24/02/2022

Scena NCK dla dzieci. Marzec – maj

Scena NCK dla dzieci. Marzec – maj

Spektakle dla najmłodszych widzów to stały i bardzo ważny punkt repertuaru Sceny NCK. Na najbliższe trzy miesiące zaplanowaliśmy teatralne wyprawy do doliny Muminków, na wyspę skarbów, w świat pełen trolli i skrzatów oraz… do piórnika małej Tosi. Zapraszamy dzieci w każdym wieku na klasyczne spektakle, teatr cieni, teatralne wycinanki i warsztaty – na dużej scenie i w kameralnych przestrzeniach. Pierwszy spektakl zaplanowaliśmy na ostatni dzień zimy, a kolejnym przywitamy wiosnę. Rodzice i opiekunowie są mile widziani.

 

19 marca (sobota), g. 11.00, sala kameralna 203
IRIS I TĘCZOWE DRZEWO – Teatr Figurki z Krakowa
Przygody elfów mieszkających na tęczowym drzewie i zajmujących się zbieraniem kolorów dla tęczy, pięknymi strojami i muzyką. Wszyscy z wyjątkiem Iris. Ją bardziej interesują dźwięki dochodzące z ciemnej dziupli i szeroki świat.
<kup bilet – kliknij>

20 marca (niedziela), g. 11.00, sala C3
OCEANARIUM – Teatr Figurki z Krakowa – spektakl dla najnajów
Zapraszamy na wyprawę w morskie odmęty, która zaczyna się w piaskownicy. Wystarczy jednak odrobina wyobraźni, a plastikowa muszelka przeniesie nas na piaszczystą plażę. Chwilę potem wypłyniemy żaglówką na środek oceanu – a stąd już pół kroku do prawdziwej przygody.
<kup bilet – kliknij>

29 marca (wtorek), g. 11.00, Scena NCK
W DOLINIE MUMINKÓW – Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie
Właśnie przyszedł czas przebudzenia się z zimowego snu. Tego dnia w domu Muminka zjawili się przyjaciele rodziny i pewnie to byłby zwykły dzień spędzony na zabawach, gdyby nie pewien tajemniczy kapelusz, który spadł z nieba… lub nie wiadomo skąd.
<kup bilet – kliknij>

2 kwietnia (sobota), g. 11.00, sala kameralna 203
PAPIER, NOŻYCE I WYSPA SKARBÓW – Teatr Figurki z Krakowa
Domi i Mati to aktorzy, a przy okazji sławni podróżnicy, którzy za pomocą papieru i nożyczek wyczarowują świat wspaniałej przygody, pełnej egzotycznych zwierząt zamieszkujących wyspę skarbów.
<kup bilet – kliknij>

3 kwietnia (niedziela), g. 11.00, sala C3
CIENIOWANKI – Teatr Figurki z Krakowa – minispektakl teatru cieni dla najnajów
Czy można urosnąć do sufitu? Czy można zagrać na cieniu tamburyna? Jak zrobić cieniowego dinozaura? Tych pytań jest mnóstwo, odpowiedzi trochę mniej. Ale uparcie szukamy, sprawdzamy i wymyślamy. W małym laboratorium teatru cieni eksperymentujemy ze światłem, cieniem i naszymi aktorami.
<kup bilet – kliknij>

26 kwietnia (wtorek), g. 11.00, Scena NCK
PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK -Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina
Kto nie słyszał o ludziku z plasteliny? Uroczy człowieczek mieszkający w piórniku Tosi, uczennicy pierwszej klasy, przeżywa niezwykłe przygody.
<kup bilet – kliknij>

21 maja (sobota), g. 11.00, sala kameralna 203
SKRZATY – Teatr Figurki z Krakowa – minispektakl teatru cieni i warsztaty dla dzieci w wieku 4–8 lat
Kiedyś wszystko wyglądało inaczej – ludzie znali skrzaty, a skrzaty dobrze znały ludzi. Zazdrosne trolle nie mogły jednak tego znieść. Tak długo gnębiły skrzaty, że te musiały się ukryć. Dorośli są nawet przekonani, że Skrzaty zupełnie zniknęły.
<kup bilet – kliknij>

22 maja (niedziela), g. 11.00, sala C3
OCEANARIUM – Teatr Figurki z Krakowa
Zapraszamy na wyprawę w morskie odmęty, która zaczyna się w piaskownicy. Wystarczy jednak odrobina wyobraźni, a plastikowa muszelka przeniesie nas na piaszczystą plażę, by chwilę potem wypłynąć żaglówką na środek oceanu. A stąd już pół kroku do prawdziwej przygody.
<kup bilet – kliknij>

 

Informacje i rezerwacja:
Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL