30.01.2019

Scena Piosenki Autorskiej: Jarosław Buczek

Scena Piosenki Autorskiej: Jarosław Buczek

 

Wystąpi:
Jarosław Buczek – śpiew, gitara
Piotr Bzowski – śpiew, gitara 

Zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

 

Czwarty koncert z cyklu „Scena Piosenki Autorskiej” w NCK.

 

Jarosław Buczek – śpiewający autor, kompozytor muzyki do wierszy; Gra i śpiewa dla szerszej publiczności od dziesięciu lat, ale pierwsze piosenki pisał znacznie wcześniej. Będąc jeszcze w liceum, trafił w Gorce na pierwszy w swoim życiu rajd, po którym przyrzekł sobie: „Gitara i góry zostaną ze mną na zawsze. Góry zmuszają do wysiłku, ale potem dają wytchnienie. Gitara pomaga poznawać ludzi. Ludzie, którzy potrafią słuchać, też je dają”.

Najmilej wspominane przez Jarka Buczka osiągnięcia, to nie tylko nagrody na konkursach – m.in. wyróżnienie na II Bieszczadzkich Spotkaniach ze Sztuką „Rozsypaniec” (2011), II miejsce na  Przeglądzie Poetyckim „Strojne w biel” w Lublinie (2015), nagroda na XXVIII Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską w Biłgoraju (2016), ale też spotkania z publicznością, recital na Festiwalu Doliny Sanu w Mucznem w Bieszczadach, udział w koncercie dla Polaków mieszkających w Łucku na Ukrainie, występy podczas Wieczorów Bieszczadzkich w Chełmie. Artysta długo związany był z chełmską Galerią Atelier. Na przestrzeni ponad dziesięciu lat zorganizował tam kilkadziesiąt recitali i koncertów wykonawców z kręgu piosenki poetyckiej. Jest pomysłodawcą i organizatorem festiwalu bardów „Ballada o…”, oraz „Chełmskiej Nocy z Bluesem”. Wspólnie z żoną Iwoną organizuje spotkania poetycko-muzyczne „Granie na Majdanie”, podczas których, na scenie zbudowanej specjalnie dla tego celu pod ponad stuletnią lipą, odbywają się koncerty piosenki poetyckiej.

Od 2015 r. Jarek Buczek coraz częściej występuje wraz z krakowskim muzykiem gitarzystą, śpiewającym autorem – Piotrem Bzowskim, który ze swoimi pomysłami scenicznymi (Bo To Nie Bo, Się Jakoś Nie Klei) jest laureatem wielu festiwali. Wspólnie artyści nagrali też w 2018 r. płytę CD „ Ślady”, będącą dźwiękową opowieścią o ludziach, miejscach i zdarzeniach, które we wrażliwości twórców takie właśnie ślady zostawiły.

 

 

Środa, 30.01.2019, sala kameralna 203
godz. 19:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL