychologicznych, jak i pedagogicznych. Podczas zajęć prowadzone są zabawy inspirowane elementami arteterapii i bajkoterapii.

Ruchy maluchy! <termin, więcej szczegółów – kliknij>
Zajęcia gimnastyczno-sportowe z elementami umuzykalniania dla dzieci 1-3 lat z rodzicem/opiekunem. Specjalne zajęcia ogólnorozwojowe wprowadzające w świat ruchu. Dostarczą każdej mamie i tacie ciekawych pomysłów, inspiracji do tworzenia własnych zabaw, a dla dzieci okażą się rewelacyjną formą aktywności, która zaowocuje w przyszłości przekonaniem, że ruch to źródło zdrowia i dobrego samopoczucia.

SMYKO-multisensoryka <termin, więcej szczegółów – kliknij>
Zajęcia sensoryczne dla dzieci od 12 miesiąca do 3 roku życia. Zajęcia stymulują wszystkie 7 zmysłów. Rodzice i opiekunowie poznają w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci – prowadzone metodą prof. E. E. Gordona 
<terminy, więcej szczegółów – kliknij>

Dzieci rodzą się utalentowane i niezwykle twórcze. Muzykalność jest jedną z wielu dziedzin takich jak mowa czy poruszanie się, do których każdy człowiek ma predyspozycje od samego początku. Tak więc poczucie rytmu, melodii i harmonii nie jest zarezerwowane tylko dla wybranych ludzi, ale dla wszystkich. Na zajęciach uczymy dzieci muzycznego języka podobnie, jak uczy się języka mówionego.

oraz comiesięczne wykłady i warsztaty:

18.10.2023 r. (środa), g. 10.00  – spotkanie: Jak rozwijać dziecięce zmysły, gdy za oknem już szaro <więcej informacji – kliknij>
17.11.2023 r. (piątek), g. 10.00 – spotkanie: Bajkoterapia dla maluszka <więcej informacji – kliknij>
8.12.2023 r. (piątek), g. 10.00 – spotkanie: Biblioteka maluszka – jak rozpocząć przygodę z książkami od najmłodszych lat? <więcej informacji – kliknij>
9.12.2023 r. (sobota), g. 10.00 Pastorałka z gordonkami <więcej informacji – kliknij>
31.01.2024 r. (środa), g. 10.00 Bal karnawałowy <kliknij>
16.02.2024 r. (piątek), g. 10.30 – spotkanie: „Etno Bobo” – zimowa przygoda z folklorem <kliknij>
6.03.2024 r. (środa), g. 10.00 – spotkanie: „Kamienie milowe w rozwoju mowy dziecka” <kliknij>
15.04.2024 r. (poniedziałek), g. 10.00 – spotkanie: „Etno Bobo – sztuka ludowa dla najmłodszych” <kliknij>
22.04.2024 r. (poniedziałek), g. 10.00 – spotkanie: „Etno Bobo – sztuka ludowa dla najmłodszych” <kliknij>
24.04.2024 r. (środa), g. 10.00 – spotkanie: „Chustonoszenie jako sekret bliskości z Twoim Maluszkiem” <kliknij>
22.05.2024 r. (środa), g. 10.00 – spotkanie: Bezpieczny maluch – pierwsza pomoc u niemowląt i małych dzieci <kliknij>

Serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie w badanie ankietowe przeprowadzone przez Urząd Miasta!

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 36
e-mail: klubsupermama@nck.krakow.pl