4. edycja Krakowskiego Festiwalu Tańca – WIDOK Z BLISKA

4. edycja Krakowskiego Festiwalu Tańca – WIDOK Z BLISKA

3-9.08.2024r.

Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury

4. edycja Krakowskiego Festiwalu Tańca będzie dla nas wyjątkowa, odbywa się bowiem w dziesiątą rocznicę działalności Krakowskiego Centrum Choreograficznego, które jest zarówno organizatorem tego festiwalu, jak i innych wydarzeń związanych z choreografią. Celebrując nasze urodziny i krążąc wokół festiwalowego hasła “widok z bliska”, marzy nam się festiwal – święto bliskości, podczas którego stawiamy na wrażliwe i wspólnotowe doświadczenie tańca i obrazów, które proponujemy.

Poprzez festiwalowy program zapraszamy do przyjrzenia się osobistym narracjom artystek_tów oraz intymnej podróży po tanecznej przestrzeni ciał i ukrytych w nich historii. Wymieniając tu tylko jego część: premiera „Rooms by the sea” oferuje wielość obrazów oraz uchyla drzwi po to, by spojrzeć w przeszłość, jednocześnie dając możliwość do rezonowania z tym, co teraźniejsze. Spektakl „Q&A” proponuje dostęp do osobistych historii w nim performujących. Spektakl „When the Bleeding Stops” daje możliwość spojrzenia na wyparty społecznie i kulturowo temat menopauzy, przede wszystkim dzięki kobietom biorącym udział w projekcie. Z kolei w „Insectum In” chcemy łamać konwenanse, zapraszać widzów_ki do zauważenia siebie nawzajem, jak również otworzyć przestrzeń do doświadczania wspólnoty, jaką tworzymy podczas oglądania spektaklu. W końcu też „widok z bliska” jest inspiracją do tworzenia czasoprzestrzeni na zacieśniające spotkanie środowiska i widowni tańca, w nieoficjalnej przestrzeni urodzinowego pikniku oraz wspólnego tworzenia kolaży. 

Czekamy na to, by razem z Wami tych widoków doświadczać, zanurzać się w nich oraz wspólnie tworzyć nowe.

W programie głównym festiwalu znajdziecie 4 spektakle polskich artystów_ek oraz 4 zagraniczne produkcje z Włoch, Grecji, Czech i Islandii. Festiwal otworzymy premierą najnowszej produkcji KCC „Rooms by the sea. Ćwiczenia w słuchaniu” Joanny Leśnierowskiej, a domkniemy go spektaklem „MOS”, który został doceniony w prestiżowej selekcji Aerowaves The Twenty23. Wśród propozycji spektaklowych znajduje się również propozycja dla dzieci 0-3 wraz z ich opiekunami_kami „Niesamowity świat obłoczka”.

W ofercie warsztatowej festiwalu są intensywne 5-dniowe warsztaty dla różnych grup zaawansowania, warsztaty krytyki, warsztaty GAGA People i GAGA Dancers. Istnieje również możliwość udziału w warsztacie dla dzieci 0-3 „W krainie chmur” towarzyszącemu spektaklowi „Niesamowity świat obłoczka”. Łącznie swoją wiedzą i praktykami cielesnymi będzie dzielić się z Nami  12 pedagogów_żek i z Polski i zagranicy.

Wśród wydarzeń towarzyszących proponujemy Wam piknik z okazji 10-tych urodzin Krakowskiego Centrum Choreograficznego, wystawę fotografii Klaudyny Schubert, spotkania autorskie z Hanną Raszewską-Kursą i Katarzyną Słobodą. Po większości spektakli zapraszamy Was również do rozmów z artystami_tkami, które moderować będą Zuzanna Berendt  i Izabela Zawadzka.

Od 20 czerwca do 7 lipca przedsprzedaż biletów w atrakcyjnych cenach.

Od 20 czerwca dostępna będzie limitowana ilość karnetów na wszystkie spektakle festiwalowe z wyjątkiem spektaklu dla dzieci z opiekunami_kami „Niesamowity świat obłoczka”.

Organizator festiwalu: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Dodaj komentarz