23/04/2020

Nie ma nudy w… domu! #25

Nie ma nudy w… domu! #25

Jeśli możecie sobie obecnie pozwolić na luksus niewychodzenia z domu, bardzo się cieszymy i spieszymy z prawdziwie kulturalną pomocą, jeśli dopadłaby Was nuda!

Na piątek mamy aż dwie propozycje webinarów:

11.00 – webinar Klubu Super Mama: DOMOWE ZABAWY SENSORYCZNE <kliknij>
Czy zabawy sensoryczne wymagają specjalistycznych i drogich sprzętów? Jaki wpływ mają zabawy na rozwój dziecka? Na wykładzie dowiemy się jakie zabawy sensoryczne można zorganizować dziecku w domu za pomocą rekwizytów codziennego użytku. Nauczymy się organizować mądre aktywności i kreować sensorycznie przyjazną przestrzeń dla maluchów. Będzie można także zadawać pytania do specjalisty na żywo.
Z widzami, w przestrzeni wirtualnej, spotka się mgr Joanna Krysiak.

 

18.00 – webinar Klubu Podróżników Navigator: CZARNOBYL <kliknij>

Interesując się historią Ukrainy nie sposób ominąć tego tragicznego w skutkach dnia, 26 kwietnia 1986 roku. Awarię w czarnobylskiej elektrowni jądrowej uważa się za największą w całej historii energetyki jądrowej. Ucierpiało przez nią i nadal cierpi miliony ludzi. Część Ukrainy nie nadaje się do dnia dzisiejszego do dalszego zamieszkania i będzie tak przez kolejne dziesiątki lub setki lat.

Aby zrozumieć rozmiary katastrofy w czarnobylskiej elektrowni, nie wystarczy tylko zapoznać się ze źródłami, które są ogólnie dostępne. Bezwzględnie należy również odwiedzić zamkniętą do dnia dzisiejszego strefę wykluczenia, która jest w pewnym sensie symbolem porażki naszej cywilizacji. Organizowane przez nas slajdowisko ma zachęcić do bliższego poznania tego miejsca, zachęcić do bliższego poznania historii miast i wsi, które ucierpiały w skutek awarii podobnie jak ich mieszkańcy, których przymusowo ewakuowano z rodzinnych domów.

 Slajdowisko online poprowadzi Borys Tynka – podróżnik, autor przewodników po ukraińskich miastach (m.in. Odessie, Lwowie, Kijowie), a także po Ukrainie Zachodniej oraz zamkniętej czarnobylskiej strefie wykluczenia. Przewodniki wydane po polsku na terenie Ukrainy są obecnie tłumaczone na język rosyjski, ukraiński, niemiecki, angielski oraz francuski. Przewodnik po Odessie ma doczekać się również tłumaczenia na język chiński oraz grecki.

 

Sprawdźcie też koniecznie nasze inne propozycje, które pomogą Wam nie dopuścić do nudy w domu: