22.05.2022

„Kochane pieniążki” – spektakl komediowy

„Kochane pieniążki” – spektakl komediowy

Teatr Capitol z Warszawy

Co byś zrobił, gdybyś przez pomyłkę wszedł w posiadanie teczki z gigantyczną sumą pieniędzy? Szukałbyś właściciela czy szalejąc ze szczęścia zatrzymałbyś ją dla siebie? Trudny wybór… Bo przecież pieniądze nie spadają z nieba i taka szansa nie zdarza się co dzień. Henry, bohater kryminalnej farsy „Kochane pieniążki” podejmuje więc szybką decyzję. W końcu właśnie w jego urodziny otrzymuje ten wyjątkowy prezent od losu i żal z niego nie skorzystać. Pędzi do domu ile tchu, ściskając go w rękach. Czas to pieniądz, więc od razu wciela w życie swój misterny plan!

Żona patrzy na niego z przerażeniem, próbując odwieść go od szalonego pomysłu…
Gdy małżonkowie starają się dojść do porozumienia, niespodziewani goście tylko komplikują sytuację. Żądni sensacji i chciwi przyjaciele, skorumpowany glina, niezbyt rozgarnięty inspektor, bezczelny taksówkarz, a wszystkim po piętach depcze ktoś z kim lepiej nie zadzierać… I wtedy zaczyna się prawdziwa akcja… Zawrotne tempo, niespodziewane wydarzenia, komiczne sytuacje i przezabawne dialogi.

Obsada:
Anna Korcz, Wojciech Wysocki, Waldemar Obłoza, Marcin Troński, Robert Moskwa, Beta Lenska, Mikołaj Krawczyk, Sebastian Konrad

Reżyseria – Jerzy Bończak
Przekład – Elżbieta Woźniak
Scenografia – Marek Chowaniec
Kostiumy – Tomasz Jacyków
Opracowanie muzyczne – Jerzy Mączyński
Asystent reżysera – Marta Gierzyńska 

PREMIERA PAŹDZIERNIK 2021

 

Czas trwania: 140 minut z przerwą

Niedziela, 22.05.2022, Scena NCK
godz. 18:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL