09.10.2022

Monika Borzym śpiewa stare piosenki

Monika Borzym śpiewa stare piosenki

Stare piosenki to wybór przedwojennych standardów jazzowych w wykonaniu charyzmatycznej wokalistki Moniki Borzym, której na scenie towarzyszy trio jazowe. Autorem fenomenalnych aranżacji jest pianista Krzysztof Dys.

Stare piosenki to projekt muzyczno – literacki, który przybliża utwory dziś zaliczane już do dziedzictwa narodowego polskiej kultury XX wieku, a także określane mianem zarzewia rodzimego jazzu. Mimo długiego życia piosenki nie straciły nic ze swojego uroku. Artyści obudzili te ponadczasowe utwory i tchnęli w nie nowe życie, nie burząc zamysłów autorów. Na koncercie będzie można usłyszeć melodie autorstwa Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara, m.in.: „Pokoik na Hożej”, „Płyta z zadrą”, „Bezsenna noc”, „Bez śladu twa wielka miłość minie”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, czy „Nikt tylko Ty”.

Niespodzianka to współczesna kompozycja pt. „Takie ciało” która została specjalnie napisana dla Moniki Borzym przez Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego. Utwór stylistycznie nawiązuje do epoki jazzu i jest hołdem dla kobiecego ciała, które w każdym rozmiarze może być piękne. „Takie ciało” jako manifest znakomicie wpisuje się w akcję „ciałopozytywności”, którą Monika Borzym propaguje.

Niedziela, 09.10.2022, Scena NCK
godz. 18:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL