21/09/2022

Październik. Scena NCK. Dla dorosłych

Październik. Scena NCK. Dla dorosłych

Oj, dzieje się! Muzyka, taniec, teatr, kabaret:

1 października (sobota), g. 19.00, Scena NCK
JAZZ BAND MŁYNARSKI-MASECKI
Jan Emil Młynarski i Marcin Masecki powołali do życia zespół odwołujący się do tradycji polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego. Usłyszymy utwory swingowe, nie zabraknie też kilku wyjątkowych tang, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Całe przedsięwzięcie skupione jest wokół Adama Astona – przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa – pianisty i kompozytora. Aranżacje Maseckiego i głos Młynarskiego nadają utworom nową jakość, czyniąc tę muzykę aktualną, skłaniającą zarówno do tańca, jak i wzruszeń.
bilety: 110-130 zł <kup bilet online – kliknij>

6 października (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
UNBODY – Hertz Haus – spektakl tańca współczesnego
Motywacją do stworzenia spektaklu jest niepokój spowodowany zbytnim przekonaniem o stałości formy ludzkiego ciała i jej jedynej prawidłowości. Spektakl otrzymał nagrodę główną 4. edycji konkursu „THE BEST OFF” w czerwcu 2022 r.
chor. Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna, Anna Zglenicka
Spektakl prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca.
bilety: 35/25 zł <kup bilet online – kliknij>

8 października (sobota), g. 18.00, Scena NCK
Krystyna Janda „Biała bluzka” – Och-Teatr Warszawa
Spektakl o miłości niemożliwej, bo miłości do opozycjonisty. Historia kobiety nie mogącej sobie poradzić ze sobą i z Polską lat stanu wojennego – kraju cenzury, kartek na mięso, godziny policyjnej i więźniów politycznych. Monodram inkrustowany piosenkami Agnieszki Osieckiej doskonale łączy tragizm z humorem.
Aktorce na scenie towarzyszy zespół w składzie: Janusz Bogacki, Tomasz Bogacki, Paweł Pańta, Bogdan Kulik, Patryk Dobosz.
adaptacja i reżyseria: Magda Umer
bilety: 120-140 zł  <kup bilet online – kliknij>

9 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
Monika Borzym śpiewa stare piosenki
Wybór przedwojennych standardów jazzowych w wykonaniu charyzmatycznej wokalistki, której na scenie towarzyszy trio jazowe. Autorem fenomenalnych aranżacji jest pianista Krzysztof Dys.
Na koncercie można będziemy mogli usłyszeć melodie autorstwa Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara, m.in.: Pokoik na Hożej, Płyta z zadrą, Bezsenna noc, Bez śladu twa wielka miłość minie, Miłość Ci wszystko wybaczy, czy Nikt tylko Ty.
bilety: 60 zł <kup bilet online – kliknij>

 12 października (środa), g. 18.00, Scena NCK
Najpiękniejsze piosenki: Jacques Brel / Georges Brassens
Usłyszymy pełną emocji piosenkę francuską w ekspresyjnym wykonaniu Kuby Blokesza
Na scenie artyście towarzyszą muzycy Mikołaj Kostka, Tomasz Bielecki
zaprasza – Basia Stępniak-Wilk
bilety: 25/20 zł <kup bilet online – kliknij>

13 października (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
Piotr Bałtroczyk
Kabareciarz i konferansjer, dziennikarz, satyryk, poeta, prezenter telewizyjny i radiowy. Stand-uper, który uporczywie twierdzi, że nie ma nic do powiedzenia. Pełną humoru sztukę słowa opanował w sposób perfekcyjny. Każdy występ Bałtroczyka to czas wypełniony inteligentną zabawą i humorem na wysokim poziomie. Ma świetny kontakt z publicznością, którą zawsze obdarza ogromną dawką pozytywnej energii.
bilety: 75 zł  <kup bilet online – kliknij>

14 października (piątek), 19.00, Scena NCK
MIKROMUSIC – premiera nowej płyty
Polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii, Irlandii, Litwie.  Zespół w 2020 r. został uhonorowany Fryderykiem w kategorii „Muzyka Poetycka”.
Podczas koncertu zespół zaprezentuje utwory z nowej Ep’ki, której premiera planowana jest na jesień 2022.
bilety: 80 zł <kup bilet online – kliknij>

15 października (sobota), g. 17.00, Scena NCK
KWARTET– pięćdziesięciolecie spektaklu
Kultowa sztuka, w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, opowiada historię czterech aktorów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej. Na oczach widzów tekst autorstwa Bogusława Schaeffera i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych artystów. Wybitne aktorstwo, atmosfera „półprywatności”, zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki – to wszystko składa się na oryginalne i dowcipne widowisko.
obsada: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski
bilety: 110-150 zł <kup bilet online – kliknij>

