25.06.2022

Nowa Huta Masters 2022

Nowa Huta Masters 2022

To już 6 impreza z cyklu Nowa Huta Masters! Mega dawka tanecznych emocji gwarantowana – pula nagród to w tym roku to 6.000 zł!

NH Masters to konkurs bboy bitw solo, w których tancerze break dance zmierzą się ze sobą w dwóch kategoriach: Kids (do 15 lat) i Dorośli (powyżej 15 lat).
Osoby zgłoszone do udziału zostaną rozlosowane w pary, następnie bezpośrednio po każdej bitwie skład sędziowski wyłoni zwycięzcę. Obowiązuje „system pucharowy” – przegrany odpada, wygrany przechodzi do następnego etapu.

DO POBRANIA:
NH MASTERS 2022 regulamin
NH MASTERS 2022 karta zgłoszenia

 

JURY:

BBOY BARTAZZ – jeden z czołowych tancerzy wykonujących Breaking w Polsce. We wrześniu 2008 został honorowany nagrodą Over The Top- Special Award za całokształt swojej tanecznej twórczości i wkład w rozwój polskiego Breaking’u. Jest to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w historii polskiej sceny które potwierdza jak dużym jest autorytetem w swojej dziedzinie.

Bartek z Wągrowca

Roody – członek drugiej edycji kieleckiej ekipy Broken Glass. Współtwórca BF Movie (filmu o kieleckiej scenie bboyingu) i BBoy Magazine. Autor artykułów ukazujących się na łamach Flava Magazine. Ciągle zajawiony kulturą hip hop.

 

OPRAWA MUZYCZNA:

BBOY/DJ MARKOWY – pochodzący ze Świebodzic Bboy, DJ & producent gatunków muzycznych takich jak funk, bboy breaks, boom bap, muzyka instrumentalna oraz szeroko pojęta muzyka hip hopowa, często urozmaicana własnymi wersjami oraz remixami. Autor albumów z gatunku breakbeat, współtwórca m.in. oficjalnego soundtracku Battle Of The Year,  mixtejpów i produkcji hip hopowych. Jego produkcje można usłyszeć m.in. na albumach: BadBrothaz, Hurragun, Markowy Decó, Pastor, Młody GOH czy Respect for Tape.

Bboy / DJ Merrenda – Reprezentant międzynarodowych organizacji artystycznych Sinior Family oraz Mad Skillz. Z kulturą Hip Hop związany od 2001 roku poprzez taniec Breaking. Na swoim koncie posiada kilkadziesiąt wygranych imprez. Od 2010 roku wszedł w świat Djingu, do tej pory zagrał kilkadziesiąt imprez, jego dobrze dobrana selekcja w gatunkach Funk & Rap & Breaks wyzwala u tancerzy naturalną ekspresję. Człowiek pełny pasji, zaangażowania, energii oraz determinacji w dążeniu do celu, co przekłada się na jego umiejętności.

DJ Plash – Dj, Producent, Kolekcjoner płyt oraz Bboy. Za gramofonami od przeszło 1999 r., a na Breakowej scenie aktywny od 1997 r. Przez ten czas zagrał setki imprez, koncertów czy breakowych walk. Regularnie udziela się w różnych muzycznych projektach począwszy od współpracy za znanymi polskim jazzmanami (Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak) skończywszy na ostrych gitarowch brzmieniach z zespołem WuHae, z którym wystąpił przed legendarnym zespołem Korn. Obecnie gra w zespole FLUE, który jest niesamowitym połączeniem klawiszy, basu, perkusji, samplera oraz gramofonów. Koncertowo udziela się także jako Dj Wojtasa oraz Dj legendarnej rapowej grupy Wzgórze Ya Pa 3. Jego sety to duża dawka funku, soulu, oryginalnych breaków czy klasycznego rapu.

 

AKROBATYKA SŁOWNA:

Bboy Sierber i  Bboy Mąka to duet Mistrzów ceremonii, który powstał w 2010 roku. Arek Mąka swoje pierwsze kroki jako bboy stawiał już w 2000 roku. Sierber od 2003 na parkiecie. Podróżując po całej Europie i startując w setkach wydarzeń byli znudzeni szablonowym prowadzeniem imprez, które w żaden sposób nie przypominało hip hopowej atmosfery i czystej energii wynikającej z tej pięknej kultury. Połączyli siły aby dać światu innowacyjną forme prowadzenia imprez, w której głownie liczy się ogrom energii, humoru a przede wszystkim prawdziwa hip hopowa atmosfera pokoju, miłości, jedności i dobrej zabawy. Reprezentanci ekipy Sinior Family oraz Mad Skillz Crew, z którymi dziesiątki razy stawali na podium w różnych zakątkach świata. Fani muzyki z vinyli, podróży i dobrej zabawy zawsze i wszędzie! Real Hip Hop is over here!

 

Wydarzenie towarzyszące:

WARSZTATY
Tak jak przy poprzednich edycjach, tak i w tym roku, w trakcie warsztatów poprzedzających turniej, swoją wiedzą o bboyingu podzieli się jeden z sędziów. Tym razem będzie to BBOY BARTAZZ.
<czytaj więcej, zapisz się>

GRAFFFITI JAM
Równolegle z częścią konkursową odbywać się będzie Graffiti Jam – na ścianach wyznaczonych przez Organizatora. Zapraszamy writerów z całej Polski na ściany, które mają już za sobą wieloletnią tradycję malowania.

KONCERT SZPILERSÓW
Ekipa założona w 2012 roku, w Krakowie, skład: Decó – bboy, mc, beatmaker; Dj Sad Man – gramofony; Artur Pałusz – perkusja.

Nazwa jest wariacją niemieckiego słowa „spielen” – grać, Szpilersi czyli po prostu gracze, grajkowie. Grają muzykę opartą na samplach, wzbogaconą instrumentami, inspirowaną szeroko pojętym old school hip hopem. Głównym twórcą jest Decó, większość podkładów jest produkowanych przez niego, jest on również autorem wszystkich tekstów. Często podczas produkcji muzycznych współpracują z zaprzyjaźnionymi muzykami.

Na swoim koncie mają pięć albumów: „zDECydowanie” i „Luźna Szpilerka mixtape”, które ukazały się pod szyldem Maxflo Lab oraz „Akaizm”, „Boom Bengers” i „Jazz Junkies”, zrealizowane własnym sumptem. Ich muzyka brzmieniem nawiązuje do „złotej ery hiphopu”. Luźne teksty, ciekawy flow, zaskakujące porównania i śmieszne skojarzenia to szpilerska norma. Materiał skierowany do ludzi, którzy chcą się uśmiechnąć i pobujać. Występowali trzykrotnie na legendarnym festiwalu Hip Hop Kemp oraz supportowali i współpracowali z takimi artystami jak: OSTR, Abradab, Pokahontaz, Peja, Hurragun, Skorup, Bu, Metrowy, Buka, Kękę, Jamal, Ra The Rugged Man.

 

„Moja przygoda z hip-hopem” – wystawa dorobku artystycznego Dawida Deca „Decó”

Od 30-tu lat zajmuję się bboyingiem, rapem, produkcją bitów, street showami, prowadzeniem warsztatów. Nierozerwalnie wiąże się to z sędziowaniem, organizowaniem, prowadzeniem, koncertami, pokazami, ogólnie imprezami i wyjazdami. Zawsze starałem się zachować jakiś gadżet na pamiątkę; co było pod ręką, plakat czy ulotkę, potem wrzucałem to do domowego archiwum. Myślę, że nadeszła dobra okazja by odkurzyć moje „skarby” i podzielić się z Wami wspomnieniami.
Oczywiście to nie wszystkie wydarzenia w jakich brałem udział. Wiele imprez, jamów czy street show nie było plakatowanych czy ulotkowanych, szczególnie w latach 90-tych. Niektóre z pamiątek zaginęły podczas szalonych i częstych, młodzieńczych przeprowadzek. Wybrałem najlepsze z tego, co mi zostało i streściłem trzy dekady mojej przygody z hip-hopem. Chciałem zobaczyć wszystko rozłożone w jednym miejscu i skomponowane w różne historie. Zaskoczyła mnie różnorodność tych rzeczy, różnice w jakości projektów, wykonania, kolorystyki, liternictwa… Dodałem do tego kilka starych zdjęć (naprawdę oldskul z kliszy) i mój dorobek muzyczny w postaci 21 okładek płyt, które stworzyłem wraz ze wspaniałymi ludźmi dzielącymi moją pasję. Mam nadzieję, że oglądając ten zestaw wspomnień uśmiechniesz się i być może nieraz zdziwisz. Dalej!!!

– Dawid Dec „Decó”

 

Sobota, 25.06.2022, budynek C
godz. 14:00 - start imprezy

Dział Artystyczny
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: ARTYSTYCZNY@NCK.KRAKOW.PL