22/04/2016

Wiosenny Koncert Nowej Huty

Wiosenny koncert Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Huta

Za oknem wiosna w pełni, a za sprawą Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Huta, ta piękna pora roku zagości także na Scenie NCK. Wielokrotnie odznaczany i nagradzany na festiwalach Zespół folklorystyczny wystąpi przed krakowską publicznością na specjalnym, Wiosennym Koncercie.

W najbliższą niedzielę (24 kwietnia) o godzinie 17:00 tancerze zaprezentują bardzo bogaty program, na który składać się będą tańce i pieśni regionalne z różnych regionów kraju. W trakcie koncertu widzowie przeżyją podróż sentymentalną od Spisza przez sądecczyznę, regiony rzeszowski i krakowski, aż po Beskid Żywiecki, a regionalne dźwięki zostaną uzupełnione wspaniałymi polskimi tańcami narodowymi – Polonezem, Mazurem, Oberekiem, Kujawiakiem i Krakowiakiem.

90-minutowy pokaz taneczny odbędzie się przy muzyce wykonywanej na żywo – akompaniować będzie Ludowa Kapela ZPiT Nowa Huta – będzie można usłyszeć dźwięki skrzypiec, altówki, klarnetu i trąbki.

Koncert będzie pokazem umiejętności prawie pięćdziesiątki tancerzy w wieku 19-26 lat z młodzieżowej części formacji. Artyści, których będzie można podziwiać na scenie, na co dzień z sukcesami reprezentują Nową Hutę i Polskę na festiwalach i konkursach międzynarodowych – w sierpniu staną do walki o tytułów mistrzów na Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Folklorystycznych w Szwajcarii. Do tej pory Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta wystąpił na ponad 65 festiwalach na całym świecie (wymienić można między innymi takie kraje jak Egipt, Austria, Wielka Brytania, Francja, Turcja) i jest zespołem z najdłuższymi tradycjami w historii Nowohuckiego Centrum Kultury.

Serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy koncert – szczegóły!