23/04/2024

Wiosna, lato, jesień, zima… na Scenie NCK!

Wiosna, lato, jesień, zima… na Scenie NCK!

W pierwszą niedzielę po długim, majowym weekendzie na naszej scenie pojawi się Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, by w programie „A to Polska właśnie” wytańczyć i wyśpiewać na ludowo kraj nad Wisłą. A potem? Przed nami kilka koncertów: Anna Rusowicz w stylistyce szalonych lat 60. i 70., Aga Zaryan w jazzowym repertuarze uzupełnionym o polskie evergreeny, Grzegorz Turnau z zespołem i Hubert „Spięty” Dobaczewski alternatywnie. Teatralnej widowni proponujemy „I love you, a teraz się zmień” – komedię w gwiazdorskiej obsadzie, monodram „Shirley Valentine” w wykonaniu Krystyny Jandy, „Pomoc domową” w jej reżyserii i sceniczną wersję serialu „Friends”. O dobry humor naszych widzów zadbają: Grupa MoCarta w swoiście przetworzonej muzyce filmowej, Kabaret Skeczów Męczących w jubileuszowym programie, Antoni Syrek-Dąbrowski – solowo i tylko dla dorosłych oraz Michał Leja dla wszystkich. Rok 2024 pożegnamy „Wielką galą sylwestrową”.

Żeby jednak przez nieuwagę czegoś nie pominąć, proponujemy szczegółowo zapoznać się z repertuarem Sceny NCK:

12 maja (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK „A to Polska właśnie”
W koncercie ludowe pieśni i tańce, charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski, wzbogacone choreografiami tańców narodowych. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej. W programie znajdą się popularne utwory Stanisława Hadyny: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej, te nasze góry” oraz opracowania muzyczne takich tańców jak: „Trojak”, „Kujawiak-Oberek” czy „Polonez-Mazur”.
<czytaj więcej – kliknij>

15 maja (środa), g. 19.00, Scena NCK
MICHAŁ LEJA „Chciałbym się mylić”
Stand-uper, improwizator i twórca wielu formatów komediowych szturmem zdobył sympatię publiczności w całej Polsce oraz uznanie środowiska kabaretowego.
<czytaj więcej – kliknij>

17 maja (piątek), g. 19.00, Scena NCK
GRUPA MOCARTA „Ale kino!”
Żartobliwe spojrzenie na ponadczasowe przeboje muzyki filmowej. Spotkania z Charliem Chaplinem, Woodym Allenem i Tomem Hanksem. Niskobudżetowe efekty specjalne na miarę hollywoodzkich superprodukcji, tańczący Lord Vader i dużo wspaniałej muzyki, okraszonej mistrzowskim poczuciem humoru w wykonaniu: Pawła Kowaluka, Bolesława Błaszczyka, Michała Sikorskiego i Filipa Jaślara.
<czytaj więcej – kliknij>

18 maja (sobota), g. 19.00, Scena NCK
THE ANIMALS & FRIENDS
Jeden z najważniejszych rockowych zespołów wszech czasów. The Animals powstali w 1963 roku i mają w swoim dorobku cały szereg przebojów, z ponadczasowym hitem House of the Rising Sun. Zespół cały czas tworzą legendarni muzycy – John Steel oraz Mick Gallagher. Towarzyszyć im będą Dany Handley i Roberto Ruiz.
<czytaj więcej – kliknij>

