20.09.2024

Czardaszem przez operetkę

Czardaszem przez operetkę

Podczas wieczoru zabrzmią pełne temperamentu czardasze, które artyści zaprezentują w różnych wersjach i konwencjach scenicznych. Nie zabraknie żywiołowej muzyki, która przeniesie nas w klimat węgierskiej puszty i cygańskiej scenerii z operetek. A to wszystko w wykonaniu gwiazd scen operetkowych, które wykonają m. in.: popularnego Czardasza Silvy z Księżniczki Czardasza i mniej znanego Czardasz Shandora z operetki „Diabelski jeździec” Irme Kalmana. Całości dopełnią barwne choreografie. Nie braknie też postaci wybitnej węgierskiej śpiewaczki Marty Eggerth, którą artyści przywołają wspomnieniami i muzyką.

Wystąpią:

Monika Biederman-Pers ( sopran) oraz Piotr Karzełek ( baryton) tworzący jedyny w swoim rodzaju duet wokalno-taneczny DUO PERFORMANCE. Oboje są absolwentami Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. Z niespotykaną muzykalnością, wdziękiem i urokiem potrafią zaczarować publiczność, a dzielenie się swoimi talentami daje im niezwykłą radość i satysfakcję. Producenci i reżyserzy takich projektów jak: „Rewia Operetkowo-Musicalowa”, „W Krainie Dziecięcej Wyobraźni”, „Najpiękniejsze melodie świata”, ”Wielka gala muzyki świata i operetki” oraz „Wielka Gala Muzyki Filmowej” .W lutym 2023 roku odbyli trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, która zakończyła się ogromnym sukcesem.

Jakub Oczkowski (tenor) – artysta obdarzony wyjątkowym talentem wokalno- aktorskim i tanecznym oraz sceniczną charyzmą. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Karierę artystyczną rozpoczął w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Laureat Statuetki Złotego Słownika na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie, Zdobywca Złotego Medalu Królewskiego Festiwalu Wokalnego w Wilanowie. Regularnie zapraszany na ogólnopolskie i międzynarodowe festiwale muzyczne min. Festiwal im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju, Letni Festiwal Operetkowy im. Iwony Borowickiej w Krakowie, Festiwal Belcanto w Nałęczowie, Festiwal Muzyka u Źródeł w Lądku Zdroju. W roku 2016 podczas Jubileuszowego 50 Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju, z ogromnym sukcesem wcielił się w postać Jana Kiepury dając codzienne koncerty dla kilkutysięcznej publiczności. Współpracuje z Teatrem Wielkim Opera Narodowa w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Mazowieckim Teatrem Muzycznym.

Studio Baletowe im. Władysława Szlęka z Krynicy Zdroju – Studio Baletowe jest amatorskim dziecięcym zespołem, które powstało kilka lat temu z pasji dzieci, zaangażowania rodziców oraz determinacji instruktorki tańca i choreograf Małgorzaty Malczak. Nawiązuje do tradycji baletowych, zapoczątkowanych w Krynicy – Zdroju przez Władysława Szlęka, baletmistrza i solisty Opery Krakowskiej. Repertuar grupy jest bardzo barwny, zarówno pod względem muzyki czy choreografii, jak i kostiumów. Składa się z fragmentów baletowych dzieł wybitnych twórców, ale też operetkowych.

Krakowska Młoda Filharmonia – Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie – wykonuje kilkanaście koncertów w każdym sezonie artystycznym, nie tylko w Krakowie, ale także w wielu salach koncertowych Polski m.in. w Teatrze Wielkim, Teatrze Muzycznym Roma, Filharmonii Narodowej oraz w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, w salach Filharmonii Szczecińskiej, Pomorskiej i Częstochowskiej.

Tomasz Chmiel – dyrygent, pianista, aranżer. Pochodzi z Rzeszowa, gdzie ukończył z wyróżnieniem klasę fortepianu w Państwowym Liceum Muzycznym. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury. W roku 2013 uzyskał tytuł naukowy doktora habilitowanego. Laureat I nagrody w I Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Dyrygentów. Dyrygent gościnny Filharmonii Krakowskiej, Rzeszowskiej, Częstochowskiej, Dolnośląskiej, Szczecińskiej, NOSPR. Współpracuje z Operą Krakowską.

Piątek, 20.09.2024, Scena NCK
godz. 16:00
godz. 19:00

Bilet - 95 / 80 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

Osoby z niepełnosprawnością ruchową prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem Organizacji Widowni w celu wyznaczenia miejsc.
Pierwszy i drugi rząd widowni Sceny NCK jest wyposażony w pętlę indukcyjną dla osób słabosłyszących.