02/06/2022

XII Krakowskie Miniatury Teatralne na Scenie NCK!

XII Krakowskie Miniatury Teatralne na Scenie NCK!

Od 18 do 24 lipca Sceną NCK rządzić będzie teatr, a wszystko za sprawą XII edycji Krakowskich Miniatur Teatralnych organizowanych przez Krakowskie Forum Kultury.
Wybór najlepszych spektakli z całej Polski. Przyjemnie chłodne wnętrze sali teatralnej. Długie wakacyjne wieczory. Zapraszamy:

 

„Tresowany mężczyzna” – Ave Teatr, Rzeszów
18.07.2022 r. (poniedziałek), g. 19.00, Scena NCK

Czy udomowiony mężczyzna i wyemancypowana bizneswoman mają szanse na udany związek? Czy kobieta zarabiająca dużo więcej od mężczyzny, nie straci do niego szacunku, a on nie przeistoczy się w zakompleksionego „teletubisia”? Jaki według mężczyzn jest ideał kobiety? Przedsiębiorcza bizneswoman czy bezradna ślicznotka z niezbyt wysokim IQ? A może ta bezradność jest pozorna, a mężczyzna „poddawany jest tresurze”?

Występują:
Magdalena Kozikowska-Pieńko
Małgorzata Machowska
Beata Zarembianka
Kornel Pieńko

Reżyseria – Marcin Sławiński

<czytaj więcej, kup bilet>

 

 

„Friends – the musical parody” – Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu
19.07.2022 r. (wtorek), g. 19.00, Scena NCK

Spektakl w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej, to jedna z najnowszych propozycji Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu, która od premiery przyciąga uwagę widzów z całego kraju. Parodia kultowego sitcomu „Friends”, to idealna propozycja dla fanów serialu, którzy na scenie znów zobaczą wszystkich głównych bohaterów, w tym niezapomnianego Gunthera z Central Perk czy Janice – nowojorczankę z krwi i kości.

Niesamowitą podróż do Wielkiego Jabłka umilą śpiewane na żywo „friendsowe” piosenki w polskim tłumaczeniu, a wszystko to w perfekcyjnie odwzorowanej scenografii. Spektakl na licencji Theater Mogul.

Występują:
Rachel – Agnieszka Brenzak / Iga Rudnicka
Chandler – Jeremiasz Gzyl / Natan Nogaj
Phoebe – Adrianna Koss / Oksana Terefenko
Joey – Marcin Sosiński / Dominik Bobryk
Monica – Małgorzata Regent / Izabela Pawletko
Ross – Kamil Zięba / Maciej Podgórzak
Gunther – Michał Zacharek / Marcin Słabowski

Reżyseria – Agnieszka Płoszajska

<czytaj więcej, kup bilet>

 

„To wiem na pewno” – Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie
22.07.2022 r. (piątek), g. 19.00, Scena NCK

Dziwny tytuł… To wiemy na pewno. Ale czy rzeczywiście ktoś w tej sztuce coś wie na pewno? Pozory wskazują, że może tak być.

Oto małżeństwo w średnim wieku, czwórka dorosłych dzieci. Prowadzą zwykłe życie, tylko młodsza córka nadal mieszka z rodzicami. Ale jak to bywa, coś powolutku zaczyna się rozłazić w szwach. Ktoś postanawia wyprowadzić się z własnej rodziny. Ktoś odkrywa, że nie mieści się w skórze swojej płci. Ktoś nie może znieść własnej bezradności po utracie pracy.

Występują:
Agata Kulesza
Przemysław Bluszcz
Paulina Gałązka
Waleria Gorobets
Paweł Gasztold-Wierzbicki
Jan Wieteska

Reżyseria – Iwona Kempa

<czytaj więcej, kup bilet>

 

„Nieostrość widzenia” – Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego w Warszawie
23.07.2022 r. (sobota), g. 19.00, Scena NCK

Ewa Ziętek staje przed publicznością w niezwykłym monodramie. Spektakl to opowiedziana z bliskiej perspektywy historia Zofii Książek-Bregułowej, polskiej aktorki, poetki, łączniczki AK, która splata się na scenie z retrospekcją Ewy Ziętek na temat jej własnego życia. Widzowie stopniowo odkrywają kolejne etapy życia obu artystek, poznają ich motywacje, doświadczenia, refleksje. Opowieści na podstawie tekstu Remigiusza Grzeli, w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego nie brakuje także ciepła i humoru.

Występuje – Ewa Ziętek

Reżyseria – Wawrzyniec Kostrzewski

<czytaj więcej, kup bilet>

 

„Thrill me. Historia Leopolda i Loeba” – Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury
24.07.2022 r. (niedziela), g. 19.00, Scena NCK

Jest rok 1924, w Chicago powstaje plan na zbrodnię doskonałą, motywowaną przeświadczeniem o byciu nadczłowiekiem. Jego autorami są Nathan Leopold i Richard Loeb –  pochodzący z dobrych domów studenci, nazwani później przez historię „The Thrill Killers”.

Ich historia, wielokrotnie podejmowana przez popkulturę, stanowiąca inspirację dla filmu Sznur Alfreda Hitchcocka czy Funny Games Michaela Hanekego, doczekała się polskiej, teatralnej inscenizacji. Polska prapremiera sztuki autorstwa Stephena Dolginoffa odbyła się 16 października 2020 roku w Mazowieckim Teatrze Muzyczny im. Jana Kiepury.

Występują:
Maciej Pawlak
Marcin Januszkiewicz
z gościnnym udziałem Filipa Kosiora i Mirosława Zbrojewicza
Fortepian – Karina Komendera

Reżyseria – Tadeusz Kabicz

<czytaj więcej, kup bilet>

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL