14/09/2021

Scena NCK zaprasza!

Scena NCK zaprasza!

Jesienny repertuar Sceny Nowohuckiego Centrum Kultury jak zawsze jest różnorodny. Będzie koncertowo – rockowo, lirycznie, bluesowo, jazzowo i nostalgicznie. Wystąpią wielkie gwiazdy, od lat nieschodzące ze sceny i artyści, którzy niedawno na nią weszli, ale już zyskali uznanie publiczności. O dobry humor widowni zadbają znane i lubiane kabarety, których sceniczne doświadczenie gwarantuje jakość i kontrolowane szaleństwa.

 

KONCERTY

Kulturalny sezon na Scenie NCK otworzy Vito Bambino, artysta umiejętnie łączący w jedną spójną całość wiele gatunków muzycznych, wśród których muzyka alternatywna i hip-hop brzmią najwyraźniej (11 IX). Dwa tygodnie później na scenie pojawią się Püdelsi. Ich jubileuszowy koncert z okazji 35-lecia działalności wypełnią najważniejsze utwory zagrane z towarzyszeniem Krakowskiej Orkiestry Telewizyjnej, pod kierownictwem Grzegorza Marszałka (24 IX). Muzyczny wrzesień zakończy koncert ikony polskiej piosenki Maryli Rodowicz. Usłyszymy jej największe przeboje i utwory mniej znane. Będą nowe aranżacje i wciąż ta sama energia (25,26 IX). Październik rozpocznie się od mieszanki latynoamerykańskich, bałkańskich i polskich rytmów w wykonaniu Marcina Wyrostka i zespołu CORAZON (1 X). Muzyczny wieczór wspomnień o Ryśku Riedlu zapewni nam jego syn Sebastian Riedel, który wraz z zespołem Cree wykona najważniejsze przeboje Dżemu (2 X). Dzień później odbędzie się koncert w wykonaniu gwiazd telewizyjnego programu „Śpiewające fortepiany”. W roli gospodarzy wystąpi znakomity duet – Czesław Majewski i Janusz Tylman (3 X). Zupełnie inne emocje zapewni Michał Bajor w swoim recital „Color cafe” (10 X). „Jesienna” Stanisławy Celińskiej to bardzo osobisty koncert, przesycony miłością i tęsknotami, ale również antidotum na smutek, odizolowanie, złe samopoczucie i pochmurny poranek (14 X). Dzień później na scenie wystąpi Kuba Badach – „Tribute to Andrzej Zaucha” to koncert wypełniony utworami muzycznej legendy w nowych aranżacjach (15 X). Kolejną propozycją jest koncert muzycznego duetu Karaś/Rogucki, „Ostatni bastion romantyzmu” to 11 opowieści o miłości w czasach cybernetycznej zarazy (23 X). Na Scenie NCK jubileuszowy koncert – z okazji 50. lat działalności – zagra Laboratorium (28 X). Pablopavo i Ludziki z Naprawdę Dużym Zespołem to propozycja dla wielbicieli dyskotekowych rytmów, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać (4 XI). „Tych lat nie odda nikt” to z kolei recital standardów polskiej piosenki z repertuaru Ireny Santor, Ireny Jarockiej, Anny Jantar, Violetty Villas, Piotra Szczepanika, Zbigniewa Wodeckiego i innych wybitnych artystów w wykonaniu Jacka Wójcickiego, Justyny Bacz, Julity Kożuszek i Ireneusza Miczki (7 XI). Budka Suflera zakończyła swoją działalność, ale Krzysztof Cugowski nadal śpiewa. Podczas koncertu usłyszymy materiał z płyty „50/70 Moje Najważniejsze”. Artyście w tej muzycznej podróży przez dekady towarzyszyć będzie zespół złożony z najwyższej klasy instrumentalistów. Na gitarze zagra Jacek Królik, na perkusji Cezary Konrad, na basie Robert Kubiszyn oraz Tomasz Kałwak na fortepianie (27 XI).

 

SPEKTAKLE

Spektakl „Domówka” to pełna zabawnych anegdot, opowieści i muzyki z okresu PRL komedia koncertowa w wykonaniu Soni Bohosiewicz (21 XI.) Rok zakończymy tradycyjnie, czyli baletowo. Gościć będziemy Royal Lviv Ballet – zobaczymy dwa klasyczne spektakle „Dziadka do orzechów” oraz „Jezioro łabędzie” (12 XII).

 

KABARETY

Paranienormalni kończą 15 lat i z tej okazji zapraszają na program pt. „Bez znieczulenia” czyli dwie godziny niczym nieskrępowanej zabawy (4 X). Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na  spektakl „Ariaci” w wykonaniu Kabaretu Hrabi i Czesława Jakubca będzie można mieć to z głowy (21 X). Na naszej scenie gościć będziemy też Krzysztofa Daukszewicza (18 XI), Piotra Bałtroczyka (26 XI) i Kabaret Moralnego Niepokoju (4 XII).

 

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na widownię!

Rezerwacja biletów, informacje:
Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL