21/05/2020

Nie ma nudy w… domu! #44

Nie ma nudy w… domu! #44

Jeśli możecie sobie obecnie pozwolić na luksus niewychodzenia z domu, bardzo się cieszymy i spieszymy z prawdziwie kulturalną pomocą, jeśli dopadłaby Was nuda!

Na piątek mamy aż dwie propozycje webinarów:

 

11.00 – webinar Klubu Super Mama: PLENEROWE ZABAWY SENSORYCZNE <kliknij>

Istnieje wiele mitów wokół sensoryki. Jednym z nich jest to, że do stymulacji zmysłów potrzebujemy drogie, specjalistyczne sprzęty. Nic bardziej mylnego!

We wspieraniu integracji sensorycznej mogą nam posłużyć codzienne spacery i inne aktywności, które możemy zaaranżować na świeżym powietrzu. Przestrzeni nie trzeba specjalnie przygotowywać, a jedynie uruchomić wyobraźnię. Mózg najlepiej rozwija się w ruchu, najlepiej przyswajalne są bodźce naturalne. 

Zapraszamy na webinar, w którym opowiemy o tym, jak stymulować zmysły poza placem zabaw, na który obecnie dzieci, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami, niestety nie mają wstępu.

Z widzami,  w przestrzeni wirtualnej, spotka się mgr Joanna Krysiak.

 

18.00 – webinar Klubu Podróżników Navigator: Kijów – miasto Złotych Kopuł <kliknij>

Kijów, niezwykłe miasto, od którego początek wzięła ziemia ruska. Miasto będące pierwszą stolicą Rusi Kijowskiej do dzisiaj uważane jest za matkę wszystkich rosyjskich miast. Kopuły cerkwi zdobią piękny, kijowski krajobraz, a zielone wzgórza pokrywające miasto powodują , że Kijów stał się jednym z najbardziej zielonych miejsc wśród wszystkich europejskich stolic. Miasto Bułhakowa, Niekrasowa, i wielu innych światowej klasy artystów i pisarzy przyciąga swoją energią i niepowtarzalnym charakterem.

Zapraszamy do zapoznania się z historią miasta oraz na wirtualny spacer po jego urokliwych miejscach i niezwykle magicznych zakątkach.  

Slajdowisko online poprowadzi Borys Tynka – podróżnik, autor przewodników po ukraińskich miastach (m.in. Odessie, Lwowie, Kijowie), a także po Ukrainie Zachodniej oraz zamkniętej czarnobylskiej strefie wykluczenia. Przewodniki wydane po polsku na terenie Ukrainy są obecnie tłumaczone na język rosyjski, ukraiński, niemiecki, angielski oraz francuski. Przewodnik po Odessie ma doczekać się również tłumaczenia na język chiński oraz grecki.

 

Webinary odbędą się w piątek – 22.05.2020 r. – na Facebooku Nowohuckiego Centrum Kultury <kliknij>

 

Sprawdźcie też koniecznie nasze inne propozycje, które pomogą Wam nie dopuścić do nudy w domu: