Pokaz w procesie „Perfect Man” Łukasza Wójcickiego

Miło nam, po raz pierwszy w tym roku, zaprosić Was do studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego. W ramach stałego projektu KCC „Taniec w procesie” zapraszamy na pokaz work in progress spektaklu „Perfect Man” Łukasza Wójcickiego, Tatiany Cholewy i Anny Jurek. Projekt został zapoczątkowany we wrześniu 2021 w Czechach, w Farmstudio – Art and Cultural Center w ramach dwutygodniowej rezydencji International Visegrad Fund „Visegrad Artist Residency Program—Performing Arts”.

POKAZ WORK IN PROGRES „Perfect Man”
8.01.2022 r. 19:00 | studio KCC

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsca w prywatnej wiadomości wysłanej na stronę Facebook Krakowskiego Centrum Choreograficznego.

„Perfect Man”

Pomysł, koncepcja i tekst: Łukasz Wójcicki
Performance, taniec i choreografia: Anna Jurek, Łukasz Wójcicki, Tatiana Cholewa Konsultacja dramaturgiczna: Marcin Miętus
Zdjęcia: Pavel Matela, Farmstudio

Praca powstała dzięki rezydencji Visegrad Artist Residency Program—Performing Arts finansowanej przez International Visegrad Fund.

Punktem wyjścia jest zbudowana na strachu figura człowieka radzieckiego czyli homo sovieticus, która odcisnęła swoje piętno na społeczeństwa tzw „bloku wschodniego”. W spektaklu badamy to, co dzisiaj zostało z „homososa”, co to znaczy dziedziczenie traumy strachu i jak ona jest przechowywana w archiwum ciała. Dekonstruujemy fasadę człowieka doskonałego, jakim miał być homo sovieticus, queerujemy ją i przetwarzamy przez nienormatywność ciała.

Anna Jurek
Niezależna artystka i nauczycielka od 2015 roku; tancerka, pedagożka i managerka wydarzeń kulturalnych działająca w Anglii, Austrii i Polsce. Absolwentka Kompozycji Tańca i Tańca na NSCD Leeds, a obecnie absolwentka Pedagogiki Tańca i Tańca Współczesnego na ABPU w Austrii. Więcej: https://annajurek.wixsite.com/jurka/bio?lang=pl

Łukasz Wójcicki
Performer, tancerka, choreograf, artywistka, animator kontrkultury, badaczka. W jego polu zainteresowań jest polityczność ciała, choreografia społeczna i dekonstrukcja przywileju, patriarchatu oraz normatywności. Bada nowe formy obecności w kontekście katastrofy ekologicznej i antykapitalizmu. W latach 2008-18 performer i tancerz w zespole teatru Komuna Warszawa. Od 2016 związana z działaniami społeczno-artystycznymi fundacji Strefa WolnoSłowa. Laureat Europe Beyond Access “Taniec i niepełnosprawność. Przekraczanie granic” oraz rezydencji Visegrad Artist Residency Program—Performing Arts.
Więcej: https://lukaszwojcicki.noblogs.org/

Tatian Cholewa
Od 20 lat osoba o alternatywnej motoryce, tancerz współczesny – performatywny, walczący o doskonałość ciała nienormatywnego. W latach 2006- 2008 uczestniczka w Integracyjnych Spotkania Artystycznych, na których zaczęła stawiać pierwsze kroki w tańcu. Pozwoliło mu to odkryć możliwości jego ciała, spowodowało zainteresowanie się tańcem współczesnym, którym mogła wyrażać siebie po przez ruch, uświadamiając sobie, iż jej ciało ograniczone przez chorobę jest unikatowym narzędziem do pracy. Współpracowała z choreografem i performerem Rafałem Urbackim, aż do jego śmierci. Dwukrotna laureatka programu europejskiego Europe Beyond Access „Taniec i niepełnosprawność. Przekraczanie granic”. Współpracowała m.in. z Justyną Wielgus, Magdaleną Przybysz, Ewą Sobiak, Markiem Brew, Pauliną Wycichowską.