26.10.2022

Narodowy Balet Ukrainy VIRSKY

Narodowy Balet Ukrainy VIRSKY

Z przykrością informujemy, że występ NARODOWY BALET UKRAINY VIRSKI, który miał się odbyć  26 października o g. 19.00 został odwołany.
Bilety zakupione gotówką można oddać w kasie NCK. W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.
tel.12 655 02 66 wew. 55, rezerwcja@nck.krakow.pl

Wspaniałe choreografie ludowych tańców, które w niezwykły sposób przedstawiają tradycję i piękno Ukrainy, łączą folklor z akrobatyką i tańcem klasycznym.

Jeden z najlepszych zespołów artystycznych świata! Już w chwili swego powstania w 1937 r. wzbudzał olbrzymie emocje wśród widzów, nie tylko za sprawą artystycznej awangardy i wizjonerskich pomysłów, ale przede wszystkim prezentując perfekcjonizm na najwyższym poziomie. Tradycyjne tańce w nowych choreografiach: „Hopak”, „My z Ukrainy”, otrzymały ponadczasowy status niedoścignionego wzoru łącząc folklor z współczesnością, przy użyciu niepowtarzalnego kolorytu, ekspresji i dynamiki.

Przekażmy walczącej Ukrainie, także poprzez udział w wydarzeniach artystycznych, poparcie i solidarność.

 

Narodowy Balet Ukrainy VIRSKI swoją działalność rozpoczął w 1937 r., założycielami byli wybitni tancerze Pavlo Virski i Nikola Bolotov. W trakcie swojej działalności balet odwiedził ponad 70 krajów, niedoścignione choreografie ludowych tańców: „Hopak”, „My z Ukrainy”, „Sestry”, „Lalki” wzbudzają podziw widzów na wszystkich kontynentach.

 

 

ORGANIZATOR:
Narodowy Balet Ukrainy VIRSKY

Środa, 26.10.2022, Scena NCK
godz. 19:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL