19.06.2024

Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Robotyki

Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Robotyki

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Studenci Wydziału Robotyki samodzielnie projektują i konstruują roboty, a także tworzą gry komputerowe, co pozwala na rozwijanie umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, a także ćwiczy pamięć, rozwija kreatywność i zmusza do poszukiwań niestandardowych rozwiązań.

W trakcie zajęć używane są zestawy LEGO Mindstorms to jedne z najbardziej znanych narzędzi dydaktycznych do nauczania robotyki i programowania. System budowy jest prosty i szybki, a elementy trwałe. Dzięki zastosowaniu klocków LEGO konstrukcje składa się łatwo, przyjemnie i co najważniejsze – bardzo szybko. Zróżnicowane elementy konstrukcyjne i elektroniczne zestawu pozwalają na rzetelne nauczanie podstaw mechaniki i fizyki oraz rozwijają kreatywność, gdyż zachęcają do testowania własnych pomysłów.

Szerokie możliwości zestawu sprawiają, że można z niego korzystać na różnych poziomach edukacji. Nie bez powodu wiele wyższych uczelni technicznych wykorzystuje go w swoich laboratoriach robotyki i mechatroniki. Również aplikacje do programowania zestawów (zwłaszcza w wersji na komputery osobiste) świetnie nadają się do nauki programowania. Dzięki temu, że umożliwiają tworzenie zaawansowanych programów w łatwy i intuicyjny sposób, pomagają rozwijać myślenie i pozwalają na opanowanie wielu koncepcji programistycznych bez konieczności uczenia się skomplikowanej składni języków tekstowych.

Aby kursanci mogli zrobić kolejny krok na ścieżce programowania, używamy także drugiej serii klocków – Lego WeDo 2.0. Większa ilość klocków w zestawach pozwala na budowanie bardziej skomplikowanych konstrukcji oraz programów.

 

Informacje o Nowohuckim Uniwersytecie Dzieci <kliknij>

Jacek Mroczek

zajęcia:

od 04.10.2023 do 19.06.2024, sala 008
środa, 15:30 - 16:30 grupa podstawowa I
środa, 16:30 - 17:30 grupa zaawansowana
środa, 17:45 - 18:45 grupa podstawowa II

540 zł – opłata za semestr (możliwość płatności w 2 ratach: 2 x 270 zł. I rata do 30 września 2023 r., II rata do 30 listopada 2023 r.)

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 35
e-mail: edukacja@nck.krakow.pl

podobne zajęcia