25.06.2022

Warsztaty break dance – BBOY BARTAZZ

Warsztaty break dance – BBOY BARTAZZ

Przed turniejem Nowa Huta Masters 2022 <więcej informacji>, podczas sesji warsztatowej, swoją wiedzą na temat bboyingu podzieli się jeden z sędziów NH Masters: BBOY BARTAZZ.

Mój Breaking to dbałość o tradycję inspirowana takimi pionierami jak Ken Swift, Alien Ness, Mr.Wiggles. To moja wizja oparta o klasyczną esencję tej formy sztuki.
Na moich warsztatach dowiesz się m. in. czym jest Top Rocking, Dropy (Go-Downs), Spiny i Footwork, oraz wykonywanie ruchów na różnych poziomach. Nauczysz się tworzyć z tych elementów rozbudowane sekwencje, połączone w jedną, oryginalną i płynną formę. Rozwiniesz kreatywność, swój indywidualny charakter i sprawność. Moje warsztaty to bez wątpienia duża porcja inspiracji i wiedzy poparta wieloletnim doświadczeniem i osiągnięciami. Zapraszam serdecznie.
– B-boy Bartazz aka BARTZ 79’

 

BBOY BARTAZZ – jeden z czołowych tancerzy wykonujących Breaking w Polsce. We wrześniu 2008 został honorowany nagrodą Over The Top- Special Award za całokształt swojej tanecznej twórczości i wkład w rozwój polskiego Breaking’u. Jest to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w historii polskiej sceny które potwierdza jak dużym jest autorytetem w swojej dziedzinie. Do jego największych osiągnięć należą m.in.: zajęcie 1 miejsca na ogólnopolskich zawodach Pokaż Swój Styl 2005 (Gdańsk), gdzie startowało 32 najlepszych tancerzy z całego kraju oraz zajęcie 2 miejsca na międzynarodowych zawodach INTERNATIONAL BREAK DANCE EVENT 2005 gdzie pokonał 50 tancerzy z całego świata. Rok później zdominował wszelkie organizowane w kraju turnieje zajmując: 1 miejsce w imprezie o międzynarodowym charakterze WARSAW CHALLENGE 2006 (Warszawa);  1 miejsce na NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH 2006 (Olsztyn); 1 miejsce na CHECK THE FLOW 2006 (Warszawa). Osiągnięcia zdobyte przez Bartazz’a przyczyniły się do wypromowania jego umiejętności na arenie międzynarodowej. Został dzięki temu wielokrotnie zapraszany na zagraniczne imprezy taneczne w charakterze gościa specjalnego, m.in: TOTAL CALL OUT 2007 (Holandia), BATTLE OPSESSION 2007 (Francja), TOTAL SESSION 2007 i wiele innych. Od 2004 roku oprócz aktywnego uczestniczenia w tanecznych imprezach jako zawodnik jest również zawodowym instruktorem tańca. Na jego zajęciach każdy jest traktowany indywidualnie. W pracy instruktora wypracował już wiele praktycznych metod w nauczaniu zarówno zaawansowanych tancerzy jak i osób stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie. Poza startowaniem w imprezach tanecznych i pracy jako instruktor Breaking’u jest również z racji swojego autorytetu w środowisku tanecznym jednym z najbardziej uznanych sędziów. W swojej karierze tanecznej sędziował kilkadziesiąt imprez, m. in. polskie eliminacje do CIRCLE KINGZ 2007 gdzie zasiadał w komisji razem z legendarnym pionierem Breaking’u- Ken Swiftem (USA), międzynarodowe zawody WARSAW CHALLENGE 2009, ADIDAS ROCK THE FLOOR 2011 i 2012 oraz RED BULL BC ONE Poland Cypher 2019.

Sobota, 25.06.2022, sala 206
godz. 11:00 - 12:30

Wejściówka - 50 zł

Dział Artystyczny
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: ARTYSTYCZNY@NCK.KRAKOW.PL