25 maja (sobota), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK
PERŁY MUZYKI ROZRYWKOWEJ „Uśmiechnij się Mamo!”
Premierowe widowisko pełne żywiołowej i wzruszającej muzyki, w której widzowie odnajdą swoje najcenniejsze wspomnienia. Program koncertu wypełnią utwory, którymi zachwycała się Polska i świat, szlagiery traktujące o miłości, napawające nadzieją i dodające skrzydeł. Usłyszymy Do grającej szafy grosik wrzuć, Apasjonatę, Nie dokazuj, Deszczową piosenkę, To świt, to zmrok, Gorzko mi, Pasadoble, Mexicanę, Quando Quando, Bella, bella donna, Cyganerię i wiele innych. Łącznie – w tym barwnym widowisku pełnym śpiewu, tańca i humoru – wybrzmi 20 przebojów.
Wystąpią: Grażyna Brodzińska, Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Dariusz Kordek, Jacek Wójcicki oraz Orkiestra Musicalove pod dyrekcją Macieja Niecia, reżyseria i prowadzenie: Łukasz Lech.
<czytaj więcej – kliknij>

26 maja (niedziela), g. 16.00, Scena NCK
I LOVE YOU, a teraz się zmień
Komedia dla singli i żonatych. Dla pozostających w nieformalnych związkach i rozwodników. Dla wszystkich, którzy byli, są lub będą w parach. Wartka akcja, świetna oprawa muzyczna, aktorskie metamorfozy, błyskotliwe dialogi, przebojowe piosenki i gwiazdorska obsada: Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Rafał Królikowski i Robert Rozmus.
<czytaj więcej – kliknij>

29 maja (środa), g. 19.00, Scena NCK
ANTONI SYREK-DĄBROWSKI „Jaka piękna katastrofa”
Refleksje dotyczące ostatniego roku życia stand-upera, które diametralnie się zmieniło odkąd został ojcem. Spektakl dla widzów dorosłych.
<czytaj więcej – kliknij>

1 czerwca (sobota), g. 11.00, Scena NCK
CZEREŚNIE – koncert rodzinny
Andrzej Zagajewski, laureat Paszportu Polityki, wraz z zespołem Hańba!, stworzył muzykę, która za cel stawia sobie nie tylko dobrą zabawę, ale również pobudzanie rozwoju każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności. Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu.
<czytaj więcej – kliknij>

20 września (piątek), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK
CZARDASZEM PRZEZ OPERETKĘ
Podczas wieczoru zabrzmią pełne temperamentu czardasze, które artyści zaprezentują w różnych wersjach i konwencjach scenicznych tak, by widzowie poczuli klimat węgierskiej puszty i cygańskiej operetki. Na scenie: Monika Biederman-Pers, Piotr Karzełek,  Jakub Oczkowski, Orkiestra Krakowskiej Młodej Filharmonii pod batutą Tomasza Chmiela, tancerki Krynickiego Studia Baletowego im. W. Szlęka z Krynicy Zdroju.
<czytaj więcej – kliknij>

27 września (piątek), g. 18.00, Scena NCK
SHIRLEY VALENTINE – Teatr Polonia
Monodram pióra brytyjskiego dramaturga Willy’ego Russela o kobietach dla kobiet – i nie tylko. Rozbawi, wzruszy i zainspiruje, by zamiast mówić: „Boże, mam czterdzieści dwa lata” – któregoś dnia wykrzyknąć: „Kobieto! Masz dopiero czterdzieści dwa lata, jak to cudownie!”. Obsada – Krystyna Janda, reżyseria – Maciej Wojtyszko.
<czytaj więcej – kliknij>

5 października (sobota), g. 19.00, Scena NCK
ANNA RUSOWICZ
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, psycholog sceny i laureatka czterech Fryderyków. Jej twórczość, nawiązująca do kolorowych lat 60. i 70., charakteryzuje lekkość i pogoda ducha, a przede wszystkim wysoki poziom artystyczny.
<czytaj więcej – kliknij>

12 października (sobota), g. 15.00 i 19.00, Scena NCK
FRIENDS – the unauthorized musical parody – Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu
Spektakl w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej pozwoli fanom serialu zobaczyć na jednej scenie wszystkich głównych bohaterów. To bezpieczny, radosny świat, w którym problemy zawsze można rozwiązać, nigdy nie dzieją się życiowe tragedie, a relacje damsko-męskie traktowane są z dużym dystansem. Podróż do Wielkiego Jabłka umilą śpiewane na żywo „friendsowe” piosenki w polskim tłumaczeniu.
<czytaj więcej – kliknij>

14 października (poniedziałek). g. 19.00, Scena NCK
MARCIN KYDRYŃSKI PREZENTUJE „Siesta w drodze” – Nancy Vieira
Tym razem na scenie wystąpi Nancy Vieira – najbardziej stylowa kontynuatorka sztuki Cesarii Evory. Artystka, po sześciu latach od tej premiery, wraca na trasę „Siesty w drodze” z nową muzyką. 
<czytaj więcej – kliknij>

15 październik (wtorek), g. 19.00, Scena NCK
AGA ZARYAN
Artystka sięgnie po utwory polskich jazzowych kompozytorów. W repertuarze nie zabraknie też polskich evergreenów. Usłyszymy Kocham cię, kochanie moje Maanamu, Ale w koło jest wesoło Perfectu, La valse du mal Kaliny Jędrusik, Pamiętasz była jesień Sławy Przybylskiej. Artystce towarzyszy zespół w składzie: Michał Tokaj, Michał Barański, Łukasz Żyta, Robert Majewski.
<czytaj więcej – kliknij>

9 listopada (sobota), g. 17.00 i 20.30, Scena NCK
POMOC DOMOWA – Och-Teatr
Jedna noc, jedno mieszkanie, dwie sypialnie i pomoc domowa kierująca wydarzeniami. Do tego znikający alkohol – whisky, tequila, rum i szampan – potęgujący nieporozumienia, słabości oraz śmieszności ludzkich charakterów. Jednym słowem – zabawa. Obsada: Katarzyna Gniewkowska, Krystyna Janda, Małgorzata Kocik/Barbara Wypych, Krzysztof Dracz, Mirosław Kropielnicki, reżyseria – Krystyna Janda.
<czytaj więcej – kliknij>

17 listopada (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
GRZEGORZ TURNAU z zespołem
Piosenkarz, kompozytor, pianista. Ze swoim zespołem występuje od ponad 30 lat. Wydał 16 albumów z własnym repertuarem i 3 płyty będące interpretacją utworów innych artystów. Gościnnie brał udział w wielu projektach fonograficznych i koncertowych, współpracując z licznymi solistami, instrumentalistami i orkiestrami.
<czytaj więcej – kliknij>

22 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK
SPIĘTY „Heartcore”
Koncert promujący trzeci solowy album Huberta „Spiętego” Dobaczewskiego, gitarzysty, wokalisty i autora tekstów znanego z wieloletnich występów z zespołem LAO CHE. Płyta „Heartcore” uzyskała nominację do nagrody Fryderyki 2023 w kategorii Muzyka Alternatywna. Artyście na scenie towarzyszy zespół w składzie: Bartek Kapsa, Mikołaj Zieliński, Patryk Kraśniewski.
<czytaj więcej – kliknij>

8 grudnia (niedziela), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK
KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH „Jeszcze nigdy nie było tak dobrze!”
Nowy program z okazji jubileuszu 20-lecia kabaretu. Okazja zasmakowania kwintesencji wszystkiego tego, co od dwóch dekad urzeka publiczność, zarówno w kraju, jak i za granicą. 
<czytaj więcej – kliknij>

31 grudnia (wtorek), g. 19.30, Scena NCK
WIELKA GALA SYLWESTROWA
połączona z pokazem tanecznym samby brazylijskiej
Wyjątkowo odświętny wieczór w  NCK. Koncert z udziałem uwielbianych Moniki Biederman-Pers oraz Piotra Karzełka, którym towarzyszyć będą  Karol Drozd oraz Jakub Oczkowski, orkiestra symfoniczna, tancerze, tancerki i brazylijskie rytmy zwiastujące karnawał. Podczas koncertu usłyszycie utwory z oper, operetek, musicali, a także filmowe przeboje. Przełom roku w NCK będzie niezapomniany!
bilety już wkrótce

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL