„Café Müller” Dominika Więcka w ramach Sieci Scen Prezentacyjnych  

„Café Müller” Dominika Więcka w ramach Sieci Scen Prezentacyjnych  

Ponownie w Krakowskim Centrum Choreograficznym pokażemy dla Was spektakl Dominika Więcka „Café Müller”. Spektakl ten znalazł się w selekcji „TheTwenty23”- prestiżowego programu Aerowaves i będzie u nas prezentowany w ramach programu Scen Sieci Prezentacyjnych, który jest organizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Serdecznie zapraszamy!

„Café Müller” – Dominik Więcek

17.11.2023 r. 19:00

Studio KCC

Kup bilet

„Das ist main Café Müller” mówi artysta i staje się jasne, że historia tancerza i spektakl Piny Bausch splatają się nierozłącznie. Fanfiction. Do świata wytworzonego w spektaklu Piny, wprowadzona zostaje dialogująca z oryginałem historia. Powstałe obrazy nawiązują do biografii performera, który urodzony w Iserlohn w Niemczech, a wychowany w Polsce, od jakiegoś czasu zadaje sobie pytanie: co by było, gdyby jego rodzice nie podjęli decyzji o powrocie do kraju. W poszukiwaniu odpowiedzi artysta puszczał wodze fantazji i tworzył hipotetyczne scenariusze, podróżując po Niemczech, po swoim rodzinnym mieście, badając język niemiecki czy spotykając się z polskimi artystami, którzy tam mieszkają. Ten spektakl to jednak nie próba stworzenia alternatywnego życiorysu. Wychodząc od własnej historii, wykorzystując twórczość Piny Baush powstał spektakl o poczuciu zagubienia, naprzemiennie wzrastającej i opadającej determinacji, nostalgii za rzeczami, które nigdy się nie miały przydarzyć, chęci sprawczości oraz odwadze związanej z konfrontacją z samym sobą.

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Dominik Więcek
Muzyka: Przemek Degórski
Reżyseria oświetlenia: Klaudia Kasperska
Kostium: Projekt: Nikola Fedak
Wykonanie: System mody / Serafin Andrzejak
Konsultacje językowe: Joanna Pędzisz
Konsultacje w zakresie sztuk walki: Patryk Kołodziejski
Czas trwania: 50 min.
Producent: Centrum Kultury w Lublinie w ramach Projektu Przestrzenie Sztuki Wsparcie prac badawczych: Tanzrecherche NRW, Theater im Pumpenhaus, Tanzfaktur Köln, Folkwang Universität der Künste, Lubelski Teatr Tańca Premiera 11.11.2021 / 25. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie, Spektakl został wyselekcjonowany do europejskiej sieci Aerowaves #twenty23

Spektakl powstał w ramach programu „Przestrzenie Sztuki”, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Operatorem projektu w Lublinie jest Centrum Kultury w Lublinie.

Organizatorem Sieci Scen Prezentacyjnych jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fot. Maciej Nowak, Piotr Jaruga, Maciej Rakusz