15.10.2021

Kuba Badach – Tribute to Andrzej Zaucha

Kuba Badach – Tribute to Andrzej Zaucha

koncert w ramach 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki

Repertuar koncertu obejmuje utwory polskiej legendy sceny muzycznej – Andrzeja Zauchy w nowych, autorskich aranżacjach Jacka Piskorza i Kuby Badacha. Usłyszymy m.in. „Byłaś serca biciem”, „Bądź moim natchnieniem, ”C’est la vie” czy „Siódmy rok”. Materiał, prezentowany podczas koncertu, został wydany na płycie Kuby Badacha „Tribute to Andrzej Zaucha”, która to otrzymała status Złotej Płyty.

To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory…
– Kuba Badach

Data wydarzenia nie jest przypadkowa i przypada w tygodniu 30. rocznicy tragicznej śmierci artysty.

 

Koncert jest częścią 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (13-17.10.2021 r.), najstarszego Festiwalu piosenki autorskiej w Polsce.

Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie w swojej ponad półwiecznej historii oparł się trendom obniżenia wartości kulturalnych treści. Przez wszystkie lata istnienia w zawierusze historii współczesnej Polski trwał wiernie na straży artystycznego wyrazu, promując twórców niebanalnych i polską twórczość, szczególnie zaś twórczość debiutancką, którą chce przekazywać swoim wiernym słuchaczom i uczestnikom. Festiwal stawia sobie za cel by dostarczyć nową jakość do ogólnopolskiego życia kulturalnego w oparciu o łączenie tradycji i historyczno-społecznego kontekstu funkcjonowania polskiej piosenki z nowoczesną realizacją sceniczno-muzyczną i aranżacyjną. Artystyczna przestrzeń uwzględnia zarówno potrzeby współczesnego słuchacza jak i artysty.

Zarówno Festiwal jak i artyści z nim związani na trwale wpisali się w rozwój polskiej kultury i sztuki. Na Festiwalu swoje pierwsze kroki artystycznej kariery stawiali m.in. Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Jacek Kaczmarski, Jan Wołek, Piotr Rogucki, Adam Nowak, Zbigniew Zamachowski, Piotr Szczepanik, Stanisław Soyka, Lech Janerka, Renata Przemyk, Grzegorz Turanu i inni.

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/StudenckiFestiwalPiosenki
http://studenckifestiwal.pl/index.php/program/

 

Kuba Badach – polski muzyk, kompozytor i wokalista, a także aranżer oraz  producent muzyczny. Dwukrotny laureat nagrody Polskiego przemysłu fonograficznego  FRYDERYKA w kategorii Wokalista Roku.

 

 

 

W budynku NCK obowiązują:
Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COV-2.
Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Piątek, 15.10.2021, Scena NCK
godz. 20:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL