23/10/2023

Listopad w NCK

Listopad w NCK

To nie musi być najbardziej ponury miesiąc roku, zwłaszcza jeśli popatrzeć na liczbę wydarzeń, które przygotowaliśmy dla naszych widzów. Jest ich tyle, że najbardziej wytrwali mają aż 30 powodów, żeby codziennie trochę czasu spędzić w NCK:

3 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK
PIOTR BAŁTROCZYK „Starość nie jest dla mięczaków”
Kabareciarz i konferansjer, dziennikarz, satyryk, poeta, prezenter telewizyjny i radiowy. Stand-uper, który uporczywie twierdzi, że nie ma nic do powiedzenia, choć pełną humoru sztukę słowa opanował w sposób perfekcyjny. Każdy występ Bałtroczyka to czas wypełniony inteligentną zabawą i humorem na wysokim poziomie.
<czytaj więcej – kliknij>

5 listopada (niedziela), g. 10.00, 13.00 i 16.00, Scena NCK
PRZYGODY ŚWINKI PEPPY – spektakl dla dzieci
Świnka Peppa i przyjaciele powracają z zupełnie nowym spektaklem – „Przygody Świnki Peppy”!
Dołącz do Peppy, gdy przygotowuje się do ekscytującej wyprawy do lasu z George’em i jej szkolnymi przyjaciółmi: Pedro, owcą Suzy i żyrafą Geraldem. Z zapakowanymi śniadaniówkami i tatą świnką prowadzącym autobus, Peppa i przyjaciele wyruszają na przygodę na świeżym powietrzu, pełną gier, śmiechu i muzyki na żywo!
organizator wydarzenia – PORT37 sp. z o.o.
<czytaj więcej – kliknij>

9 listopada (czwartek), g. 19.00, studio teatralne 209
PRELUDIUM: OCALIĆ SIĘ OD ZAĆMIENIA – monodram
Czuję jak moje serce bije. Choć obolałe, pokruszone i przestraszone – bije mocno. Przyszedł moment, aby wstać z kolan i dumnie zawalczyć o siebie, ocalić się od zaćmienia. Monodram autorstwa Luci Seminara to pewnego rodzaju katharsis – jest o poszukiwaniu własnego Ja, o potrzebie wolności, o traktowaniu człowieka jak człowieka, o nie ukrywaniu swoich potrzeb, marzeń i pragnień.
scenariusz i reżyseria – Luca Seminara
opieka artystyczno-reżyserska – Marlena Topolska
<czytaj więcej – kliknij>

11 listopada (sobota), g. 16.00
12 listopada (niedziela), g. 11.30 i 16.00, sala C-3
CO W TRAWIE PISZCZY – Teatr Figurki – spektakl dla najnajów
Kameralny spektakl w technice teatru cieni. Ta historia nie dzieje się ani dawno, dawno temu, ani za siedmioma górami i siedmioma morzami. Ta historia dzieje się tuż za drzwiami naszych domów. Mały ślimak wykluwa się z jajka, gąsienica właśnie zamyka się w kokonie, a mała żabka zaraz zrobi pierwszy skok. Po spektaklu zapraszamy do cieniowej zabawy.
Spektakl dla dzieci w wieku 1-4 lat.
<czytaj więcej – kliknij>

14 i 15 listopada (wtorek, środa), g. 9.00, 11.30 i 19.00, Scena NCK
KRAKOWSKA AKADEMIA MUSICALU „Shrek Jr.”
Musical oparty na słynnym filmie animowanym wytwórni Dreamworks. Opowiada o przygodach małego ogra o imieniu Shrek, który w wieku siedmiu lat opuszcza rodzinny dom, by odnaleźć własne miejsce na ziemi.
<czytaj więcej – kliknij>

16 listopada (czwartek), g. 18.00, Scena NCK
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI: Jacek Kaczmarski
Wstąpi: Justyna Panfilewicz
Wystąpi Kwartet ProForma w składzie: Przemysław Lembicz, Piotr Lembicz, Marcin Żmuda, Wojciech Strzelecki, Marek Wawrzyniak.
zaprasza – Basia Stępniak-Wilk
<czytaj więcej – kliknij>

