09/01/2018

18 powodów, dla których w 2018 roku warto odwiedzić NCK

18 powodów, dla których w 2018 roku warto odwiedzić NCK

Szanowni Państwo, postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy i podzielić się z Wami naszymi planami – w nowym roku koniecznie nas odwiedźcie! Poniżej tylko 18 – a na pewno znajdziecie znacznie więcej powodów – żeby zajrzeć do naszego Centrum.

 1. FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI

Bajkowe święto dla najmłodszych widzów. Najlepsze spektakle teatrów z całej Polski. Dziesięć przedstawień w dziesięć dni (12- 23 lutego).

 1. LODOWISKO

Jedyne takie miejsce w naszej dzielnicy. 800 m2 lodu to doskonałe miejsce na zabawę, relaks i świetny pomysł na zajęcia wychowania fizycznego dla okolicznych szkół.

 1. WORLD PRESS PHOTO

Ta najbardziej prestiżowa wystawa zdjęć prasowych trafia w tym roku do NCK. Artyści obiektywu i wyjątkowe fotografie z całego świata – już  w lutym!

 1. ZESPOŁY LUDOWE

Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA, Zespół Góralski Hamernik i Dziecięcy Zespół Góralski Mali Hamernicy. Trzy folklorystyczne grupy prezentujące autentyczny folklor różnych regionów Polski. Rok zaczynamy wyjątkowo – jubileuszem 65-lecia NOWEJ HUTY.

 1. SCENA NCK

Najlepsze spektakle teatralne, koncerty i programy kabaretowe. W najbliższym czasie: Stanisława CelińskaRaz Dwa TrzyVoo Voo i „Preludium słowiańskie”.

 1. 34. PAKA

Najważniejszy w Polsce festiwal kabaretowy odbędzie się w tym roku w NCK. Rozpoczynamy eliminacjami już w lutym, a potem, przez cztery kwietniowe dni (12-15.04) gościć będziemy najlepsze, najbardziej znane i lubiane kabarety. Konkurs, pojedynki, koncerty – kilkadziesiąt godzin humoru z najwyższej półki.

 1. TANIEC

Od tańca klasycznego, przez jazzowy aż po hip hop. Kursy, zespoły, warsztaty. Dla miłośników tańca w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności. Co trzy miesiące uruchamiamy kolejne edycje kursów tańca – dla wszystkich, którzy planują udział w imprezach tanecznych to propozycja obowiązkowa!

 1. GALERIE

Kilkadziesiąt wystaw rocznie w czterech przestrzeniach i jedna stała ekspozycja – Galeria Zdzisława Beksińskiego. A w tym roku m.in. „Kafka – przełamywanie granic”, „Młoda Akademia” – wystawa zorganizowana z okazji 200-lecia krakowskiej ASP i „Franciszek Bunsch – grafika, malarstwo, projekty sztuki użytkowej”.

 1. KRAKOWSKIE CENTRUM CHOREOGRAFICZNE

Tworzy własne spektakle, organizuje festiwale, prowadzi grupy tańca współczesnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, organizuje ogólnopolskie i międzynarodowe warsztaty taneczne. Już w marcu ósma edycja konkursu choreograficznego 3… 2… 1… TANIEC! – pierwsze zgłoszenia już odnotowaliśmy.

 1. NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI

Zajęcia dla najmłodszych. Prowadzone przez doświadczonych wykładowców wprowadzają dzieci w niesamowity świat nauki na czterech wydziałach: TurystykiPrzyrodniczymRobotyki i Programowania. Kto ma już indeks?

 1. ALTERNATYWNY FESTIWAL

Niekonwencjonalna wiedza, niezbadane zjawiska, kontrowersyjne teorie, dylematy poznawcze, zdrowie i rozwój osobowości. W atmosferze tych przenikających się obszarów odbędzie się kilkanaście spotkań, prelekcji, warsztatów i pokazów – zapraszamy w dniach 26-27 maja 2018 r.

 1. ZAJĘCIA MUZYCZNE

Gitara, perkusja, instrumenty klawiszowe, akordeon, skrzypce, ukulele – zajęcia dla wszystkich tych, którym w duszy gra.

 1. LATO W MIEŚCIE

Idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy wakacyjne miesiące spędzają w Krakowie. Zajęcia taneczne, plastyczne, muzyczne, rekreacyjne i aż osiem plenerowych koncertów.

 1. KOMBINAT KULTURY

Dwudniowe święto tradycyjnie rozpoczynające nasz rok artystyczny. Spotkania, zajęcia,  warsztaty. Szeroko otwieramy drzwi naszego Centrum wszystkim tym, którzy chcą interesująco spędzać czas, zdobywać nową wiedzę lub rozwijać swoje talenty. Tegoroczny Kombinat będzie także okazją do spotkania się ze znanymi i lubianymi…

 1. OPEN EYES FESTIVAL

Nowatorskie spektakle, koncerty czołówki polskiej sceny muzycznej i wystawy prac młodych polskich i zagranicznych artystów. Połączenie mocnych emocji, poezji i szaleństwa – już na jesień

 1. CYKLICZNE SPOTKANIA

Od lat cieszące się niesłabnącą popularnością: Klub Podróżników NavigatorKlub Super MamaReligia Filozofia KulturaZdrowie i Medycyna. Raz w miesiącu garść wiedzy, zdrowia, podróży i filozoficznych rozważań.

 1. SCENA AB INTRA

Teatr Ancymon,  Młodzieżowy Teatr Empiryk i Teatr Ab Intra. Trzy amatorskie zespoły i spektakle  tworzone z pasją. Najbliższe premiery to: „Karol” (luty) oraz „Tangere” (marzec).

 1. BIBLIOTEKA

Polska i obca literatura piękna, najnowsze kryminały, fantastyka, literatura kobieca, młodzieżowa, podróżnicze relacje oraz ciekawe biografie. A wszystko w myśl zasady „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

Do zobaczenia w NCK!