03.09.2023

Czerwono-Czarni – koncert

Czerwono-Czarni – koncert

Legenda bigbitu w Krakowie!

Przez lata swojej działalności zespół wylansował kilkadziesiąt przebojów: „O mnie się nie martw”, „Trzynastego”, „Jedziemy autostopem” i wiele innych. W grupie występowali m.in.: Karin Stanek, Halina Frąckowiak, Wojciech Gąssowski, Seweryn Krajewski, Ryszard Poznakowski.

 

Skład zespołu:

Jan Knap – perkusja. Legenda zespołu i polskiego rock and rolla. Muzyk C-C w latach 1961 -1966. Absolwent średniej szkoły muzycznej w Krakowie, do której uczęszczał z takim sławami polskiego jazzu jak Andrzej Dąbrowski, Wojciech Karolak, czy Zbigniew Namysłowski. Mieszka w Sztokholmie.

Zbigniew Bizoń – saksofon. Muzyk i kompozytor grający w Czerwono-Czarnych w latach 1963 – 1966. Kompozytor wielu przebojów grupy, w tym znakomitego standardu „Nie wiem, czy to warto”, znanego z interpretacji Katarzyny Sobczyk. Lider znanego przed laty zespołu Stan Borys i Bizony. Mieszka w Sztokholmie.

Tomasz Jaśkiewicz – gitara. Kojarzony przede wszystkim z zespołami Czesława Niemena (Akwarele, Enigmatic, grupa Niemen), ale również muzyk Czerwono-Czarnych w 1966 roku. Obecnie gra w zespole Stanisława Soyki. Autor słynnej solówki gitarowej w utworze „Dziwny jest ten Świat”.

Wojciech Rapa – gitara basowa, śpiew. Znany szczeciński muzyk bluesowy, grający w Czerwono-Czarnych od czasu reaktywacji zespołu w roku 2004.

Ryszard Poznakowski – instrumenty klawiszowe, śpiew, konferansjer zespołu. Muzyk i kompozytor, którego przedstawiać nie trzeba, autor muzyki wielu przebojów, kojarzony z zespołem Trubadurzy, organista Czerwono –Czarnych w latach 1966 – 1967, także kierownik muzyczny grupy.

Zbigniew Lewandowski – perkusja. Ps. „Levandek” – polski perkusista, kompozytor, aranżer, a także lider własnych zespołów. Współpracował z wieloma muzykami z czołówki polskiego i światowego jazzu

Jacek Kępka – gitarzysta związany od lat z warszawską sceną rockową. Grał przez dziesięć lat w kultowej grupie Klan Marka Ałaszewskiego. Współpracował z Marią Głuchowską, Piotrem Mikstem, Grzegorzem Grzybem, gra z zespołami  Jacek Kępka Automaty, Wodospady Spokoju. W zespole Czerwono-Czarni, gra już z powodzeniem od kilku lat na koncertach w śląskich miastach i nie tylko.

Adam Wendt – saksofon tenorowy, miłośnikom jazzu nie trzeba zbytnio przedstawiać tego muzyka. Od lat Jest czołowym polskim saksofonistą, wygrywając wszelkie plebiscyty w tym prestiżowy redakcji JAZZ FORUM. Muzyk legendarnej grupy jazzu elektrycznego WALK AVAY od początku istnienia tego zespołu. Nagrywał z największymi sławami polskiego jazzu, wydał kilka płyt ze swoją muzyką. Gra w Czerwono-Czarnych tworząc duet saksofonistów ze Zbigniewem Bizoniem.

Przemysław Raminiak – polski pianista, kompozytor i aranżer jazzowy. W latach 2001-2013 był członkiem zespołu RGG Trio (Raminiak-Garbowski-Gradziuk). W 2015 r. założył kwartet jazzowy firmowany własnym nazwiskiem – Przemek Raminiak Quartet i tegoż roku zadebiutował on albumem Locomotive[1].

 

Z zespołem zaśpiewają gościnnie:

Vivian Buczek – szwedzka wokalistka jazzowa o polskich korzeniach. Jest córką puzonisty Bruno Buczka i wibrafonistki Krystyny Buczek, którzy w latach sześćdziesiątych grali w orkiestrze Zygmunta Wicharego, w zespole Mieczysława Fogga i innych grupach muzycznych. Vivian w 2000 roku i nagrała swój pierwszy album w Polsce z legendarnymi muzykami, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Dąbrowskim i Januszem Kozłowskim. Często koncertuje w Polsce. W Nowej Hucie zaśpiewa największe przeboje z repertuaru Heleny Majdaniec i Kasi Sobczyk.

Gosia Pauka – półfinalistka 9. edycji Voice of Poland (grupa Patrycji Markowskiej). Laureatka programu Szansa na Sukces z repertuarem Kabaretu Starszych Panów, Justyny Steczkowskiej i Maćka Maleńczuka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Filia we Wrocławiu, Wydział Aktorski oraz Studium Musicalowego przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Scenę teatralną dzieli między Warszawą (Komuna Warszawa), Legnicą (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej) a Gliwicami (Teatr Miejski). Na początku tego roku ukazała się debiutancka płyta autorskiego zespołu Gosi „Hylla” o tym samym tytule.

Michał Gasz – polski piosenkarz, aktor musicalowy, autor tekstów i kompozytor. Szerszą popularność zyskał jako solista zespołu Piotra Rubika. W 2005 piosenką „Papierowe ptaki” z repertuaru Krystyny Prońko zwyciężył w finale telewizyjnej Szansy na sukces. Współpracował z muzykami reprezentującymi takie gatunki jak jazz, soul i rock progresywny.

Ryszard Wagner – ur. w Szczecinie, swoją karierę muzyczną zaczynał jako mały 9-cio letni chłopiec w Chórze Międzyszkolnym „Słowiki” pod dyrekcją znanego dyrygenta Jana Szyrockiego. Później dorastając podśpiewywał z zespołami w klubach studenckich. Jako rodzynek śpiewał w zespole  „Hajduczki”, jednocześnie robił 3-letnie studia piosenkarskie przy Estradzie Szczecińskiej. Póżniej to już kontrakt do znanego zespołu wokalnego „Partita” i wyjazd do Warszawy oraz koncerty po kraju: Opole, Sopot, nagrania studyjne oraz wspólne koncerty z czołowymi gwiazdami polskimi. Następnie to studia w Katowicach na Akademii Muzycznej na dwóch wydziałach: Jazzu i Muzyki Rozrywkowej i Wokalno Aktorskim.

Natalia Hodurek – absolwentka wydziału aktorskiego o specjalności wokalno-aktorskiej krakowskiej AST. Już jako początkująca studentka zadebiutowała na zawodowej scenie tytułową rolą w „Ani z Zielonego Wzgórza” w Teatrze Groteska. Występowała także w Teatrze Nowym w „Po wygnaniu” Tomasza Cyza wg wierszy Czesława Miłosza oraz w spektaklach dyplomowych „Kochanie, zabiłam nasze koty” wg Doroty Masłowskiej w reżyserii Rafała Dziwisza i „#Gwałt na Lukrecji” w reżyserii Marcina Libera.

Izabela Kubrak – absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Od 2018 roku aktorka Teatru Bagatela. Wykształcenie wokalne zdobywała w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Aliny Radziwanowskiej.

 

Koncert poprowadzi Krzysztof Materna.

Niedziela, 03.09.2023, Scena NCK
godz. 18:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

Osoby z niepełnosprawnością ruchową prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem Organizacji Widowni w celu wyznaczenia miejsc.
Pierwszy i drugi rząd widowni Sceny NCK jest wyposażony w pętlę indukcyjną dla osób słabosłyszących.