16 listopada (czwartek), g. 19.00, studio teatralne 209
KASANDRA – Teatr Ab Intra
Spektakl na podstawie dramatu Łesi Ukrainki.
reżyseria – Marlena Topolska, współpraca reżyserska – zespół aktorski
Spektakl dla osób powyżej lat 13.
<czytaj więcej – kliknij>

17 listopada (piątek), g. 10.00, sala kameralna 203
KLUB SUPER MAMA „Bajkoterapia dla maluszka” – spotkanie z Anną Krauzowicz , pedagogiem wczesnoszkolnym i przedszkolnym
Dowiemy się od czego i kiedy rozpocząć przygodę z książką, a także jak skupić uwagę maluchów na książce. Spotkanie łączące w sobie elementy wykładu dla rodziców  oraz warsztatów z książką w roli głównej dla dzieci od urodzenia do 3 lat. 
<czytaj więcej – kliknij>

17 listopada (piątek), g. 13.00, sala kameralna 203     SPOTKANIE ODWOŁANE – przepraszamy za niedogodności
liteARTura: „Bujda” – spotkanie autorskie z Agnieszką Kulbat
A ty co zrobisz, gdy na twoich oczach ktoś zginie?
Mimo upływu czasu Kalina wciąż nie otrząsnęła się po samobójstwie starszej siostry. Pewnego dnia nieoczekiwanie staje się świadkiem morderstwa. Z dachu bloku, w którym mieszka, zostaje zepchnięty mężczyzna. Na wycieraczce przed drzwiami swojego mieszkania nastolatka znajduje list nawiązujący do jej siostry…
<czytaj więcej – kliknij>

17 listopada (piątek), g. 19.00, Studio KCC
“Café Müller” – spektakl tańca współczesnego
Spektakl Dominika Więcka prezentowany w ramach Sieci Scen Prezentacyjnych.
<czytaj więcej – kliknij>

18 listopada (sobota), g. 17.00, Scena NCK
75 LAT „MAZOWSZA” – koncert jubileuszowy
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego jest jednym z największych na świecie zespołów artystycznych. W swoich programach odwołuje się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego. Za swoje zasługi uzyskał tytuł Ambasadora Kultury Polskiej.
<czytaj więcej – kliknij>

19 listopada (niedziela), g. 19.00, Scena NCK
WASOWSKI – Koncert Galowy 16. Festiwalu Twórczości „Korowód”
Hanna Banaszak, Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Rosnerówna, Anna Treter, Artur Andrus, Olek Talkowski, „Wieża Bajzel”, Łukasz Rybarski i Piotr Zubek zaśpiewają piosenki skomponowane przez jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów – Jerzego Wasowskiego. Gościem specjalnym koncertu będzie Grzegorz Wasowski – syn kompozytora.
<czytaj więcej – kliknij>

22 i 23 listopada (środa, czwartek), g. 10.00, sala kameralna 203
TEATRZYK MUZYCZNY KAMYCZEK „KupCiuszek”
Barwny spektakl muzyczny oparty na baśni Charles’a Perrault, opowiadający o tym, że warto wierzyć w swoje marzenia. Piękne stroje, ciekawa scenografia, nietuzinkowa gra młodych aktorów i muzyka klasyczna m.in.: Bacha, Czajkowskiego, Griega i Mozarta dostarczą niezapomnianych emocji całej rodzinie.
reżyseria i opracowanie muzyczne – Ewa Nazim-Zygadło
<czytaj więcej – kliknij>

23 listopada (czwartek), g. 11.00, Scena NCK
ACH, JAK CUDOWNA JEST PANAMA – Teatr Lalek Banialuka
„Ach, jak cudowna jest Panama” Janoscha to filozoficzna historia Misia i Tygryska, którzy ruszają w drogę do kraju swoich marzeń. To ciepła opowieść o wędrówce, która sama w sobie jest celem, o potrzebie ruchu i zdobywania, o odkrywaniu siebie poprzez odkrywanie świata wokół. To także pochwała dziecięcej zabawy, kolaż wyliczanek, rymowanek i nieskrępowanej wyobraźni, w której możemy znaleźć przecież wszystko — także drogę do Panamy. 
<czytaj więcej – kliknij>

