27/01/2017

Beksiński Marką. Supermarką…? TAK!

Beksiński Marką. Supermarką…? TAK!

[Aktualizacja 1.02.2017 r.]

Już oficjalnie – Galeria Beksińskiego w Krakowie zdobyła Supermarkę Radia Kraków za rok 2016 w plebiscycie publiczności!
To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, cieszymy się, że nowa galeria na mapie Krakowa i Polski cieszy się Państwa zainteresowaniem. Nie minęły jeszcze cztery miesiące od otwarcia, a już 32 tysiące zwiedzających zobaczyło obrazy Beksińskiego w NCK!
Dziękujemy i nieustająco – zapraszamy!

Możemy to otwarcie powiedzieć – zeszły rok w Nowohuckim Centrum Kultury należał do Beksińskiego. Unikalna przestrzeń wystawiennicza Galerii to miejsce ekspozycji aż 50 obrazów, a podczas jej uroczystego otwarcia, wystawy czasowej, można było zobaczyć także 200 innych prac Mistrza z Sanoka – 100 fotografii i 100 rysunków. O sukcesie przedsięwzięcia niech zaświadczy fakt, że w trakcie pierwszego miesiąca jej funkcjonowania wystawę odwiedziło ponad 20 tysięcy zwiedzających!

Sztuka Beksińskiego rodzi wiele kontrowersji, ale jednego nie można jej odmówić – nikogo nie pozostawia obojętnym, wzbudzając w widzach skrajne emocje. W nowohuckiej Galerii, kompletnego doświadczania sztuki Mistrza, dopełnia specjalnie zaprojektowane wnętrze oraz oświetlenie, a także skomponowana na zamówienie muzyka – w hołdzie Mistrzowi stworzył ją francuski kompozytor, laureat Cezara, Armand Amar.

Stworzenie Galerii w Nowohuckim Centrum Kultury było niezaprzeczalnie ogromnym przedsięwzięciem organizacyjnym, ale także wielopłaszczyznowym wydarzeniem kulturalnym. Otwarciu Galerii towarzyszyło widowisko muzyczne KRYPTONIM 27 w wykonaniu Art Color Ballet <więcej informacji, bilety – kliknij>, inspirowane twórczością Zdzisława Beksińskiego, które po entuzjastycznym przyjęciu przez publiczność wraca na Scenę NCK już pod koniec stycznia 2017!

Uchylając rąbka tajemnicy możemy także zdradzić, że w tym roku z pewnością będzie można ponownie zobaczyć kolekcję fotografii i rysunków… A tymczasem zachęcamy do głosowania na naszą Galerię w plebiscycie Radia Kraków – jesteśmy laureatem październikowej Marki Radia Kraków, teraz walczymy o więcej – o Supermarkę publiczności za rok 2016 <kliknij aby zagłosować>! Wśród nominowanych znajdują się laureaci Marki za poszczególne miesiące ubiegłego roku, występujemy więc w bardzo zacnym gronie wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, tym bardziej liczymy na Państwa zaangażowanie w głosowaniu.