09.12.2023

Warsztaty Contakids dla rodzin z dziećmi

Warsztaty Contakids dla rodzin z dziećmi

Bliskościowe warsztaty Contakids z certyfikowaną nauczycielką tej metody Anną Wańtuch, przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 18 miesięcy – 6 lat.

W Contakids, poprzez fizyczny kontakt, pracę z ciałem i ruchem, rodzice i dzieci rozwijają nową formę komunikacji, która sprawia radość obojgu. Dzieci zwiększają swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice stają się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci. Metoda Contakids pracuje nad rozwojem niewerbalnej formy komunikacji między rodzicem i dzieckiem, jest okazją do wspólnej bezinteresownej zabawy, wprowadza ćwiczenia służące rozwojowi motorycznemu, ośmiela dzieci i rodziców tworząc egalitarną sytuację, w której każdy jest równy i ważny, stwarza okazję do budowy więzi emocjonalnej.

Będziemy zajęci bieganiem, upadaniem, turlaniem, skakaniem i dobrą zabawą, które pozwolą nam na radosne budowanie więzi poprzez ciało i ruch. Z pomocą ruchowego szaleństwa będziemy oddawać się wspólnej bliskości i zabawie.  Zachęcamy was do przyjścia całymi rodzinami, z rodzeństwem dużym i małym, z tatą lub kimkolwiek, kto jest bliski dla waszych dzieci.

Zachęcamy do przyjścia w stroju niekrępującym ruchów, także podczas turlania się na podłodze (można wziąć ubrania na zmianę).

Zajęcia odbędą się na specjalnej podłodze, nie będziemy potrzebować butów.

Contakids zakłada uczestnictwo 1 dziecka i 1 opiekuna, jeśli chcecie przyjść z dwójką dzieci, prosimy o kontakt.

Jeśli dziecko nie mieści się w przedziale wiekowym, a chcecie uczestniczyć w warsztatach również prosimy o kontakt.

Anna Wańtuch o sobie: Moje zainteresowania biegną dwutorowo. Z jednej strony eksploruję temat nie-widoczności macierzyństwa w sztuce, szczególnie w tańcu, a z drugiej badam możliwości ruchu dorosłego z dzieckiem oraz budowania równościowych wydarzeń z udziałem rodzin. ​Obie te ścieżki rozwijają się pod wpływem bliskich mi wątków, którymi są: chaos i nadmiar, obecność ciała, nakładanie się sfery prywatnej i publicznej, poszukiwanie przestrzeni aktywności dla widzów, korzystanie z narzędzi innych dyscyplin twórczych, dramaturgia w formie gry lub zadania rozwijanego w czasie rzeczywistym.

Więcej informacji: https://nck.krakow.pl/kcc/blog/warsztaty-contakids-dla-rodzin-z-dziecmi/

Sobota, 09.12.2023, Studio KCC
godz. 16:00 - grupa I
godz. 17:15 - grupa II

Krakowskie Centrum Choreograficzne
telefon: 12 644 02 66 wew. 20
e-mail: ZAPISY.KCC@NCK.KRAKOW.PL