22.06.2021

Warsztaty komiksu

Warsztaty komiksu

Od 26 października 2020 r. do odwołania zajęcia ZAWIESZONE.
Komunikat informacyjny z 4.11.2020 r. <kliknij>

Papierkologia, czyli warsztaty kreatywnego pisania i rysowania

To nie smartfony, ale PAPIER jest najbardziej interaktywną rzeczą na świecie. Na papierze, wymyślonym prawie dwa tysiące lat temu, pisarze, naukowcy, poeci i rysownicy porządkowali i dokumentowali wielkie myśli i genialne pomysły. Papier jest cierpliwy – można na nim pisać, rysować, można go drzeć, ciąć i zawijać. I to właśnie będziemy robili na warsztatach – na czystych kartkach odręcznie zapisywali scenariusze i rysowali komiksy, projektowali zaproszenia, ale także budowali nieoczywiste, papierowe konstrukcje, ekologicznie wykorzystując stare gazety. Czapka z papierowymi włosami? Papierowy fryzjer? Zrobimy wszystko, aby uśmiech nie znikał z twarzy dziecka.

Zapraszamy też do wspólnej zabawy rodziców. Papierkologia to oparte na absolutnie autorskich pomysłach zabawy, które pobudzą kreatywność Państwa dziecka. Będą to warsztaty manualne, bez użycia prądu, za to z olbrzymią dawką wyobraźni i humoru. Dziecko pozna podstawy języka komiksu, zapozna się ze schematem pisania scenariuszy, ale nauczy się także tworzyć zabawne figury przestrzenne. Wszystko z papieru i na papierze.   

Zajęcia prowadzi autor dwudziestu interaktywnych, aktywizujących książek dla dzieci i młodzieży, ale także autor słuchowisk radiowych i reklam, rysownik komiksów: Minek i Minka, Pik i Robi czy piesek Fafik, stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Robert Trojanowski

zajęcia:

od 06.10.2020 do 22.06.2021, sala 008
wtorek, 17:00 - 18:00

350 zł - karnet semestralny
30 zł - jednorazowa wejściówka

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 35
e-mail: edukacja@nck.krakow.pl

podobne zajęcia