26/01/2017

Ferie 2017 – dwa tygodnie frajdy

Ferie 2017 – dwa tygodnie frajdy

W ferie nie próżnujemy! Proponujemy aż 8 różnych form rekreacji ruchowej, 7 technik tanecznych, zajęcia teatralne, plastyczne i grafikę warsztatową. Dodatkowo cały czas na łyżwiarzy czeka nasze plenerowe lodowisko, a na młodych widzów Scena NCK, na której przez całe dwa tygodnie, codziennie, spektakle w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci!
Propozycje dla każdej grupy wiekowej. Każdy znajdzie coś dla siebie – zapraszamy!

 

Ferie z grafiką

Kolorowe ferie w Pracowni Graficznej NCK – sześć spotkań, sześć różnych tematów. Dzieci i młodzież mogą spróbować swoich sił w różnych technikach graficznych.

Wśród tematów między innymi: „Smoki.  Księżniczki i Rycerze” – linoryt i drzeworyt japoński, „Kolorowe motyle”  – monotypia barwna, „Ekslibris” – technika linorytu i monotypii. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy, istnieje możliwość rezerwacji zajęć dla grup zorganizowanych.

Informacje o terminach i kosztach, zapisy <kliknij> 


Ferie z plastyką

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w wieku 6–16 lat. Każdego dnia ferii zapraszamy do tworzenia prac o innym motywie przewodnim, w różnych technikach.

Wśród tematów między innymi: „Światło słoneczne”  – mozaika w technice tempery, „Kotek Włodek” – ceramika czy też „Zwierzęta” – lampiony i ilustracje. Zajęcia prowadzi doświadczona instruktorka, istnieje możliwość rezerwacji zajęć dla grup zorganizowanych.

Informacje o terminach i kosztach, zapisy <kliknij>

 

Festiwal Teatrów dla Dzieci 2017

Festiwal jest przeglądem teatralnym, skierowanym do najmłodszych widzów, prezentującym urozmaicone konwencje sceniczne i wielorakość form teatralnej ekspresji. Tegoroczna edycja wydarzenia została wzbogacona o cykl imprez towarzyszących – angażujących młodych widzów do intensywniejszego poznania specyfiki świata teatru.

Zapraszamy teatry z całej Polski, które tworzą spektakle na najwyższym poziomie. Teatr Dzieci Zagłębia z Będzina zaprezentuje baśń na motywach baśni Hansa Christiana Andersena – Brzydkie Kaczątko oraz bajkę terapeutyczną Miłek-Opiłek. Nowoczesne adaptacje największych dzieł literatury dla dzieci zaprezentują Teatr Lalki i Aktora Kubuś z Kielc (W butach. Kot w butach), Teatr im. Adama Mickiewicza z Częstochowy (Roszpunka), a także Teatr Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju (Tomcio Paluszek). Dla fanów twórczości Jana Brzechwy mamy aż dwie możliwości – pierwszy tydzień festiwalu zamyka Akademia Pana Kleksa (Teatr Maksa z Rzeszowa), natomiast przedstawienie, które zamyka tegoroczną edycję to Pchła Szachrajka (Teatr Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju). Teatr Zagłębia z Sosnowca wystawi sceniczny hit dla dzieci – Pyzę na polskich dróżkach, Teatr Nowy z Zabrza poderwie całą publiczność do śpiewu w trakcie Bajkowej listy przebojów, a jedyny krakowski teatr, prezentujący się podczas Festiwalu – Teatr Scena na Scenie – pokaże mądrą, ekologiczną opowieść Księga lasu”.

Informacje o spektaklach i wydarzeniach towarzyszących, bilety – www.festiwalteatrow.pl <kliknij>

 

Lodowisko

Na łyżwiarzy małych i dużych czeka profesjonalnie przygotowane lodowisko plenerowe wraz z wypożyczalnią sprzętu – łyżew, kasków, a także… pingwinków! Uśmiechnięte zwierzaki będą w tym roku pomagać najmłodszym stawiać pierwsze kroki na lodowej tafli. Przy dźwiękach popularnych, zimowych piosenek można bawić się codziennie w godzinach 9.00-20.30.

Zarówno wstęp na lodowisko (45 min) jak i wypożyczenie każdego rodzaju sprzętu kosztują tylko 5 zł.

Informacje o godzinach ślizgawek, cennik <kliknij>

Rezerwacje grupowe:
tel. 12 644 02 66 wew. 77
mail: lodowisko@nck.krakow.pl

 

Rekreacja w ferie

Zapraszamy na nasze całoroczne zajęcia rekreacyjne również w ferie! Zajęcia o różnych porach dnia, dla dorosłych i seniorów.

Informacje o terminach i kosztach, zapisy:
Aerobik <kliknij>
BOKWA fitness <kliknij>
Coctail dance <kliknij>

Gimnastyka wieku średniego <kliknij>
Gimnastyka seniorów program 60+ <kliknij>
Pilates <kliknij>
URBHANIZE <kliknij>
ZUMBA <kliknij>

 

Taneczne ferie 

Na dzieci, młodzież i dorosłych czekają instruktorzy aż 7 technik tanecznych! Dzieci zapraszamy na energetyczną mieszankę technik na zajęciach Taneczny MIX. Zainteresowanych w każdym wieku zapraszamy na Baletowe ABECADŁO i zajęcia break dance.

Informacje o terminach i kosztach, zapisy <kliknij>

 

Zimowe Figle Migle

Dla najmłodszych – przedszkolaków – przygotowaliśmy propozycję na pograniczu wszystkich sztuk. Zimowe Figle Migle to połączenie tańca, teatru i plastyki.

Informacje o terminach i kosztach, zapisy <kliknij>

 

Teatralne ferie

Zapraszamy pasjonatów teatru w każdym wieku i wszystkich, którzy chcą poznać kulisy pracy aktora, odkrywając przy tym swój artystyczny potencjał  i radość nieskrępowanego tworzenia.

Podczas spotkań będziemy pracować w formie zintensyfikowanej nad wszystkim, co niezbędne w wiarygodnym aktorstwie, kładąc szczególny nacisk na rozwój świadomości twórczej, wyobraźni, kreatywności, emocjonalności i szeroko pojętej samoświadomości. We wszystkich warsztatach uczestniczą aktorzy grup teatralnych, działających w NCK w ramach Sceny Ab Intra.

Informacje o terminach i kosztach, zapisy <kliknij>

 

Zajęcia dla grup zorganizowanych

Mamy nadzieję, że tak bogata oferta sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie! Oprócz indywidualnego uczestnictwa zapraszamy także grupy. Przyjmujemy zgłoszenia grup zorganizowanych na zajęcia taneczne, teatralne, muzyczne oraz plastyczne. Terminy i odpłatności do uzgodnienia.

Pełen program ferii do pobrania i wydruku <kliknij>

Kontakt:
Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl