Warsztaty Contakids dla rodzin z dziećmi!

Warsztaty Contakids dla rodzin z dziećmi!

Mamy dla Was coś specjalnego! Zapraszamy na bliskościowe warsztaty Contakids z certyfikowaną nauczycielką tej metody – Anną Wańtuch, które odbędą się 9 grudnia 2023 w Krakowskim Centrum Choreograficznym. Warsztaty są przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 18 miesięcy – 6 lat. Nie możemy się doczekać na to spotkanie, a Was zapraszamy do zapisów, bo liczba miejsc jest limitowana.

9 grudnia 2023 (sobota)

GRUPA I godz. 16:00-17:00 (brak miejsc)

UWAGA: ze względu na duże zainteresowanie otwieramy GRUPĘ II

GRUPA II 17:15-18:15 (są jeszcze wolne miejsca)

Studio KCC (A010), Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

zapisy i informacje: zapisy.kcc@nck.krakow.pl

bilety: 35 zł (1 bilet = 1 uczestnik_czka zajęć, czyli opiekun_ka + dziecko =70 zł) 

UWAGA: warsztaty są przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku 18 miesięcy – 6 lat.

O warsztacie:

W Contakids, poprzez fizyczny kontakt, pracę z ciałem i ruchem, rodzice i dzieci rozwijają nową formę komunikacji, która sprawia radość obojgu. Dzieci zwiększają swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice stają się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci. Będziemy zajęci bieganiem, upadaniem, turlaniem, skakaniem i dobrą zabawą, które pozwolą nam na radosne budowanie więzi poprzez ciało i ruch. Z pomocą ruchowego szaleństwa będziemy oddawać się wspólnej bliskości i zabawie. Metoda Contakids pracuje nad rozwojem niewerbalnej formy komunikacji między rodzicem i dzieckiem, jest okazją do wspólnej bezinteresownej zabawy, wprowadza ćwiczenia służące rozwojowi motorycznemu, ośmiela dzieci i rodziców tworząc egalitarną sytuację, w której każdy jest równy i ważny, stwarza okazję do budowy więzi emocjonalnej. Zachęcamy was do przyjścia całymi rodzinami, z rodzeństwem dużym i małym, z tatą lub kimkolwiek, kto jest bliski dla waszych dzieci.

Więcej informacji o tej metodzie: https://www.wantuchart.com/contakids

Warto wiedzieć:

  • Zachęcamy do przyjścia w stroju niekrępującym ruchów, także podczas turlanek na podłodze (można wziąć ubrania na zmianę).
  • Zajęcia odbędą się na specjalnej podłodze, nie będziemy potrzebować butów.
  • Zarezerwujcie czas między 16:00 a 17:00, sala będzie otwarta minimum 15 minut przed zajęciami i dostępna także chwilę po (na spokojnie).
  • Contakids zakłada uczestnictwo 1 dziecka i 1 opiekuna, jeśli chcecie przyjść z dwójką dzieci, prosimy o kontakt.
  • Jeśli dziecko nie mieści się w przedziale wiekowym, a chcecie uczestniczyć w warsztatach również prosimy o kontakt.

O prowadzącej:

Anna Wańtuch https://www.wantuchart.com/bio

„Moje zainteresowania biegną dwutorowo.  Z jednej strony eksploruję temat nie/widoczności macierzyństwa w sztuce, szczególnie w tańcu, a z drugiej badam możliwości ruchu dorosłego z dzieckiem oraz budowania równościowych wydarzeń z udziałem rodzin.

​Obie te ścieżki rozwijają się pod wpływem bliskich mi wątków, którymi są: chaos i nadmiar, obecność ciała, nakładanie się sfery prywatnej i publicznej, poszukiwanie przestrzeni aktywności dla widzów, korzystanie z narzędzi innych dyscyplin twórczych, dramaturgia w formie gry lub zadania rozwijanego w czasie rzeczywistym.”

Warsztaty organizowane są przez Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury oraz Fundację Crush on Trash.

Fot. Katarzyna Machniewicz