Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Programowania

Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Programowania

proGRAmowanie

Celem zajęć jest wprowadzenie młodzieży w świat języka programowania Python, który swoje zastosowanie znajduje podczas programowania zaplecza aplikacji, strony internetowej (Backend) oraz podczas przygotowywania funkcji widocznych dla użytkownika (Frontend).

W trakcie 12 godzinnego kursu, uczestnicy, którzy dotychczas nie posiadali zaplecza programistycznego, zostaną wprowadzeni do zasad rządzących językiem python oraz programowania skryptowego. Uczestnik będzie gotowy do kontynuowania nauki Python, bądź też innego języka skryptowego w ramach dostępnych online kursów, jak i zajęć organizowanych przez NextGen Education.

Zajęcia kończą się samodzielnym przygotowaniem programu, będącego grą w kółko i krzyżyk, Kursant będzie w stanie samodzielnie napisać swój pierwszy program komputerowy w python.

Co w programie?
Wprowadzenie do języka Python
Nauka podstawowych metod oraz napisanie “Hello World”
Poznawanie struktur danych i zmienne
Wprowadzenie do logiki i tworzenie funkcji warunkowych
Zastosowanie pętli for i while
Napisanie gry w kółko i krzyżyk

 

Prowadzący – David Siedtmann
Programista i pasjonat, współtwórca projektów programistycznych takich jak Lawnchair – system dystrybucji i odpalania zmodyfikowanych treści  na bazie jądra systemu android (Launcher), Jukebox FM – aplikacji służącej do łączenia w jednym miejscu możliwości słuchania różnych źródeł streamingowych oraz Mobile KKM – bezpłatnej i opensource wersji aplikacji krakowskiej karty miejskiej. Z NextGenEducation związany od samego początku.

NextGen Education zostało założone w roku 2017, jako Start-up mający dostarczać dzieciom i młodzieży wysokiej jakości dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, poprawiających poziom
i nadrabiających braki występujące w edukacji publicznej w kwestii edukacji cyfrowej, podstaw programowania  oraz informatyki. W związku z tym, w swoich codziennych działaniach NGE opiera się tylko i wyłącznie na najnowocześniejszych rozwiązaniach edukacyjnych dla najmłodszych, bądź też najbardziej profesjonalnych i zbliżonych do praktycznych rozwiązań stosowanych w zawodowej branży IT. W trakcie swojego istnienia, z kursów organizowanych przez NextGenEducation skorzystało ponad 600 dzieci na terenie Krakowa i okolic.

Informacje o Nowohuckim Uniwersytecie Dzieci <kliknij>

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 37
e-mail: edukacja@nck.krakow.pl

podobne zajęcia