25.11.2023

Nowa Huta Masters 2023

Nowa Huta Masters 2023

To już 7. edycja Nowa Huta Masters! Mega dawka tanecznych emocji gwarantowana – pula nagród to w tym roku to 6.000 zł!

Konkurs bboys i bgirls bitw 1 vs 1, w których tancerze break dance zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: KIDS (do 15 lat) i DOROŚLI (powyżej 15 lat).

W jury NH Masters jak zwykle zasiądą trzy osoby, zasłużone na polskiej i międzynarodowej scenie, w tym roku są to: Bgirl Paulina – Paulina Starus, Bboy Mefo – Mateusz Godlewski, Bboy Gregory – Grzegorz Gniwecki. 

Imprezę poprowadzą znani nowohuckiej publiczności z poprzednich edycji MĄKA i SIERBER, reprezentanci Mad Skillz i Sinior Skład Family

Oprawą muzyczną zajmą się: DJ Markowy (Świebodzice), DJ Plash, DJ Merrenda (Sinior Family / Mad Skillz).

 

DO POBRANIA:
NOWA HUTA MASTERS 2023 regulamin <kliknij>
KARTA ZGŁOSZENIA + rodo NH Masters 2023 do druku <kliknij>

 

JURY:

Bgirl Paulina (Paulina Starus) – pochodzi z Wrocławia, tańczy od 2004 r. i cały czas aktywnie reprezentuje Polskę na całym świecie. Do jej największych osiągnięć należą między innymi: dwukrotna wygrana Outbreak Europe, trzykrotna wygrana Red Bull BC One Poland oraz Top 16 i Top 8 na Red Bull BC One World Final. Zajmowała miejsce w Top 8 Mistrzostw Świata WDSF 2021 i Top 13 Mistrzostw Świata WDSF 2023. Członkini Narodowej Kadry Polski w Breakingu. W swoim tańcu, kładzie nacisk na styl, oryginalność i muzykalność czyli esencję tańca.

BBOY GREGORY (Grzegorz Gniwecki) – Bboy, MC, Organizator, Promotor, Trener, Założyciel i Prezes BWA Breakers! Z breakingiem związany od 2002 roku. Znany z oryginalnego stylu, flavy i charakteru. W swojej 21-letniej karierze mocno zaznaczył swoją obecność na wielu prestiżowych zawodach. Od kilku lat aktywny również w roli Jurora, MC czy Organizatora m.in. jednego z największych eventów Tańca Breaking w Polsce: Break King Bielawa. Mocno zaangażowany w rozwój kultury Hip Hop z dużym naciskiem na młodą generację – obecnie szkoli ponad 100 młodych bboys & bgirls, którzy znaczącą wyróżniają się na Polskiej i zagranicznej scenie tanecznej. Gregory również może pochwalić się największą ilością podopiecznych w młodzieżowej kadrze breaking. Charyzmatyczny gość, który we wszystkie działania wkłada swoje Hip hopowe serce!

Bboy Mefo aka Mefedroniks (Mateusz Godlewski) – reprezentuje ekipy Polskie Flavour oraz Funky Masons. Jeden z twórców breakowych obozów tanecznych Catch The Flava. Reprezentował Polskę na parkietach całego świata, między innymi w Nowym Jorku, San Francisco, Los Angeles, Miami, Bostonie, Orlando, Seulu, Ugandzie, Tanzanii i Kenii oraz w wielu państwach w Europie. Stylem swojego tańca nawiązuje do fundamentów tradycyjnego bboyingu. Najważniejsze elementy w tańcu według niego to spontaniczność i refleks.

 

OPRAWA MUZYCZNA:

BBOY/DJ MARKOWY – pochodzący ze Świebodzic Bboy, DJ & producent gatunków muzycznych takich jak funk, bboy breaks, boom bap, muzyka instrumentalna oraz szeroko pojęta muzyka hip hopowa, często urozmaicana własnymi wersjami oraz remixami. Autor albumów z gatunku breakbeat, współtwórca m.in. oficjalnego soundtracku Battle Of The Year,  mixtejpów i produkcji hip hopowych. Jego produkcje można usłyszeć m.in. na albumach: BadBrothaz, Hurragun, Markowy Decó, Pastor, Młody GOH czy Respect for Tape.

DJ Plash – Dj, Producent, Kolekcjoner płyt oraz Bboy. Za gramofonami od przeszło 1999 r., a na breakowej scenie aktywny od 1997 r. Przez ten czas zagrał setki imprez, koncertów czy breakowych walk. Regularnie udziela się w różnych muzycznych projektach począwszy od współpracy za znanymi polskim jazzmanami (Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak) skończywszy na ostrych gitarowch brzmieniach z zespołem WuHae, z którym wystąpił przed legendarnym zespołem Korn. Obecnie gra w zespole FLUE, który jest niesamowitym połączeniem klawiszy, basu, perkusji, samplera oraz gramofonów. Koncertowo udziela się także jako Dj Wojtasa oraz Dj legendarnej rapowej grupy Wzgórze Ya Pa 3. Jego sety to duża dawka funku, soulu, oryginalnych breaków czy klasycznego rapu.

Bboy / DJ Merrenda – Reprezentant międzynarodowych organizacji artystycznych Sinior Family oraz Mad Skillz. Z kulturą Hip Hop związany od 2001 roku poprzez taniec breaking. Na swoim koncie posiada kilkadziesiąt wygranych imprez. Od 2010 roku wszedł w świat Djingu, do tej pory zagrał kilkadziesiąt imprez, jego dobrze dobrana selekcja w gatunkach Funk & Rap & Breaks wyzwala u tancerzy naturalną ekspresję. Człowiek pełny pasji, zaangażowania, energii oraz determinacji w dążeniu do celu, co przekłada się na jego umiejętności.

 

AKROBATYKA SŁOWNA:
Bboy Sierber i  Bboy Mąka to duet Mistrzów ceremonii, który powstał w 2010 roku. Arek Mąka swoje pierwsze kroki jako bboy stawiał już w 2000 roku. Sierber od 2003 na parkiecie. Podróżując po całej Europie i startując w setkach wydarzeń byli znudzeni szablonowym prowadzeniem imprez, które w żaden sposób nie przypominało hip hopowej atmosfery i czystej energii wynikającej z tej pięknej kultury. Połączyli siły aby dać światu innowacyjną forme prowadzenia imprez, w której głownie liczy się ogrom energii, humoru a przede wszystkim prawdziwa hip hopowa atmosfera pokoju, miłości, jedności i dobrej zabawy. Reprezentanci ekipy Sinior Family oraz Mad Skillz Crew, z którymi dziesiątki razy stawali na podium w różnych zakątkach świata. Fani muzyki z vinyli, podróży i dobrej zabawy zawsze i wszędzie! Real Hip Hop is over here!

 

POMYSŁODAWCA I ORGANIZATOR NOWA HUTA MASTERS:
Dawid Dec „Decó” – tańcem zajmuje się od ponad 20 lat, zajęcia z młodzieżą prowadzi od 1994 r. Jego wychowankowie są obecnie uważani za jednych z najlepszych tancerzy w Polsce, zdobywając wiele nagród w krajowych i zagranicznych konkursach. Jest organizatorem cyklicznych imprez tanecznych: „Kontrola Stylu”, „Nowa Huta Masters” oraz „Stylowy BBoy Jam”. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in.: „Brekowisko” Włocławek ‘95, „B.Berlin Open” ‘99, „Spin Off” Haga 2000, “Skandynavian Superjam” Sztokholm 2005, „Circle Prinz Poland” Warszawa 2007. Od 2002 r. prowadzi zajęcia w Nowohuckim Centrum Kultury. Współpracuje z krakowskimi teatrami. Brał udział w spektaklach „Matka” – Teatr STU i „Piątka Gorszej Szansy” – Teatr Ludowy. W 2015 r. założył grupę „ClassSick”, która składa się z jego uczniów. Wspólnie przygotowali spektakl taneczny „Kronika Polskiej Kinematografii”. Obecnie skupia się na prowadzeniu zajęć dla młodzieży, przekazując im swoją cenną wiedzę na temat bboyingu oraz bierze udział w licznych pokazach tanecznych. Zajmuje się również produkcją muzyki i rapem. W 2012r. założył zespół muzyczny „Szpilersi”.

 

Wydarzenie towarzyszące:

WARSZTATY
Tak jak przy poprzednich edycjach, tak i w tym roku, w trakcie warsztatów poprzedzających turniej, swoją wiedzą o bboyingu podzieli się jeden z sędziów. Tym razem będzie to BGIRL PAULINA.
<czytaj więcej, zapisz się>

GRAFFITI JAM
Równolegle z częścią konkursową odbywać się będzie Graffiti Jam – na ścianach wyznaczonych przez Organizatora. Zapraszamy writerów z całej Polski na ściany, które mają już za sobą wieloletnią tradycję malowania.

 

fot. wyróżniające: LITTLE SHAO

Sobota, 25.11.2023, budynek C
godz. 14:00

Dział Artystyczny
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: ARTYSTYCZNY@NCK.KRAKOW.PL