11/03/2024

Na horyzoncie: Navigator Festival 2024

Na horyzoncie: Navigator Festival 2024

W dniach 12-13 kwietnia 2024 r. NCK zamieni się w prawdzie Centrum Podróżników!

Przed nami filmy, pokazy, spotkania, warsztaty, wystawy. Navigator Festival to barwna i emocjonująca podróż w najbardziej odległe rejony świata. To morze atrakcji, nieprzewidziane zdarzenia i możliwość spotkania znanych pod każdą szerokością geograficzną podróżników, dla których ekstremalne wyzwania stanowią pomysł na życie.

Navigator Festival to jednak nie tylko odległe podróże, ale również niepowtarzalna atmosfera miejsca, którą współtworzą widzowie i zaproszeni przez nas goście. To spodziewane emocje i niespodziewane spotkania – zapowiada Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK.

 

Cały świat pod jednym dachem
Piątkowy wieczór wypełnią projekcje filmowe. Zobaczymy m.in. opowieść o wybitnej polskiej himalaistce Wandzie Rutkiewicz, zapis eksploracji najgłębszej kanadyjskiej jaskini i nagradzany na całym świecie animowany film o ludziach handlujących lodem.

Na żywo
W drugi festiwalowy dzień, razem z Ready for Boarding wybierzemy się do USA, z Denisem Urubko wyprawimy się w świat himalajskich ośmiotysięczników, Piotr Horzela przeprowadzi nas przez Antarktykę, a Robert Makłowicz sugestywnie opowie jak smakuje Azja Południowo-Wschodnia. Czekają nas też górskie warsztaty, spotkania z podróżnikami w sali kameralnej 203, cztery tematyczne wystawy i Mały Navigator – cykl spotkań przygotowujących małych globtroterów do wielkich podróży.

Zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury podróżniczej!

 

NAVIGATOR FESTIVAL
12-13 kwietnia 2024
Nowohuckie Centrum Kultury

Bilety:
PIĄTEK – wieczór filmowy 30 zł
SOBOTA – spotkania z podróżnikami: 50/40 zł (cały dzień), warsztaty: 30-50 zł

Pełny program festiwalu na stronie: https://navigatorfestival.pl/

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL