07/04/2024

Życie jest piękne! – nowy cykl spotkań

Życie jest piękne! – nowy cykl spotkań

W marcu rozpoczynamy nowy cykl spotkań, które odbywać się będą pod wspólnym tytułem Życie jest piękne. Raz w miesiącu, w kameralnych warunkach i niezwykłej atmosferze, będziemy mogli spotkać ludzi pięknych, silnych, pełnych pasji – porozmawiać o ich planach ambicjach i zobaczyć co potrafią. Jaki mają pomysł na życie, które pomimo niepełnosprawności może być niezwykłe i twórcze.

Spotkania prowadzić będzie Monika Meleń – reportażystka i dokumentalistka, stworzyła kilkaset reportaży o tematyce społecznej, emitowanych na antenach ogólnopolskich i międzynarodowych. Od 2003 roku nieprzerwanie związana z TVP, pracowała również w kilku rozgłośniach radiowych. Ma na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień. Jest wśród nich nagroda za całokształt pracy, którą otrzymała W 2017 roku podczas Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu. W uzasadnieniu padły takie słowa: „Za reportaże niosące nadzieje i przywracające wiarę w człowieka” – w pełni oddaje to mechanizm działanie laureatki, zawsze w swojej pracy dostrzegającej dobro, które należy dostrzec i okazać mu ciepłą pomoc. Od 2023 roku Monika Meleń jest Ambasadorką Kampanii Małopolska Ekonomia Społeczna „Więcej dobra”.

Współprowadzenie: Marcin Ryszka – dziennikarz Radia Kraków, niewidomy, Prezes Fundacji NIE WIDZĘ PRZESZKÓD, wykładowca akademicki, komentator sportowy, paraolimpijczyk.

Najbliższe spotkania z cyklu Życie jest piękne:

20 marca (środa), g. 18.00, sala kameralna 203
„Zakochani w tańcu… czyli pokaz tańca towarzyskiego, reportaż, rozmowy motywacyjne i dobra kawa”
Bohaterami spotkania będą Maja i Jurek. Od 30 lat w związku, mistrzowie Polski w tańcu towarzyskim i pełni radości ludzie z zespołem Downa.
<czytaj więcej – kliknij>

24 kwietnia (środa), g. 18.00, sala kameralna 203
„Muzyka, moja pasja”

maj 2024
„Zręczni bezręczni… czyli niezwykłe historie wyjątkowych malarzy i nie tylko”