Taniec w procesie

Obserwujemy potrzebę dzielenia się twórczością w procesie, rozmów o tańcu i choreografii, a także o narzędziach pracy twórczej. Dlatego też wychodzimy z nową inicjatywą w Krakowie pod nazwą „Taniec w procesie”, myśląc o współpracy i wymianie pomiędzy artystami i osobami zainteresowanymi odbiorem tańca.

Chcemy stworzyć przestrzeń do spotkania odbiorców z twórcami pracującymi nad spektaklami/choreografią/ruchem jeszcze w trakcie poszukiwań choreograficznych, przed oficjalną premierą. Liczymy na wymianę wrażeń, poglądów, zachwytów i wątpliwości w kameralnym gronie, na rozmowę o pracy w atmosferze szacunku i wzajemnego wsparcia. Nie chcemy nikogo promować ani oceniać, wolimy rozmawiać i wspólnie się uczyć.

Być może niektórym artystom wystarczy sama obecność dodatkowej pary oczu i nie potrzebują rozbudowanej informacji zwrotnej od obserwatorów. Taki scenariusz też bierzemy pod uwagę, dlatego każdorazowo Taniec w procesie może realizować się nieco inaczej. Do niczego nie zmuszamy, oferujemy przestrzeń i czas.

Jeśli jesteś zainteresowana_y podzieleniem się tym, nad czym właśnie pracujesz i rozmową na ten temat, pisz na adres kcc@nck.krakow.pl

Informacje o kolejnych spotkaniach będą pojawiały się na Facebooku KCC https://www.facebook.com/kcc.nck

Dotychczasowe osoby rezydujące:

Pamela Bosak, Agnieszka Ferenc
https://nck.krakow.pl/kcc/blog/zakonczenie-rezydencji-agnieszki-ferenc-i-pameli-bosak-w-ramach-projektu-taniec-w-procesie/

Zuzanna Nir, Marta Stępień (kolektyw REWERS):
https://nck.krakow.pl/kcc/blog/rezydencja-kolektywu-rewers/

Łukasz Wójcicki, Tatiana Cholewa, Anna Jurek:
https://nck.krakow.pl/kcc/blog/pokaz-w-procesie-perfect-man-lukasza-wojcickiego/

Michał Przybyła, Dominik Więcek:
https://nck.krakow.pl/kcc/blog/final-rezydencji-michala-przybyly/

Monika Szpunar