22.10.2022

Natalia Przybysz – „Serce Spokojne”

Natalia Przybysz – „Serce Spokojne”

Płyta „Zaczynam się od miłości” zawiera niezaśpiewane dotąd teksty Kory z muzyką skomponowaną przez Natalię oraz jej zespół  – Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza. Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek zapiski legendy polskiej sceny muzycznej. Tytuł wydawnictwa stanowi parafrazę tytułu zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki.

Miłość zaczyna się od miłości – zbiór tekstów do niepowstałych za życia Kory piosenek nabrał życia dzięki Natalii Przybysz. To ona sama je odnalazła, ułożyła w całości i z miłością zaśpiewała. Dzięki niej miłosna poezja Kory żyje. Jest niczym papierowy kwiat, który rzucony w eter rozkwita
mówi Kamil Sipowicz.

Obok siedmiu tekstów Kory na płycie znajdują się dwie autorskie piosenki Natalii: „Zew” – o terapeutycznych działaniach przyrody podczas pandemii oraz „Jest Miłość” – o obcowaniu z twórczą energią drugiej kobiety.

To wielka odpowiedzialność wziąć na warsztat teksty Kory. Słowa traktowałam jak perły z dna morza. Starałam się nie brać więcej niż było konieczne. Poezja Kory z precyzją akupunktury dotykała często rdzenia mojej emocjonalnej konstrukcji. Wiem, że nie jestem jedyną jej pacjentką, mam nadzieję, że moje melodie pomogą mocniej działać tej medycynie.
– Natalia Przybysz

Sobota, 22.10.2022, Scena NCK
godz. 19:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL