21.04.2016

Mariusz, razem damy radę! – Nowohucka Gala Stand-Up już 21 kwietnia

Już za tydzień, 21 kwietnia odbędzie się niezwykła akcja – Nowohucka Gala Stand-up. Cały dochód przekazany zostanie na rzecz Mariusza, jednego z codziennych, cichych bohaterów, który wielokrotnie angażował się w akcje charytatywne dla innych, a teraz sam potrzebuje pomocy. Dla Mariusza wystąpią znani artyści – komicy: Tomasz Biskup, Mariusz Kałamaga, Jacek Noch, Ewa Błachnio i Marcin Zbigniew Wojciech, a Galę poprowadzi Anna Kukawska.

Mariusz, razem damy radę! – Nowohucka Gala Stand-Up będzie miała dwie odsłony – o godz. 17.00 oraz 19.30. Będziemy mieć okazję pośmiania się – i wyśmiania raka, a wszystko to w jednym celu: by pomóc odzyskać życie Mariuszowi. Na scenie zobaczymy znanych, charyzmatycznych stand-upowych komików, którzy gwarantują, że będzie zabawnie, pozytywnie i absolutnie wyjątkowo.

Mariusz Kałamaga − szalony i nieobliczalny mistrz improwizacji oraz budowania absurdalnych sytuacji, w cudowny i właściwy dla siebie sposób budzący w ludziach sympatię oraz wyzwalający w nich to, co skrywają pod maską powagi. Kiedyś lider kabaretu Łowcy.B. Tomek Biskup – jeden z niewielu na świecie biskupów-ateistów. Komik, który uśmiecha się rzadziej niż deszcz pada na pustyni Gobi, a mimo to potrafi być śmieszny. Jacek Noch, który o sobie mówi, że jest marzycielem z wielkim dystansem do siebie i świata, szczery, bezpośredni i bardzo zabawny. Marcin Zbigniew Wojciech – człowiek trojga imion, z czego jedno jest nazwiskiem. Kwintesencja określenia: „pozytywny wariat” – żywioł sceniczny i znana w całej Polsce dusza towarzystwa. Ewa Błachnio – aktorka kabaretowa (były kabaret Limo) i dramatyczna, konferansjerka, podpora Reprezentacji Artystów Polskich w Hokeja (a  jakże!), a przede wszystkim – jedyna kobieta w gronie występujących 21 kwietnia artystów. O całościową oprawę występów zadba Anna Kukawska – aktorka scen muzycznych i dziennikarka, ostatnio – policjantka. Robi to, co lubi… chociaż gdyby można było utrzymać się ze słuchania smętnych piosenek i jedzenia Kasztanków, to – jak mówi – z pewnością robiłaby coś innego.

Przed każdym z przedstawień będzie możliwość wzięcia udziału w specjalnym, półgodzinnym spotkaniu z artystami. W czasie imprezy zaplanowano także licytację pamiątek i niespodzianek. Cały dochód przekazany zostanie na walkę o życie Mariusza.

Kim jest Mariusz? To człowiek, który przez całe życie pomagał innym, angażując się w akcje charytatywne czy wspieranie lokalnych inicjatyw. Teraz sam potrzebuje pomocy. To kochający mąż, ojciec trójki dzieci. Od października 2014 roku zmaga się z nowotworem – najpierw był to nowotwór wątroby, potem – nerki, teraz – kręgosłupa. Mariusz walczy, poddając się m.in. kosztownej terapii przeprowadzanej w polskich i niemieckich klinikach. Jego bitwa o życie pochłonęła już całkowicie budżet domowy, a także ten z zaciągniętych kredytów.

Bądźmy więc razem, 21 kwietnia, dla Mariusza. Wspólnie wyśmiejmy raka i pomóżmy temu wspaniałemu człowiekowi. Udowodnijmy, że „razem damy radę”, a w pomocy drzemie moc! – zachęca Sebastian Adamczyk z Fundacji Wspierania, Kreowania i Promocji Nowej Huty, która organizuje wydarzenie.

Mariusz, razem damy radę! – Nowohucka Gala stand_up: 21 kwietnia 2016 – Nowohuckie Centrum Kultury.

Bilety w cenie 35 zł można nabyć poprzez biletyna.pl (na godz. 17.00) oraz bezpośrednio w Sklepiku NH – Manufaktura Nowohucka przy Os. Centrum C1 (wejście do STS) – na godz. 19.30.

Więcej informacji na Fanpage wydarzenia.

Czwartek, 21.04.2016, Scena NCK