23 listopada (czwartek), g. 18.00, sala kameralna 203
SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ – Wojtek Szumański
Występują:
Wojtek Szumański – śpiew, gitara, ukulele
Werosława Błaszczyńska – śpiew, skrzypce, piano
zaprasza – Basia Stępniak-Wilk
<czytaj więcej – kliknij>

23 listopada (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
GRAŻYNA AUGUŚCIK „2 The Light”
Artystka wykona utwory z płyty nagranej z polskimi, amerykańskimi oraz szwedzkimi muzykami. „2 The Light” to dążenie do światła, niosące nadzieję, spokój, miłość. Mając na horyzoncie „światło” jesteśmy w stanie pokonać największe mroczne chwile naszej codzienności.
<czytaj więcej – kliknij>

24 listopada (piątek), g. 17.30 i 20.00, Scena NCK
KRZYSZTOF CUGOWSKI z Zespołem Mistrzów
Usłyszymy akustyczne wersje ulubionych utworów legendarnego rockmana, współtwórcy Budki Suflera, który ma na swoim koncie ponad 30 płyt, 300 napisanych utworów i niezliczoną ilość koncertów. Podczas koncertu artysta wykona piosenki z podwójnie jubileuszowego albumu „50/70 Moje Najważniejsze”. W tej muzycznej podróży Cugowskiemu towarzyszyć będzie zespół w składzie: Jacek Królik, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, Tomasz Kałwak.
<czytaj więcej – kliknij>

25 listopada (sobota), g. 14.00, budynek C
NOWA HUTA MASTERS
7. edycja konkursu bgirls i bboys bitw solo, w których tancerze break dance zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: KIDS (do 15 lat) i DOROŚLI (powyżej 15 lat).
W jury NH Masters jak zwykle zasiądą trzy osoby, zasłużone na polskiej i międzynarodowej scenie: Bgirl Paulina – Paulina Starus, Bboy Mefo – Mateusz Godlewski, Bboy Gregory – Grzegorz Gniwecki. Imprezę poprowadzą znani nowohuckiej publiczności z poprzednich edycji MĄKA i SIERBER, reprezentanci Mad Skillz i Sinior Skład Family. Oprawą muzyczną zajmą się: DJ Markowy (Świebodzice), Plash, DJ Merrenda (Sinior Family / Mad Skillz).
<czytaj więcej – kliknij>

25 listopada (sobota), g. 11.00, sala 206
NOWA HUTA MASTERS: warsztaty z BGIRL PAULINĄ
Podczas warsztatów przed NH Masters skupimy się na budowaniu własnego oryginalnego stylu i kreowania własnych ruchów – poprzez ćwiczenia kreatywne jak również te bazujące na breaking foundations. Na warsztatach popracujemy również na freezami – ich kierunkiem oraz budowaniem impactu w rundach na tym elemencie.
<czytaj więcej – kliknij>

25 listopada (sobota), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK
LILY – Och-Teatr Warszawa
Kryminalna zabawa teatralna, w której trup pojawia się, znika i przemieszcza. Skomplikowana intryga i wyraziste charaktery sceniczne – siedem świetnie narysowanych postaci. Wśród nich para zabawnych staruszków, inspektor ciamajda i wiedząca wszystko  sprzątaczka, pomagająca mu w znalezieniu mordercy.
reżyseria: Krystyna Janda
obsada: Krystyna Janda, Vanessa Aleksander, Natalia Berardinelli, Magdalena Smalara, Mateusz Damięcki,  Krzysztof Stelmaszyk, Mirosław Haniszewski, Paweł Ciołkosz 
<czytaj więcej – kliknij>

26 listopada (niedziela), g. 16.00, Scena NCK
Dziecięcy Zespół Góralski MALI HAMERNICY – koncert jesienny
W koncercie zorganizowanym w 39. rocznicę powstania Zespół z udziałem kapeli góralskiej zaprezentuje dwa programy: „Pasenie gęsi” i „Na naskom nucicke”.
scenariusz i reżyseria: Anna i Kazimierz Lassakowie
prowadzenie: Monika Lassak i Aleksandra Kopeć
<czytaj więcej – kliknij>

27 listopada (poniedziałek), g. 18.00, sala kameralna 203
liteARTura „Płyń”  
spotkanie autorskie z Aleksandrą Cichoń
<czytaj więcej – kliknij>

27 i 28 listopada (poniedziałek, wtorek), g. 19.00, Scena NCK
ABELARD GIZA w programie „Samertajm”
Stand-uper, scenarzysta, autor tekstów komediowych, twórca programów: „Proteus Vulgaris”, „Ludzie, trzymajcie kapelusze”, „Numer 3”, „Piniata”, „Zaodrze” oraz serialu „Kryzys”.
Na scenie wystąpią również – Kuba Śliwka, Janusz Pietruszka.
Występ tylko dla widzów pełnoletnich.
<czytaj więcej – kliknij>

29 listopada (środa), g. 12.00, sala kameralna 203
KLUB PODRÓŻNIKÓW NAVIGATOR „Inny Iran”
Spotkanie z Grzegorzem Petryszakiem: „Udamy się w podróż do magicznego Iranu, przez niektórych uważanego za część osi zła. Zmierzymy się z opinią państwa zacofanego i dyskryminującego kobiety. Zapoznamy się z pełną paradoksów i niespodzianek kulturą, historią i współczesnością tego ponad 2,5-tysiącletniego narodu”.
<czytaj więcej – kliknij>

30 listopada (czwartek), g. 18.00, Scena NCK
GALA WRĘCZENIA NAGRODY ZNAKU I HESTII IM. KS. JÓZEFA TISCHNERA
Nagroda Tischnera to jedyne w Polsce wyróżnienie doceniające zarówno pisarstwo, jak i zaangażowanie społeczne. Wspólnym mianownikiem są laureaci – osoby, które w niespokojnych czasach pokazują, czym jest myślenie i działanie według wartości.
<czytaj więcej – kliknij>

 

WYSTAWY:

KRYSTYNA NOWAKOWSKA i JERZY NOWAKOWSKI „Introversus – Extraversus – Ukryty wymiar”
rzeźba, malarstwo, rysunek i medale
14 listopada – 6 grudnia, BIAŁA GALERIA CENTRUM
otwarcie wystawy – 16 listopada (czwartek), g. 18.00
Wystawa  w ramach 10. edycji projektu „Przestrzeni dla sztuki”
<czytaj więcej – kliknij>

KAROLINA JONDERKO „Bebok” – wystawa fotografii
6 października – 3 grudnia, Szara Galeria CENTRUM
<czytaj więcej – kliknij>

JOLANTA RYCERSKA „Brzydkie miejsca”
6 października – 3 grudnia, Czarna Galeria CENTRUM
<czytaj więcej – kliknij>

BOGDAN GŁOWACKI „Tam gdzie… Tam nigdzie?”
6 października – 3 grudnia, Złota Galeria CENTRUM
<czytaj więcej – kliknij>

CHRIS NIEDENTHAL „Esencjonalnie” – wystawa retrospektywna
6 października – 31 grudnia, FOTO-GALERIA 
<czytaj więcej – kliknij>

ADAM WAJRAK „W naszej dziczy” – wystawa plenerowa
6 października – 31 grudnia, Rynek NCK
<czytaj więcej – kliknij>

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO Kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich
stała wystawa malarstwa
czynna: czwartek-niedziela, w g. 13.00 – 19.00
<czytaj więcej – kliknij>

JERZY DUDA-GRACZ – GALERIA AUTORSKA Kolekcja Agaty Dudy-Gracz
stała wystawa malarstwa i grafiki
czynna: czwartek-niedziela, w g. 13.00 – 19.00
<czytaj więcej – kliknij>

 

INFORMATOR DO POBRANIA / WYDRUKU:
https://nck.krakow.pl/wp-content/uploads/2023/11/LISTOPAD-2023-informator-NCK-2.0.pdf