17 października (poniedziałek), g. 16.00 i 18.00, Scena NCK
„Mój ogon i ja” – Kolektyw Holobiont – spektakl tańca współczesnego
Humorystyczna i adekwatna dla młodych widzów opowieść o ewolucji, której jedną z pozostałości jest ludzka kość ogonowa.
choreografia: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka
współpraca choreograficzna: Heike Kuhlmann, Adalisa Menghini, Ka Rustler
Spektakl prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca.
Spektakl dla rodzin z dziećmi w wieku 3-6 lat
bilety: 25 zł <kup bilet online – kliknij>

19 października (środa), g. 20.00, Scena NCK
VOO VOO i Goście „Anawa 2020”
Autorskie interpretacje Wojciecha Waglewskiego piosenek pochodzących z jednej z najważniejszych polskich płyt wszechczasów – Marek Grechuta Anawa, będącej skarbnicą takich ponadczasowych przebojów jak Niepewność, (W dzikie wino) zaplątani, Nie dokazuj czy Będziesz moją panią.
W koncercie udział wezmą: Kasia Lins, Kasai, Ørganek, Tomek Makowiecki.
bilety: 140 zł <kup bilet online – kliknij>

20 października (czwartek), g. 18.00, sala kameralna
Scena Piosenki Autorskiej: Mirosław Czyżykiewicz
zaprasza – Basia Stępniak-Wilk
bilety: 25/20 zł <kup bilet online – kliknij>

22 października (sobota), g. 19.00, Scena NCK
Natalia Przybysz „Zaczynam się od miłości” – w hołdzie dla Kory
Zaczynam się od miłości zawiera nieznane dotąd teksty Kory z muzyką skomponowaną przez Natalię Przybysz oraz jej zespół: Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza. To wielka odpowiedzialność wziąć na warsztat teksty Kory. Słowa traktowałam jak perły z dna morza. Starałam się nie brać więcej niż było konieczne. Poezja Kory z precyzją akupunktury dotykała często rdzenia mojej emocjonalnej konstrukcji. Wiem, że nie jestem jedyną jej pacjentką, mam nadzieję, że moje melodie pomogą mocniej działać tej medycynie. – Natalia Przybysz.
bilety: 89-99 zł <kup bilet online – kliknij>

23 października (niedziela), g. 19.00, Scena NCK
SARSA „Runostany”
Ten album to etap swoistej medytacji w moim rozwoju artystycznym, czyli czas kiedy postanowiłam skupić się na swoim wnętrzu i na tym jak odczuwam otoczenie, czego potrzebuje. Zmysły i głos wewnętrzny to najlepsze wskazówki w drodze do spełnienia.– Sarsa
Runostany to nie tylko koncert ale też spotkanie pełne niespodzianek, działające na każdy z pięciu ludzkich zmysłów. Zapraszamy do leśnego świata Sarsy.
bilety: 80 zł <kup bilet online – kliknij>

26 października (środa), g. 19.00, Scena NCK
Narodowy Balet Ukrainy VIRSKY
Zespół już w chwili swego powstania w 1937 r. wzbudzał olbrzymie emocje wśród widzów – nie tylko za sprawą artystycznej awangardy, pełnych kolorytu i dynamiki wizjonerskich pomysłów, ale przede wszystkim z powodu perfekcjonizmu na najwyższym poziomie. Wspaniałe choreografie ludowych tańców w niezwykły sposób oddają tradycję i piękno Ukrainy – to połączenie folkloru ze współczesnością i akrobatyki z tańcem klasycznym.
bilety: 120 zł <kup bilet online – kliknij>

27 października (czwartek). g. 20.00, Scena NCK 
Krakowskie Zaduszki Jazzowe „Polish Jazz” – Ewa Bem i Stanisław Soyka
Najstarszy w Europie festiwal jazzowy, podczas którego Pierwsza Dama Polskiego Jazzu będzie świętować jubileusz pięćdziesięciolecia pracy artystycznej. Tego samego wieczoru na scenie wystąpi również jeden z największych artystów polskiej sceny muzycznej – Stanisław Soyka.
bilety: 140 zł (dostępne w Kasie NCK)

29 października (sobota), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK
Kabaret SMILE – nowy program
Czeka nas duża dawka dobrej zabawy! Kabaret Smile przez 19 lat istnienia przyzwyczaił widzów do poziomu żartu, który trafia w gust większości miłośników polskiego kabaretu. Dodatkowa podczas występu panuje ciepła, rodzinna atmosfera przesycona radosnym optymizmem. Tym razem nie będzie inaczej. Andrzej Mierzejewski, Paweł Szwajgier i Michał Kincel zadbają o to na serio.
bilety: 90 zł <kup bilet online – kliknij>