27.10.2022

POLISH JAZZ. Ewa Bem. Stanisław Soyka – Krakowskie Zaduszki Jazzowe

POLISH JAZZ. Ewa Bem. Stanisław Soyka – Krakowskie Zaduszki Jazzowe

Koncert obchodzącej w tym roku jubileusz pracy artystycznej Ewy Bem stanowić będzie przekrój jej repertuaru z ostatnich 50 lat. Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność, wyjątkowa osobowość. Jest jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek, a w środowisku muzycznym to niewątpliwie Pierwsza Dama Polskiego Jazzu.

Tego samego wieczoru na scenie wystąpi Stanisław Soyka Kwintet. Stanisław Sojka – wokalista, instrumentalista, kompozytor – należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów. Nigdy nie poddał się modom i trendom, dzięki czemu należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków.

 

Krakowskie Zaduszki Jazzowe 26-29 października 2022
… let’s JAZZ the world!

Krakowskie Zaduszki Jazzowe – najstarszy w Europie festiwal jazzowy w tym roku pod hasłem „…let’s JAZZ the world!”.

Historia Krakowskich Zaduszek Jazzowych sięga roku 1954, kiedy to w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 52 przy ulicy Królowej Jadwigi w Krakowie odbyła się pierwsza edycja tego cyklu. Wtedy też po raz pierwszy wybrzmiał hymn Zaduszek – „Swanee River”. Od tego momentu muzyka jazzowa wpisała się na stałe w życie kulturalne Krakowa. Razem z nim się rozwijała, często przechodziła ciężkie chwile, ale przede wszystkim – razem z nim przetrwała i wychowała kolejne pokolenia twórców i miłośników jazzu.

W hołdzie dla przeszłości i z wiarą w przyszłość. Pielęgnując niezwykle piękną tradycję organizowania koncertów jazzowych w okresie zadusznym w Polsce, jesienią tego roku do Krakowa zjadą znakomici muzycy, a krakowskie miejsca kultury ponownie przesiąkną dźwiękami jazzu. 67. edycja Krakowskich Zaduszek Jazzowych to tradycyjnie już 4 koncerty główne organizowane w ważnych dla Krakowa miejscach. Nie zabraknie także wydarzeń towarzyszących, koncertów młodych, mniej znanych, a zdolnych muzyków oraz koncertów odbywających się w innych miastach Małopolski. Cały program festiwalu: http://krakowskiezaduszkijazzowe.eu

Czwartek, 27.10.2022, Scena NCK
godz. 20:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL