8. edycja konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC!

8. edycja konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC!

Serdecznie zapraszamy do udziału w 8. edycji konkursu choreograficznego 3…2…1…TANIEC!, która odbędzie się w dniach 24-25 marca 2018.

Konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! odbywa się corocznie od 2011 roku jako impreza o charakterze międzynarodowym, prezentuje krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej z profesjonalnym jury oraz możliwość otwartej dyskusji z udziałem jurorów i publiczności, służąca również edukacji widowni tańca. 3…2…1…TANIEC! jest jednym z nielicznych polskich konkursów, który skierowany jest do choreografów z Polski i zagranicy, poszukujących własnego, oryginalnego języka scenicznej wypowiedzi, niezależnie od ich wieku i doświadczenia.

Wyróżnikiem konkursu jest jego forma, według której każdy juror, bez konsultacji z pozostałymi członkami jury, przyznaje dwie własne nagrody dla dwóch wybranych prezentacji, określając w certyfikacie konkretne wartości prezentacji decydujące o jej wyróżnieniu. Dodatkowymi nagrodami w konkursie jest nagroda publiczności oraz nagroda Grand Prix, która zostanie wybrana przez Organizatorów spośród wszystkich laureatów i zostanie przyznana po raz pierwszy podczas tegorocznej edycji konkursu.

W konkursie – 24 marca 2018, wezmą udział prace, które przejdą etap preselekcji. Natomiast 25 marca 2018 odbędzie się oficjalne wręczenie nagród oraz ponowna prezentacja laureatów konkursu.

WARUNKI KONKURSOWE

Czas prezentacji konkursowych nie może przekroczyć w przypadku trio – 12 minut, duetu – 9 minut, solo – 6 minut
Opłata akredytacyjna: 50 zł solo, 100 zł duet, 150 zł trio

Otwarcie zgłoszeń: 10 stycznia 2018
Deadline zgłoszeń: 26 lutego 2018
Wyniki preselekcji:  5 marca 2018

Pula nagród:  3100 euro, dodatkowo nagroda rzeczowa: warsztaty w ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2018

  • 3 x I nagroda: 500 euro
  • 3 x II nagroda: 300 euro
  • nagroda publiczności: 300 euro
  • Grand Prix: 400 euro

UWAGA! Konkurs adresowany jest do choreografów i wykonawców pełnoletnich. Preselekcja zostanie dokonana na podstawie nagrania technicznego spektaklu obejmującego jedno ujęcie, bez montażu, w jak najlepszej jakości. Nagranie powinno trwać dokładnie tyle, ile prezentacja konkursowa. Organizatorzy zastrzegają, że prace pokazujące work in progress, teasery i trailery spektakli zostaną odrzucone z przyczyn formalnych. Dodatkowo należy uwzględnić, że podczas konkursu wykorzystywać można tylko jeden plan świetlny oraz nie ma możliwości wykorzystania projekcji multimedialnych.

KARTA ZGŁOSZENIA

REGULAMIN

GALERIA ZDJĘĆ 2017

GALERIA ZDJĘĆ 2016

GALERIA ZDJĘĆ 2015

GALERIA ZDJĘĆ 2014