25.05.2022

Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Programowania – NOWOŚĆ!

Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział ProGRAmowania – NOWOŚĆ!

Drugi semestr roku artystycznego 2021/2022 rozpoczynamy w marcu 2022 r.
Do zobaczenia!

Pierwszy semestr zajęć będzie ukierunkowany na naukę programowania w oparciu o schematy blokowe, które nie tylko ułatwiają zrozumienie kolejności wykonywanych zadań w procesie kodowania, ale także w obrazowy sposób pokazują poszczególne polecenia wydawane komputerowi. Studenci będą pracować używając innowacyjnego systemu KANO.me, polecanego jako jedno z najbardziej intuicyjnych narzędzi wspomagających naukę programowania (co ciekawe Mark Zuckerberg używa tego systemu ucząc swoje dzieci).

W trakcie zajęć uczestnicy kursu poznają także zasady budowy komputera i zostaną wprowadzeni w ogólne założenia dotyczące edukacji cyfrowej i możliwości jaką daje ona we współczesnym świecie. Program zajęć obejmie także naukę „malowania” i tworzenia prostych grafik za pomocą wpisywanego kodu, czyli metodą PixelArt.

Ważnym elementem zajęć związanych z edukacją cyfrową jest tzw. „grywalizacja”, czyli łączenie nauki z zabawą, zdrową rywalizacją i zwiększeniem atrakcyjności zagadnień naukowych poprzez lekką, ciekawą i nieoczywistą formę ich podania. W związku z tym część zajęć będzie realizowana z użyciem specjalnie przygotowanej wersji Minecrafta, w którym będziemy programować roboty wewnątrz świata gry, co pozwoli lepiej zrozumieć specyfikę programowania.

Informacje o Nowohuckim Uniwersytecie Dzieci <kliknij>

David Siedtmann

zajęcia:

od 06.10.2021 do 22.06.2022, sala 008
środa, 18:30 - 20:00

450 zł - karnet semestralny (możliwość płatności w ratach: 3 x 150 zł)

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 37
e-mail: edukacja@nck.krakow.pl

podobne zajęcia