22/02/2022

Repertuar Sceny NCK. Marzec-maj

Repertuar Sceny NCK. Marzec-maj

Na najbliższe trzy miesiące proponujemy koncerty. Niezapomniane utwory Kory i Maanamu w wykonaniu Ralpha Kaminskiego, muzyczny wieczór poświęcony legendarnemu liderowi Wolnej Grupy Bukowina, Renatę Przemyk w duecie z Johnem Porterem, Pawła Domagałę, Stare Dobre Małżeństwo, Anię Karwan i Alicję Majewską z Włodzimierzem Korczem. Będzie też duża dawka odświeżającego humoru, a to za sprawą Kabaretu Hrabi, Waldemara Malickiego i dwóch komedii Teatru Capitol. Zapraszamy.

 

3 marca (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
PAWEŁ DOMAGAŁA „Wracaj tour”
Po sukcesie płyt Opowiem Ci o mnie i 1984 muzyk po raz kolejny przychodzi do nas z dużą porcją wzruszeń i dobrej energii. 
<bilety – kliknij>

5 marca (sobota), g. 18.00, Scena NCK
A MI TO RYBKA! – Teatr Capitol
Małżeństwo z wieloletnim stażem, w którym rutyna wypełnia codzienne życie, postanawia zakupić sobie przyjaciela. Życzeniem żony Christine był co prawda rasowy york, jednak małżonek Jaques wybiera mniej absorbujące zwierzę – rybkę. No i zaczyna się zabawna, przewrotna i pełna humoru historia.
<bilety – kliknij>

6 marca (niedziela) koncert przeniesiony na: 29 kwietnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK
RENATA PRZEMYK I MĘŻCZYŹNI – John Porter i Leski
W trakcie koncertu Renata Przemyk zaprezentuje utwory z najnowszego albumu. Na scenie towarzyszyć jej będą John Porter i Leski oraz zespół w składzie: Piotr Wojtanowski, Piotr Bogutyn, Sławek Puka, Krzysztof Pająk, Kamil Błoniarz.
<bilety – kliknij>

12 marca (sobota), g. 18.00 i 20.30, Scena NCK
RALPH KAMINSKI „Kora”
Muzyk sięgnął po ponadczasową twórczość Kory i grupy Maanam, przepuszczając ją przez filtr intymności. Podczas koncertu usłyszymy zarówno wielkie przeboje, jak choćby Wyjątkowo zimny maj czy Po prostu bądź oraz piosenki mniej znane.
Na scenie wystąpi zespół w składzie: Bartek Wąsik, Michał Pepol, Wawrzyniec Topa, Paweł Izdebski,  Wiktoria Bialic. 
<bilety – kliknij>

19 marca (sobota), g. 18.00,  Scena NCK
KONCERT DLA WOJTKA BELLONA
W koncercie poświęconym pieśniarzowi, poecie, kompozytorowi, liderowi Wolnej Grupy Bukowina udział wezmą: Wolna Grupa Bukowina, Andrzej i Jacek Zielińscy, Grażyna Auguścik i Jarek Bester, Paulina BisztygaRobert Kasprzycki oraz Zespół Wołosatki.  
<bilety – kliknij>

1 kwietnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK
ABRADAB, RAHIM I KLESZCZ wraz z Orkiestrą Wieniawa
GWIAZDY DLA AUTYZMU – wiosenny koncert charytatywny

Koncert mający na celu pomoc Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie. Tym razem wraz z Orkiestrą Wieniawa wystąpią legendy polskiego rapu: AbradAb i Rahim oraz reprezentant nowego pokolenia raperów – Kleszcz
<bilety – kliknij>

2 kwietnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK
BARANOVSKI
Za projektem BARANOVSKI stoi 30-letni wokalista, muzyk i producent Wojtek Baranowski. Na swoim koncie ma cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „Fonograficzny debiut roku” i koncerty na wszystkich najważniejszych festiwalowych scenach w kraju.
<bilety – kliknij>

9 kwietnia (sobota), g. 17.00, Scena NCK           
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
Najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce. Na scenie wystąpią: Krzysztof Myszkowski, Tomasz Pierzchniak, Wojciech Czemplik.
<bilety – kliknij>

22 kwietnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK
MARIUSZ LUBOMSKI
Zadebiutował w 1982 r. na Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. Pięć lat później zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Podczas koncertu usłyszeć będzie można piosenki powstałe na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat oraz utwory z nowego albumu artysty. 
<bilety – kliknij>

26 kwietnia (wtorek), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK
KABARET HRABI „Wady i waszki”
Na scenie wystąpią: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamol Kamys, Tomasz Bajer Majer, Łukasz Lopez Pietsch.
<bilety – kliknij>

7 maja (sobota), g. 19.00, Scena NCK
ANIA KARWAN
Zwyciężczyni konkursu Premiery Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Przebój Słucham Cię w radiu co tydzień przyniósł artystce aż trzy nagrody – za najlepszy tekst, kompozycję oraz nagrodę główną jury. Została nominowana do Fryderyków 2020 w kategorii „Fonograficzny debiut roku”, a w 2021 płyta Ania Karwan osiągnęła status złotej płyty. 
<bilety – kliknij>

8 maja (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
HISTORIA MUZYKI WEDŁUG WALDEMARA MALICKIEGO
Waldemar Malicki to niezwykły pianista. Zachwyca, bawi, zaskakuje. Delikatna pikanteria zmieszana ze swoistą elegancją. Pianiście towarzyszyć będzie kwintet smyczkowy w składzie: Paweł Wajrak, Angelina Kierońska, Karolina Stasiowska, Anna Podkościelna-Cyz, Szymon Frankowski. 
<bilety – kliknij>

15 maja (niedziela), 17.00, Scena NCK
ALICJA MAJEWSKA I WŁODZIMIERZ KORCZ
Usłyszymy największe przeboje artystki: Żagiel, Być kobietą, Żyć się chce, 07 zgłoś się” oraz wiele ciekawych historii związanych z wspólną pracą Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Artystom towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy – Warsaw String Quartet. 
<bilety – kliknij>

17 maja (wtorek), g. 19.00, Scena NCK
MAREK DYJAK „Na wzgórzu rozpaczy”
Na wzgórzu rozpaczy to według zapowiedzi wokalisty jego ostatnia płyta. Śpiewając zachrypłym głosem Dyjak rozlicza się ze swym życiem – zarówno z ciężarem choroby alkoholowej, jak i z siłą miłości, która pozwoliła mu wydźwignąć się z upadku. 
<bilety – kliknij>

20 maja (piątek), g. 19.00, Scena NCK
KRÓL „Dziękuję”
Szósty solowy album Króla ukazał się w kwietniu 2021. Błażej Król dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Dwa tysiące dwudziesty okazał się szczególny, był to rok bez nowej płyty, przyniósł jednak artyście nagrody – Paszport POLITYKI i Fryderyka. 
<bilety – kliknij>

22 maja (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
KOCHANE PIENIĄŻKI – Teatr Capitol
autor – Ray Cooney
reżyseria – Jerzy Bończak
obsada: Olga Bończyk, Wojciech Wysocki, Waldemar Obłoza, Marcin Troński, Robert Moskwa, Beta Lenska, Mikołaj Krawczyk, Sebastian Konrad
<bilety – kliknij>

28 maja (sobota), g. 16.30 i 19.00, Scena NCK
ANDRZEJ SIKOROWSKI – Jubileusz. 50 lat na scenie

Artysta przeprowadzi widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą czy śpiewanych poza nią, takich jak: Kraków Piwna 7Lecz póki co żyjemyNa całośćNie przenoście nam stolicy do KrakowaAle to już było.
Jubilatowi na scenie towarzyszyć będą: córka Maja Sikorowska, Jacek Królik, Gertruda Szymańska, Jakub Mietła i Tomasza Kupiec.
<bilety – kliknij>

29 maja (niedziela), g. 19.00, Scena NCK
Paweł Orkisz – Koncert Jubileuszowy z okazji 45-lecia pracy artystycznej

Wyjątkowy koncert  jubileusz znakomitego krakowskiego barda i balladzisty na Scenie NCK.
Na scenie wystąpią także: Dominik Bieńczycki, Stefan Błaszczyński, Ryszard Brączek, Jarosław Dzień, Zygmunt Golonka, Lidia Jazgar, Robert Klepacz, Janek Kusek, Andrzej Lamers, Łukasz Nowak, Natalia Orkisz (córka), Michał Rapka, Basia Stępniak-Wilk, Marcin Snokowski.
<bilety – kliknij>

 

 

 

 

 

zdjęcie główne ilustracyjne
fot. Ada i Sobiesław Pawlikowscy
koncert Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów na Scenie NCK – 27.11.2021 r.