29.05.2022

Paweł Orkisz – Koncert Jubileuszowy z okazji 45-lecia pracy artystycznej

Paweł Orkisz – Koncert Jubileuszowy z okazji 45-lecia pracy artystycznej

Wyjątkowy koncert  jubileusz znakomitego krakowskiego barda i balladzisty na Scenie NCK.

Paweł Orkisz – absolwent krakowskiej Politechniki, były dziennikarz ekonomiczny, od lat inicjuje i uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta i regionu (np. Scena Ballada w Kurantach, czy festiwal Ballady Europy w Niepołomicach). Jest autorem piosenek popularnych w środowiskach  żeglarzy i turystów, wyjątkowych ballad kolędowych, pieśni antytotalitarnych i patriotycznych  i wielu innych, zapisanych na 7 autorskich krążkach CD. Popularyzuje i tłumaczy pieśni autorów angielskich i rosyjskich; nagrał także 9 nieautorskich albumów CD, balladowych i folkowych.

Na scenie wystąpią także: Dominik Bieńczycki, Stefan Błaszczyński, Ryszard Brączek, Jarosław Dzień, Zygmunt Golonka, Lidia Jazgar, Robert Klepacz, Janek Kusek, Andrzej Lamers, Łukasz Nowak, Natalia Orkisz (córka), Michał Rapka, Basia Stępniak-Wilk, Marcin Snokowski.

Ponieważ Jubilat jest ciągle czynnym pieśniarzem, główną treścią tego koncertu będzie Orkiszowe śpiewanie; najpierw z zespołem PASS, z którym grał w latach 80. (Błaszczyński, Lamers), potem z obecnie często towarzyszącymi mu muzykami (Golonka, Rapka, Dzień), a także w duetach z zaproszonymi gośćmi.

 

PARTNERZY:

  

Niedziela, 29.05.2022, Scena NCK
godz. 18:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL