24.07.2022

„Thrill me. Historia Leopolda i Loeba” – XII Krakowskie Miniatury Teatralne

„Thrill me. Historia Leopolda i Loeba” – XII Krakowskie Miniatury Teatralne

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Mrożący krew w żyłach musical przedstawiający plan na zbrodnię doskonałą, motywowaną przeświadczeniem o byciu nadczłowiekiem. Przeniesiona na deski teatru historia legendarnego duetu, tak zwanych „zabójców dreszczyku emocji”, który w latach 20. popełnił jedną z najgłośniejszych zbrodni XX wieku.

Jest rok 1924, w Chicago powstaje plan na zbrodnię doskonałą, motywowaną przeświadczeniem o byciu nadczłowiekiem. Jego autorami są Nathan Leopold i Richard Loeb –  pochodzący z dobrych domów studenci, nazwani później przez historię „The Thrill Killers”.

Ich historia, wielokrotnie podejmowana przez popkulturę, stanowiąca inspirację dla filmu „Sznur” Alfreda Hitchcocka czy „Funny Games” Michaela Hanekego, doczekała się polskiej, teatralnej inscenizacji. Polska prapremiera sztuki autorstwa Stephena Dolginoffa odbyła się 16 października 2020 roku w Mazowieckim Teatrze Muzyczny im. Jana Kiepury.

 „Thrill me” w reżyserii Tadeusza Kabicza to studium wieloznacznej, toksycznej relacji dwojga młodych ludzi, którzy natchnieni filozofią Nietzschego, pragną udowodnić swoją wyższość nad prawem, społeczeństwem i przede wszystkim nad drugim człowiekiem. To historia chłopców z sąsiedztwa, spragnionych sensacji i szukających wartości swojego życia w zbrodni. Ale przede wszystkim to uniwersalna opowieść o potrzebie bliskości, która ulega chorej manipulacji i niebezpiecznej idei.

Mam nadzieję, że musical „Thrill me. Historia Leopolda i Loeba” Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, podobnie jak w innych krajach, tak i w Polsce, spotka się z entuzjazmem Publiczności, a poza dreszczykiem emocji przyniesie lekcję głębszego zrozumienia psychiki drugiego człowieka, inspiracji nim i skutecznej obrony przed negatywnym jego wpływem
– mówi Iwona Wujastyk, Dyrektor MTM.

To doskonale wyśpiewana historia zbrodni w wykonaniu Marcina Januszkiewicza i Macieja Pawlaka – Laureatów XV Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury oraz zwycięzców Musicalowych Nagród Widza za sezon 2020/2021.

 

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.

 

Występują:
Maciej Pawlak
Marcin Januszkiewicz
z gościnnym udziałem Filipa Kosiora i Mirosława Zbrojewicza
Fortepian – Karina Komendera

Reżyseria – Tadeusz Kabicz
Koncepcja sceniczna – Tadeusz Kabicz, Maciej Pawlak
Animacje – Karolina Jacewicz
Reżyseria świateł – Dariusz Albrycht
Autorka przekładu na język polski – Małgorzata Lipska
Zdjęcie ilustrujące – Marek Popowski

Premiera – 16 października 2020 roku

 Czas trwania spektaklu: 90 minut

 


Organizator – Krakowskie Forum Kultury

Niedziela, 24.07.2022, Scena NCK
godz. 19:00

Bilet – 100 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL