“Contact families show” Anny Wańtuch i Performujących Rodzin / Wcielenia_Kraków tańczy! vol.1

“Contact families show” Anny Wańtuch i Performujących Rodzin / Wcielenia_Kraków tańczy! vol.1

Mamy dla Was coś specjalnego, mianowicie ofertę, która nie pojawia się w naszym repertuarze zbyt często. Już 10 grudnia zapraszamy Was na performans ”Contact families show” dla dzieci w każdym wieku wraz z ich opiekunami_kami. Performans ten jest prezentowany w Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury w ramach wydarzenia „Wcielania_Kraków tańczy! vol.1”. Zapraszamy do zapoznania się poniżej z opisem wydarzenia. Do zobaczenia!

“Contact families show” – Anna Wańtuch i Performujące Rodziny

10 grudnia 2023 (niedziela), godz. 11:00

Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego (sala A010)

Czas trwania wydarzenia: 60 minut

Kup bilet

Spektakl dedykowany dla rodzin z dziećmi w każdym wieku.

Aktywny udział i działania na scenie zalecane dla dzieci 2+, mniejsze dzieci będą mogły się zaadaptować z pomocą opiekunów. W trakcie spektaklu wykorzystywana jest muzyka elektroniczna wykonywana na żywo.

Choreograficzny performans dla rodzin przygotowany w trakcie procesu warsztatowego z dziećmi w wieku 1,5-10 lat oraz ich opiekunami. Podczas tych spotkań członkowie grupy poznawali twórczość współczesnych choreografów, improwizowali, pracowali, ucząc się metodą Contakids i innych praktyk somatycznych, ale przede wszystkim rozpoznawali swoje własne potrzeby ruchowe w zabawie, która angażowała zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Choreografia składa się z działań, których kolejność jest wynikiem losowych wyborów uczestników dokonywanych w trakcie dziania się performansu, dzięki czemu pojawia się dużo miejsca na improwizację, a spotkanie jest unikatowe i niepowtarzalne. Intensywność zaangażowania się zależy od każdego indywidualnie – chcieliśmy wykreować przestrzeń demokratyczną i swobodną, w której każda aktywność (a także jej brak) jest akceptowana.

Realizacje Anna Wańtuch kierowane są do rodzin z małymi dziećmi. Jej akcje twórcze wykorzystują eksperymenty taneczne, które służą pielęgnowaniu więzi i relacji. W ten sposób tworzy się przestrzeń wypełniona tańcem, radością, bliskością i wspólną zabawą. Atmosfera ta udziela się także widowni, która jeśli tylko chce, może uczestniczyć w widowisku lub zainspirować się do własnych poszukiwań. Świetnie przyjęty Contact Families Show, który został zaprezentowany w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu, eksplorował możliwości formatu on-line, udowadniając, że także przed ekranami można cieszyć się z bycia razem.

Choreografia i reżyseria : Anna Wańtuch
Muzyka : Franciszek Araszkiewicz
Konsultacje twórcze : Justyna Czarnota
Data premiery: 12.12.2020
Obsada: Anna Grabara, Alicja Kaczmarczyk, Irena Kaczmarczyk, Tomasz Kaczmarczyk, Magdalena Kopeć, Julian Mizerski, Marcin Świątek, Rafał Świątek, Sara Świątek, Szymon Świątek, Monika Zamojska-Świątek, Marta Mietelska-Topór, Tomasz Topór, Rita Topór, Liwia Topór, Anna Wańtuch, Felicja Wańtuch, Filip Wańtuch, Ludmiła Wańtuch, Wincenty Wańtuch, Franciszek Araszkiewicz

Spektakl powstał w ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.

Wydarzenie organizowane przez Fundację Crush On Trash w ramach zadania publicznego WCIELENIA_Kraków tańczy! vol.1 współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa.