03.06.2023

Noc Tańca 2023

Noc Tańca 2023

Noc Tańca 2023 w Nowohuckim Centrum Kultury!

Na scenie plenerowej (w g. 15.30 – 21.30) koncert grup i zespołów tanecznych NCK oraz zaproszonych gości. Wystąpią m.in.: Teatr Tańca Terpsychora, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Góralski „Hamernik”, Dziecięcy Zespół Góralski „Mali Hamernicy”, Grupa Baletowa „Etiuda”, Grupa baletowa „Largo”, Grupa „Maram”, Zespół Tańca Nowoczesnego „Klips”, Formacja Taneczna „Flesz Dance”, Grupy Disco, Grupa Break Dance, Akademia Tańca „Bajlandia”, Amatorski Klub Tańca Towarzyskiego „encek”, Taneczny Klub Seniora, Duet taneczny Konstantyn Zhaivoronok i Hanna Pokrason, Grupy Hip-Hop i „Wesołe Pomponiki”. Wstęp wolny, szczegółowy program poniżej. W Studiu KCC (o g. 20.00) spektakl tańca współczesnego – „Jestem miłością III”, wystąpią: Marta Wołowiec, Karol Miękina, Barbara Bujakowska; koncept: Barbara Bujakowska, liczba miejsc ograniczona, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie NCK od 30 maja 2023 r.

 

Program koncertów na scenie plenerowej:

15.30 – 16.00 Teatr Tańca TERPSYCHORA „Orfeusz i Eurydyka”
Spektakl taneczny inspirowany greckim mitem o grajku Orfeuszu, który wyruszył do Hadesu, aby odzyskać swoją żonę Eurydykę. To opowiedziana językiem tańca historia o mocy sztuki oraz miłości silniejszej niż śmierć. Wykorzystuje technikę tańca współczesnego i neoklasycznego.
Reżyseria – Gabriela Ślusarek
Choreografia – Zuzanna Nachyła

16.00 – 16.45 Grupa baletowa LARGO działająca przy Klubie „Kuźnia” Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Spektakl w wykonaniu dzieci w wieku 4-14 lat obejmujący elementy tańca klasycznego, ludowego, charakterystycznego i współczesnego.
Choreografia – Aneta Ostrowska-Skorupska

16.45 – 17.15 Akademia Tańca BAJLANDIA
Widowisko taneczne w bajkowej konwencji pt. „Bałagan w Bajlandii” w wykonaniu najmłodszych tancerzy przedszkolaków. Śmieszne perypetie dobrze znanych postaci bajkowych, które nie potrafią odnaleźć się w pomieszanym świecie baśni, co powoduje niemałe zamieszanie. Układy oparte są na znanych hitach muzycznych i tanecznych z repertuaru dziecięcego, z wykorzystaniem pięknych bajkowych kostiumów i rekwizytów.
Choreograf i pedagog – Joanna Jania

17:15 – 17:45 Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA
1. Pieśni i tańce kaszubskie – grupa reprezentacyjna
Choreografia – Wojciech Chylewski, opracowanie muzyczne – Witold Jarosiński
2. Pieśni i tańce krakowskie – grupy dziecięce
Choreografie – Alicja Śliwa, Agnieszka Topór, opracowanie muzyczne – Andrzej Radzik
3. Pieśni i Tańce Lachów Sądeckich – grupa reprezentacyjna
Choreografia – Anatol Kocyłowski, opracowanie muzyczne – Andrzej Radzik

17:45 – 18:10 Dziecięcy Zespół Góralski MALI HAMERNICY
Zespół zaprezentuje autentyczny folklor Skalnego Podhala w programie „Pasenie gęsi”. Taniec, zabawy, śpiew, muzyka góralska i piękne kostiumy. Kapela na żywo.
Kierownictwo artystyczne i choreografia: Anna i Kazimierz Lassakowie

18:10 – 18:15 Hip-Hop
Pokaz dwóch grup: dziecięcej i młodzieżowej
Choreografia – Patrycja Bańbuła

18:15 – 18:30 Grupa Baletowa ETIUDA „Rytm życia”
Fragment spektaklu baletowego ukazujący taneczne ujęcie pór roku w wykonaniu dzieci w wieku 6-14 lat. Układy taneczne do muzyki znanych kompozytorów Antonio Vivaldiego, Astora Piazzolli i Maxa Richtera. Choreografia – Katarzyna Stolarczyk-Skoczylas

18:30 – 18:50 Zespół Góralski HAMERNIK
Zespół Góralski „Hamernik” zaprezentuje autentyczny folklor Skalnego Podhala w programie „Na Hamernicką nutę”. Taniec, śpiew, muzyka góralska i piękne kostiumy. Kapela na żywo.
Kierownictwo artystyczne i choreografia: Anna i Kazimierz Lassakowie

18:50 – 18:55 Amatorski Klub Tańca Towarzyskiego „encek”
Tancerze Amatorskiego Klubu Tańca Towarzyskiego „encek” wykonają Jive w formie formacji tanecznej.
Choreografia – Ada Wantuch

18:55 – 19:25 Zespoły Tańca Nowoczesnego KLIPS, Formacja Taneczna FLESZ DANCE oraz grupy Disco
Spektakl „Tańczę, więc jestem” – widowisko w stylu tańca nowoczesnego z wykorzystaniem trendów hip-hop, funky i disco, przeplatane scenami teatralnymi w ujęciu nieco humorystycznym i współczesnym. Z wykorzystaniem rekwizytów i pokazów multimedialnych, zrealizowane w ciekawej scenografii. Dynamiczny taniec i barwna oprawa spektaklu gwarantuje widzom świetną zabawę.
Choreografia i przygotowanie – Katarzyna Trynka-Ropa

19:25 – 19:30 Amatorski Klub Tańca Towarzyskiego „encek”
Pary taneczne zaprezentują Jive.
Choreografia – Ada Wantuch

19:30 – 19:40 Taneczny Klub Seniora
Pokaz grupowy tańca towarzyskiego.
Choreografia – Ada Wantuch

19:40 – 19:55 Grupa Break Dance
Pokaz Grupy Break Dance do muzyki: James Brown „Give it up or turn it loose”, Szpilersi, „Definicja Stylu”. Na czele grupy stoi Dawid Dec „Decó” – doświadczony tancerz i instruktor, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów drużynowych, mistrz Polski i wicemistrz Europy Wschodniej.
Choreografia – Dawid Dec „Decó”

19:55 – 20:00 Duet taneczny Konstantyn Zhaivoronok i Hanna Pokrason
Laureaci międzynarodowych festiwali stepowania , uczestnicy zespołu tanecznego z Ukrainy – Folk Tap Dance Group „Trio Konstantina”, który otrzymał najwyższe nagrody na międzynarodowych festiwalach stepowania, z powodzeniem występował w Polsce, na Węgrzech, Łotwie, Ukrainie. Prezentacja układu „Cyganoczka”.
Choreografia – Anatolij Borygin

20:00 – 20:05 Amatorski Klub Tańca Towarzyskiego „encek”
Pary taneczne zaprezentują Paso doble.
Choreografia – Ada Wantuch

20:05 – 20:25 Taniec brzucha Grupa MARAM – Program „Noce Orientu”- cześć I
Pokazy zespołu MARAM oraz pokaz solowy Adriany Tabaki „Sakiny”. MARAM to grupa odważnych, zarażonych orientalnym bakcylem kobiet, które na co dzień trenują taniec brzucha w NCK pod okiem specjalistki Belly Dance Adriany Tabaki „Sakiny”. Taniec łączy kuszące ruchy bioder z subtelnym ruchem rąk i od wieków robi niezwykłe wrażenie poprzez wyzwolenie tego, co najbardziej uwodzicielskie, zmysłowe i kobiece.
„Sakina” jest laureatką wielu orientalnych festiwali i konkursów
Choreograf i pedagog – Adriana Tabaka „Sakina”

20:25 – 20:30 Duet taneczny Konstantyn Zhaivoronok i Hanna Pokrason
Laureaci międzynarodowych festiwali stepowania , uczestnicy zespołu tanecznego z Ukrainy – Folk Tap Dance Group „Trio Konstantina”, który otrzymał najwyższe nagrody na międzynarodowych festiwalach stepowania, z powodzeniem występował w Polsce, na Węgrzech, Łotwie, Ukrainie. Prezentacja wokalno-taneczna – Walc w rytmie stepowania „Bałałajka”. Podkład muzyczny stanowi popularna piosenka z repertuaru Haliny Kunickiej „Czumbalalajka”, śpiewa Joanna Olszewska-Gniadek, solistka Studia Piosenki NCK.
Choreografia – Anatolij Borygin

20:30 – 20:35 Grupa Tańca Współczesnego „Forma”
Pokaz tańca współczesnego – układ „Do utraty tchu”.
Tańczą: Paulina Piszczek i Katarzyna Szlachetka
Choreografia – Paulina Piszczek

20:35 – 20:40 Katarzyna Stolarczyk-Skoczylas i Piotr Malaga
Pokaz tanga w stylizacji klasycznej do muzyki Astora Piazzolli.
Choreografia – Katarzyna Stolarczyk-Skoczylas

20:40 – 21:00 Taniec brzucha Grupa MARAM – Program „Noce Orientu”- cześć II
Pokazy zespołu MARAM oraz pokaz solowy Adriany Tabaki „Sakiny”. MARAM to grupa odważnych, zarażonych orientalnym bakcylem kobiet, które na co dzień trenują taniec brzucha w NCK pod okiem specjalistki Belly Dance Adriany Tabaki „Sakiny”. Taniec łączy kuszące ruchy bioder z subtelnym ruchem rąk i od wieków robi niezwykłe wrażenie poprzez wyzwolenie tego, co najbardziej uwodzicielskie, zmysłowe i kobiece. „Sakina” jest laureatką wielu orientalnych festiwali i konkursów.
Choreograf i pedagog – Adriana Tabaka „Sakina”

21:00 – 21:20 Fundacja Ukryte Skrzydła – Grupa Fire Show – pokaz ognia
Grupa dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy, biorących udział w regularnych, cotygodniowych zajęciach z kuglarstwa i fireshow. Uczestnicy Placówki Wsparcia Dziennego działającej pod patronatem Fundacji Ukryte Skrzydła.
Fundacja Ukryte Skrzydła jako Fundacja Teatru Ludowego została założona w 1990 roku przez Jerzego Fedorowicza. Biuro Fundacji mieści się w Nowej Hucie, os. Na Skarpie 35. Działania Fundacji skierowane są głównie do mieszkańców Nowej Huty. Fundacja prowadzi projekty dla dzieci i młodzieży oraz seniorów. „Nasze działania przyczyniają się do zmniejszania agresji, nietolerancji oraz do uwrażliwienia na problemy innych. . Jesteśmy otwarci, nie boimy się zmian. Mamy czas dla każdego człowieka takim jaki jest, wspieramy jego dobre strony. Przybliżamy nowe technologie, działamy dla różnych grup wiekowych, jesteśmy uniwersalni. Skłaniamy dzieci, młodzież, dorosłych do wartościowego wykorzystania czasu”.
Opieka artystyczna: Lana Kauliana i Jerzy Kozłowski – wolontariusze, aktywni artyści w dziedzinie fireshow
Opieka pedagogiczna: Maciej Skoczołek

prowadzenie koncertu – Ada Wantuch

Sobota, 03.06.2023, scena plenerowa
godz. 15:30 - 21:30 - koncert grup i zespołów tanecznych NCK oraz zaproszonych gości

Sobota, 03.06.2023, studio KCC
godz. 20:00 - 21:00 - „Jestem miłością III”

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL