Performans i spotkanie “Gdzie jest matka” w ramach projektu Matki w ruchu

Performans i spotkanie “Gdzie jest matka” w ramach projektu Matki w ruchu

W Dniu Matki 26 maja 2024r. o godz. 17:00 w studio KCC odbędzie się performans i spotkanie „Gdzie jest matka”. Wydarzenie to jest zainicjowane przez Agnieszkę Barańską-Kozik, Małgorzatę Werbińską-Wojciechowską, Monikę Węgrzynowicz i Barbarę Wysoczańską-Grochal, które wspólnie tworzą projekt Matki w ruchu. Grupa ta rozpoczęła swoją działalność dokładnie rok temu (26 maja 2023) i koncentruje swoje poszukiwania i praktyki wokół tematyki macierzyństwa. Zapraszamy do udziału w performansie i spotkaniu o nieformalnym, wspólnotowym charakterze. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie poniżej. Do zobaczenia!

“Gdzie jest matka” – Matki w ruchu

26 maja 2024 r., godz. 17:00 Studio KCC, Nowohuckie Centrum Kultury

bilety: 15 zł

„KUP BILET”

“Gdzie jest matka” – Matki w ruchu

Matki w ruchu: Agnieszka Barańska-Kozik, Małgorzata Werbińska-Wojciechowska, Monika Węgrzynowicz, Barbara Wysoczańska-Grochal

muzyka: Wojciech Kiwer

Matki w ruchu to projekt, który bada temat macierzyństwa, przekładając go na język choreografii, ruchu, ciała. Głównym celem Matek jest wzajemne wsparcie i ucieleśnienie macierzyństwa w bezpiecznej przestrzeni, stawiając na proces i brak presji. Do tej pory praca odbywała się w zamkniętej grupie, jednakże w związku z Dniem Matki, chciałybyśmy zaprosić osoby z zewnątrz – Was, do spotkania w ramach wydarzenia performatywnego. 

“Gdzie jest matka” to historie wczesnego macierzyństwa zapisane w ciałach Agnieszki Barańskiej-Kozik, Małgorzaty Werbińskiej-Wojciechowskiej, Moniki Węgrzynowicz i Barbary Wysoczańskiej-Grochal przy dźwiękowej kreacji Wojciecha Kiwera. Zachęcamy do czułej obecności widzek i widzów chcących spotkać się z nami tego wyjątkowego dnia na perfo, kawie i ciastku. Dajemy sobie szansę na sprawdzenie naszych i Waszych odczuć, zamykając umownie pierwszy etap projektu.

fot. Karolina ‘Grejsi’ Graca

Dodaj komentarz