28.10.2021

„Laboratorium po pięćdziesiątce” – Krakowskie Zaduszki Jazzowe

„Laboratorium po pięćdziesiątce” – Krakowskie Zaduszki Jazzowe

Szczególny koncert jubileuszowy „Laboratorium po pięćdziesiątce”, na który zapraszają Marek Stryszowski – Dyrektor Artystyczny Festiwalu Krakowskie Zaduszki Jazzowe i jego goście.

Na scenie zobaczymy zespół Laboratorium w składzie:
Janusz Grzywacz,
Marek Stryszowski,
Krzysztof Ścierański,
Marek Raduli,
Paweł Dobrowolski,
Paweł Ścierański,
Mieczysław Górka,
Wacław Łoziński,
oraz Goście:
Rasm Al-Mashan,
Adam Bałdych,
Bernard Maseli,
Sławomir Berny.

 

Krakowskie Zaduszki Jazzowe, czyli najstarszy festiwal Jazzowy w Europie oraz rówieśnik najstarszego festiwalu jazzowego na świecie, zostanie zorganizowany w dniach 27-30 października 2021 roku w Krakowie. Koncerty główne odbędą się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, Nowohuckim Centrum Kultury oraz Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Ostatni dzień festiwalu to uroczysta gala muzyki jazzowej, podczas której wręczone zostaną Złote Gwiazdy Helikonu – wyróżnienia dla osób działających na rzecz popularyzacji muzyki jazzowej oraz najznakomitsi jej przedstawiciele. Wydarzenia towarzyszące to legendarne jam sessions, które zostaną zorganizowane po koncertach głównych w najpopularniejszych klubach jazzowych w Krakowie. Oddając hołd przeszłości, a wiec poprzednim edycjom festiwalu, wydarzenia te będą prezentacją różnych stylów jazzu w wykonaniu znanych, ale i dopiero początkujących wykonawców muzyki jazzowej z kraju i zagranicy.

Bilety na Wydarzenie są dostępne w sprzedaży od 17 maja 2021 w kasach NCK oraz na platformie sprzedaży biletów Eventim.pl, a także stacjonarnie w punktach informacji turystycznej InfoKraków.

 

Organizator wydarzenia:
Fundacja Sztuka Przyszłości

Zadanie finansowane ze środków Miasta Krakowa.

 

 

W budynku NCK obowiązują:
Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COV-2.
Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Czwartek, 28.10.2021, Scena NCK
godz. 20:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL