Jam taneczny w KCC z muzyką Ety Hox na żywo | NOC TAŃCA

Jam taneczny w KCC z muzyką Ety Hox na żywo | NOC TAŃCA

Po raz kolejny w naszym studio odbędzie się Jam taneczny z muzyką na żywo. Tym razem zagra dla nas DJ’ka, producentka, promotorka i dziennikarka muzyczna, od ponad dekady zaangażowana w rozwój krakowskiej sceny klubowej – Eta Hox. Wydarzenie to będzie częścią krakowskiej NOCY TAŃCA. Do zobaczenia!

Jam taneczny w KCC z muzyką Ety Hox

20:00-22:30 studio KCC, Nowohuckie Centrum Kultury

Wejściówki bezpłatne do odbioru w kasie NCK od 4.06 / liczba miejsc ograniczona

Jam taneczny w KCC to wydarzenie, podczas którego otwieramy przestrzeń do improwizacji ruchowej/tanecznej. To możliwość aktywnego uczestnictwa w działaniu improwizowanym, jak również inspiracji innymi osobami poprzez obserwację. Podczas jamu na żywo zagra dla nas DJ’ka Eta Hox. Jam w swojej idei jest spotkaniem nastawionym na spontaniczność i wymianę, okazją do pobudzającego spotkania między tancerkami i tancerzami. Dla Krakowskiego Centrum Choreograficznego jest także kolejnym sposobem na wzmacnianie relacji społeczności tańca i przedłużeniem marzeń o tworzeniu przestrzeni ruchu jako przestrzeni otwartej na wpływy i wzajemną inspirację. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich osób chcących poruszać się we wspólnej przestrzeni – zarówno tych z doświadczeniem ruchowym/tanecznym, jak i bez niego.

Eta Hox – DJ’ka, producentka, promotorka i dziennikarka muzyczna, od ponad dekady zaangażowana w rozwój krakowskiej sceny klubowej. Współtworzy rozgłośnię OFF Radio Kraków oraz współprowadzi pierwszą w Polsce agencję muzyczną zrzeszającą artystów ambientowych. 

Od samego początku obecności na scenie jej znakiem rozpoznawczym była wyróżniająca się selekcja, której poświęca bardzo dużo czasu. Staranne podejście do wyboru muzyki sprawia, że jej mixy są przesycone drive’m, a przestrzeń pozostaje w odpowiedniej proporcji do wysokich dawek energii. Główną siłą napędową setów Ety są wydawnicze nowości, również te poszerzające definicję gatunku techno. Jej DJ-ska selekcja opiera się o core, który stanowią gatunki 4/4, ale nie brakuje w niej basowej, klubowej muzyki, odchodzącej od technicznych struktur i repetytywych motywów przewodnich. Szczególnie chętnie sięga po wydawnictwa z UK i US, nie stroniąc od numerów zbudowanych na samplach wokalnych. Współtworzyła kolektywy Deep Impact i Techno Techyes, aktualnie skupia się na pracy w studiu i przygotowuje swoją debiutancką EP. Występowała na scenie z takimi artystami jak The Bug, Xhin, Dasha Rush, Samuel Kerridge czy Carbon Based Lifeforms. W 2023 roku zagrała w Newtown Radio – brooklińskiej, niezależnej radiostacji zrzeszającej nowojorskie artystki i artystów. Razem z producentem Pawłem Pruskim prowadzi projekt Silent Booking – pierwszą polską agencję reprezentują artystów z pogranicza muzyki ambient, drone i experimental. 

Dodaj komentarz