Mały NAVIGATOR 2024 – warsztaty dla dzieci
Mały NAVIGATOR 2024 – warsztaty dla dzieci
W ramach tegorocznego Navigator Festival Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na cykl spotkań przygotowujących małych globtroterów do wielkich wypraw. Uczestnicy zajęć będą mieli możliwość stworzenia własnych, niepowtarzalnych dzienników z podróży. Nauczą się planować i przygotowywać wymarzone wyprawy, a także odczytywać z mapy ważne informacje. Poznają jakie niebezpieczeństwa grożą w trakcie różnych wyjazdów. Ponadto podczas zajęć młodzi odkrywcy dowiedzą się skąd się wzięły góry i po co ludzie wybierają się na ich szczyty. Poszukają odpowiedzi na pytania dotyczące górskiego krajobrazu, roślin i zwierząt, a także dowiedzą się, jakie umiejętności i wiedzę trzeba zdobyć przed wyruszeniem na górską wyprawę, jak wygląda życie w górach wysokich i jakie tradycje kultywują Tybetańczycy. Zagrają na śpiewających misach i dzwonkach tybetańskich. Poprzez praktyczne ćwiczenia uczestnicy warsztatów zdobędą umiejętność rozpoznawania charakterystycznych formacji skalnych, odkrywając przy tym bogactwo skarbów skrytych w ziemi Małopolski.
WARSZTATY TWORZENIA TRAVEL JOURNAL
13 kwietnia (sobota), g. 11.15-13.15, sala C-2
warsztaty dla dzieci powyżej 8 r.ż.
bilet – 30 zł
<kup bilet online>
Uczestnicy zajęć będą mieli możliwość stworzenia własnych, niepowtarzalnych dzienników z podróży. Nauczą się planować wymarzone wyprawy, a dzięki zdjęciom i pięknej kaligrafii ozdobią swoje notatniki. Wykorzystamy inspirujące, choć mało znane techniki scrapbookingu i embossingu, złoceń oraz brushleterringu. Warsztaty travel journal to propozycja dla kreatywnych i lubiących rękodzieło fanów podróżowania.
prowadzenie – Sylwia Dziadek
PRZYGOTOWANIA DO WIELKIEJ WYPRAWY
13 kwietnia (sobota), g. 11.15-12.15, sala C-3
warsztaty dla dzieci w wieku 4-8 lat
bilet – 30 zł
<kup bilet online>
Czy trudno jest przygotować się na wyprawę? Jakie niebezpieczeństwa grożą w trakcie różnych wyjazdów? Na zajęciach dzieci nauczą się odczytywania z mapy ważnych informacji, potrzebnych w czasie podróży. Poznają też przedmioty niezbędne na różnorodnego typu wyprawach, rozłożą prawdziwy namiot, sprawdzą jego właściwości oraz przetestują liczne typy śpiworów.
prowadzenie – Agata Witek
13 kwietnia (sobota), g. 11.15-12.15, sala C-4
warsztaty dla dzieci powyżej 6 r.ż.
bilet – 30 zł
<kup bilet online>
Podczas zajęć młodzi odkrywcy dowiedzą się skąd się wzięły góry i po co ludzie wybierają się na ich szczyty. Poszukamy odpowiedzi na pytania dotyczące górskiego krajobrazu, roślin i zwierząt, a także dowiemy się, jakie umiejętności i wiedzę trzeba zdobyć przed wyruszeniem na górską wyprawę. Zajęcia umożliwią dzieciom wypróbowanie różnych elementów wyposażenia używanego w górach, takich jak: kompas, mapa, raki, czekan oraz rakiety śnieżne.
prowadzenie – Alicja Kuchar
13 kwietnia (sobota), g. 12.30-13.30, sala C-3
warsztaty dla dzieci w wieku 4-8 lat
bilet – 30 zł
<kup bilet online>
W trakcie warsztatów dzieci dowiedzą się jak wygląda życie wysoko w górach i jakie tradycje kultywują Tybetańczycy. Zagramy na śpiewających misach, dzwonkach tybetańskich i gongu, obejrzymy mnóstwo rekwizytów, przymierzymy stroje, a pijąc zdrową, tybetańską herbatkę, porozmawiamy o tym, czy yeti naprawdę istnieje.
prowadzenie – Agata Witek
13 kwietnia (sobota), g. 12.45-13.45, sala C-4
warsztaty dla dzieci powyżej 6 r.ż.
bilet – 30 zł
<kup bilet online>
Podczas zajęć, dzieci wyruszą w pełną przygód podróż, zdobywając umiejętność czytania mapy, korzystania z kompasu, orientacji w terenie i planowania wycieczki. Uczestnicy będą mieli okazję tworzyć miniaturowe makiety terenu z masy solnej, umieszczać na nich tabliczki z nazwami terenów i rysować malownicze szlaki. To nie tylko lekcja geografii, ale również szansa na wyrażenie swojej kreatywności.
prowadzenie – Alicja Kuchar
13 kwietnia (sobota), g. 14.00-16.00, sala C-2
warsztaty dla dzieci i młodzieży
bilet – 50 zł
<kup bilet online>
Fascynująca podróż przez świat wygasłych wulkanów Małopolski. Odkryjemy erupcyjne tajemnice historii i wspólnie stworzymy widowiskowy pokaz wybuchu wulkanu. Następnie przeanalizujemy skały i minerały, które wyłonią się w wyniku tej erupcji. Poprzez praktyczne ćwiczenia uczestnicy zdobędą umiejętność rozpoznawania charakterystycznych formacji skalnych, odkrywając przy tym bogactwo skarbów skrytych w ziemi Małopolski.
prowadzenie – Mariola Zając, Alicja Szambelan-Turek
Pełny program festiwalu na stronie:
https://navigatorfestival.pl/
ZAPISY NA WARSZTATY:
Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL